Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Grabie

( ilość produktów: 6 )

Pielęgnacja ogrodu po prostu nie może się udać bez odpowiednich narzędzi. Do najważniejszych należą grabie, które pomogą w bardzo wielu pracach ogrodowych, a zwłaszcza podczas prac porządkowych jesienią i wczesną wiosną, choć wielu ogrodników sięga po grabie również w okresie letnim. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę grabi ogrodowych, dzięki którym będziesz pracować wydajniej i przyjemniej. Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby oraz preferencje i wybierz idealny model dla siebie! Zapewniamy, że jest w czym wybierać. Zachęcamy do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jakie grabie ogrodowe wybrać?

Duży wybór grabi może powodować, że przed wyborem odpowiednich narzędzi dla siebie możesz zacząć się poważnie zastanawiać, czym kierować się przy ich wyborze. Oczywiście największą wagę powinieneś przywiązywać do jakości i funkcjonalności narzędzia, bo to przecież ona będzie wpływała na komfort jego użytkowania. Aby grabie jak najlepiej wypełniały swoją funkcję, należy zadbać o to, żeby były one dopasowane do zadań, które zamierzasz nimi wykonywać. Zastanów się więc dobrze nad ich przeznaczeniem. Grabie do liści powinny mieć szerokość głowicy mieszczącą się w przedziale od 40 do 60 centymetrów. Dzięki temu za jednym razem zagarniesz całkiem sporą przestrzeń i grabienie liści  zaścielających Twój ogród pójdzie szybko i sprawnie. Do tego celu dobrze nadają się grabie plastikowe mające gęsto ułożone zęby, które dobrze zbiorą nawet najmniejsze części liści. Korzystanie z nich przypomina zamiatanie i sprawia, że bardzo szybko można posprzątać liście nawet z dużych powierzchni Jeśli bardziej potrzebne Ci są grabie do trawy, to prawdopodobnie lepsze będą grabie metalowe, których głowica jest nieco cięższa i dzięki temu łatwiej zagarnia leżącą na ziemi trawę.

Zwróć uwagę na to, żeby wybierane grabie były stosunkowo lekkie. Nie powinny one uszkadzać trawnika ani darni, a jednocześnie im będą lżejsze, tym łatwiej będzie nimi operować i nawet po zgrabieniu całkiem dużej przestrzeni nie będziesz czuł dużego zmęczenia. W naszej ofercie znajdziesz grabie metalowe oraz grabie aluminiowe, które nie ważą wiele i są łatwe w obsłudze. Warto zadbać również o to, aby grabie do trawy były dopasowane do posługującej się nimi osoby. Mowa tu o odpowiedniej długości trzonka, który powinien współgrać ze wzrostem osoby korzystającej z narzędzia. Można oczywiście wybrać model z trzonkiem teleskopowym, który umożliwia swobodną regulację jego długości. Wybierając trzonek zwróć uwagę nie tylko na jego długość, ale również materiał, z którego został on zrobiony oraz kształt. Możesz wybrać trzonek wykonany z aluminium, z różnego rodzaju tworzyw sztucznych oraz trzonek drewniany, najprostszy i znany od wielu lat. Niektóre firmy oferują trzonki w ergonomicznych kształtach, którymi łatwiej można operować i dzięki temu mniejsze jest obciążenie kręgosłupa oraz zmęczenie przy wykonywaniu prac w ogrodzie.

Właściciele dużych ogrodów z pewnością zastanawiają się, czy lepiej wybrać grabie do liści, grabie do trawy czy może lepiej sięgnąć po rozwiązania uniwersalne. Nie ma jednej odpowiedni na to pytanie, bo wiele zależy od tego, do jakiej pracy będziesz używać ich najczęściej. Jeśli wiesz, że głównym przeznaczeniem liści będą jesienne prace porządkowe, a od czasu do czasu użyjesz ich, by pograbić trawnik, to lepiej wybierz grabie do liści. Jeśli z kolei jesteś zapalonym ogrodnikiem uprawiającym warzywa i wysiewającym do ziemi niemal wszystkie dostępne gatunki roślin ozdobnych, to lepiej wybierz grabie o mające głowicę wyposażoną w ostre zęby. Lepiej się sprawdzą podczas przygotowywania ziemi pod wysiew roślin i lepiej rozbiją jej grudki na powierzchni przeznaczonej na grządki i rabaty.

Grabie: zastosowanie i pielęgnacja

Grabie ogrodowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w zabiegach pielęgnacyjnych trawnika – pomagają usuwać z niego zanieczyszczenia, liście i skoszoną trawę. Przydają się one także do rozdrabniania gleby, zwłaszcza przed siewem warzyw czy kwiatów ozdobnych oraz pomagają w pracach żniwnych. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są nieodłącznym elementem wyposażenia garażu każdego ogrodnika, rolnika oraz sadownika.

Wszelkie narzędzia ogrodnicze kupujemy licząc na to, że będą nam jak najdłużej służyć. Aby rzeczywiście tak było, należy o nie odpowiednio zadbać. Podstawą troski o długie życie sprzętów   ogrodowych jest ich regularne czyszczenie. Pamiętaj o tym, aby oczyszczać je z resztek liści czy trawy po każdym użyciu. Grabie, jak wszystkie inne sprzęty ogrodowe, należy przechowywać w ciepłym i suchym miejscu – wilgoć może doprowadzić do powstawania rdzy na narzędziu. Nieco mniej starannej pielęgnacji wymagają plastikowe grabie do liści, ale są one również mniej wytrzymałe od metalowych odpowiedników. Raz na jakiś czas warto gruntownie przemyć narzędzie, używając do tego celu specjalistycznych środków.

Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty produktów znajdujących się w tej kategorii. Wybór jest bardzo szeroki, więc z pewnością znajdziesz wśród nich sprzęty, które pomogą Ci dobrze zadbać o Twój ogród. Zamów je dla siebie zwracając baczną uwagę na ich wielkość, długość, szerokość i jakość, a następnie dobrze je pielęgnuj, a będą Ci służyć bardzo długo wypełniając należycie swoją funkcję.  

Zobacz powiązane kategorie:

      pixel