Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Grabie

( ilość produktów: 15 )

Pielęgnacja ogrodu po prostu nie może się udać bez odpowiednich narzędzi. Jednym z nich są grabie, które pomogą zwłaszcza w ogrodowych pracach porządkowych. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę grabi ogrodowych, dzięki którym będziesz pracować wydajniej i przyjemniej. Zastanów się, jakie są Twoje potrzeby oraz preferencje i wybierz idealny model dla siebie! Zapewniamy, że jest w czym wybierać. Zachęcamy do kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości – chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

Jakie grabie ogrodowe wybrać?

Duży wybór grabi może powodować, że możesz zacząć się poważnie zastanawiać, czym kierować się przy ich wyborze. Oczywiście największą wagę powinieneś przywiązywać do jakości i funkcjonalności narzędzia. Aby grabie jak najlepiej wypełniały swoją funkcję, należy zadbać o to, żeby były one dopasowane do zadań, które zamierzasz nimi wykonywać. Zastanów się więc dobrze nad ich przeznaczeniem. Grabie do liści powinny mieć głowicę o szerokości mieszczącej się w przedziale od 40 do 60 centymetrów. Zwróć uwagę na to, żeby grabie były stosunkowo lekkie – nie powinny one uszkadzać trawnika ani darni. W naszej ofercie znajdziesz grabie metalowe oraz grabie aluminiowe, które nie ważą wiele i są łatwe w obsłudze. Warto zadbać również o to, aby grabie do trawy były dopasowane do posługującej się nimi osoby. Mowa tu o odpowiedniej długości trzonka, który powinien współgrać ze wzrostem osoby korzystającej z narzędzia. Można oczywiście wybrać model z trzonkiem teleskopowym, który umożliwia swobodną regulację jego długości.

Grabie: zastosowanie i pielęgnacja

Grabie ogrodowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w pielęgnacji trawnika – pomagają usuwać z niego zanieczyszczenia, liście i skoszoną trawę. Przydają się one także do rozdrabniania gleby oraz pomagają w pracach żniwnych. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że są nieodłącznym elementem wyposażenia garażu każdego ogrodnika, rolnika oraz sadownika.

Wszelkie narzędzia ogrodnicze kupujemy licząc na to, że będą nam jak najdłużej służyć. Aby rzeczywiście tak było, należy o nie odpowiednio zadbać. Podstawą pielęgnacji grabi ogrodowych jest ich regularne czyszczenie. Pamiętaj o tym, aby oczyszczać je z resztek liści czy trawy po każdym użyciu. Grabie, jak wszystkie inne narzędzia, należy przechowywać w ciepłym i suchym miejscu – wilgoć może doprowadzić do powstawania rdzy na narzędziu. Nieco mniej starannej pielęgnacji wymagają plastikowe grabie do liści, ale są one również mniej wytrzymałe od metalowych odpowiedników. Raz na jakiś czas warto gruntownie przemyć narzędzie, używając do tego celu specjalistycznych środków.

Zobacz również:

      pixel