Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Nawozy ogrodnicze

( ilość produktów: 443 )

W ogrodnictwie stosuje się szereg różnego rodzaju preparatów mających na celu spulchnienie gleby i jej użyźnienie. Rośliny rosnące w bardziej żyznej, a co za tym idzie – dobrze nawożonej glebie, znacznie lepiej się rozwijają. Warto również zdawać sobie sprawę z faktu, że przez cały czas pobierają one z gleby składniki pokarmowe niezbędne do wzrostu i wytworzenia łodyg, liści, kwiatów czy owoców.

Nawożenie pozwala zwiększyć zawartość składników odżywczych w glebie, takich jak azot, fosfor czy potas, polepsza właściwości chemiczne i strukturę podłoża, a tym samym także zapobiega obniżeniu się żyzności gleby. Do tego dochodzą również inne zalety stosowania nawozów.

Jak długo działają nawozy?

Ze względu na czas działania, nawozy ogrodnicze można podzielić na:

- o spowolnionym działaniu, czyli długo działające (od 100 do 180 dni).
Stosując tego typu produkty, nie musimy obawiać się, że podamy roślinie za dużą ilość składników pokarmowych. Za sprawą powolnego ich uwalniania się, są one przyswajane w ponad 70%.

Dla porównania – w przypadku zwykłych granulatów jest to około 30%.

Nawozy ogrodowe o spowolnionym działaniu wykorzystuje się raz w roku, na wiosnę.

Są wśród nich:

- działające przez 6 miesięcy - idealnie sprawdzą się do pielęgnacji trawnika po okresie zimowym. Jedno nawożenie na wiosnę wystarcza na cały sezon.

- działające 100 dni – w zależności od rodzaju, można je wykorzystywać do zasilania dobrze utrzymanego trawnika, zabezpieczaniu go przed żółknięciem czy zbyt szybkim przyrastaniem 

- krótko działające – jako że rozpuszczają się szybko, stosuje się kilka razy w sezonie – pierwszy raz okolicach kwietnia. Uwaga! Zbyt późne ich zastosowanie może doprowadzić do przemarznięcia rośliny.

Jak dawkować nawozy?

Drugim z kryteriów podziału nawozów ogrodniczych jest sposób aplikacji.
Produkty można tu podzielić na:

- sypkie – najlepiej stosować je wówczas, gdy istnieje możliwość rozgarnięcia ściółki pod rośliną. Znajdą zastosowanie w przypadku iglaków, roślin rabatowych oraz trawników. Tego typu nawozy ogrodowe należy stosować co miesiąc. Ze względu na krótki czas ich działania, rośliny wykorzystują jedynie niewielką część składników pokarmowych w nich zawartych. Reszta zostaje wypłukana do głębszych warstw gleby.

- płynne – ich stosowanie zaleca się w przypadku na przykład rabat żwirowych, gdzie nie ma możliwości zmieszania nawozu sypkiego ze ściółką. Rozpuszczone w wodzie składniki wnikają wówczas do gleby w czasie podlewania rośliny. Takie nawozy ogrodnicze mają również postać preparatów dolistnych.

Na rynku dostępne są osobne nawozy do trawników czy grup roślin takich, jak iglaki czy róże. Związane jest to z faktem, że każda z nich wymaga odrębnych składników pokarmowych.

W naszym sklepie dostępne są między innymi nawozy Substral, nawozy Florovit oraz innych wiodących marek.

Nawozy azofoska  Nawozy compo   Nawozy do drzew owocowych   Nawozy do hortensji   Nawozy do pomidorów   Nawozy do rododendronów   Nawozy do róż   Nawozy do storczyków   Nawozy do surfini   Nawozy do truskawek   Nawozy do tui   Nawozy dolistne   Nawozy florovit   Nawozy Fructus   Nawozy końskie   Nawozy kurze   Nawozy na mech   Nawozy naturalne   Nawozy mineralne   Nawóz osmocote   Nawozy substral   Nawozy wieloskładnikowe   Nawozy Yara   Nawozy z dolomitem   Obornik bydlęcy   Oborniki   Kredy nawozowe

  

pixel