Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki na ptaki

( ilość produktów: 18 )

Siatki na ptaki w sklepie Rolmarket

Twoje uprawy są notorycznie niszczone przez ptaki? Wyjadają one owoce z Twoich drzew i krzewów? A może przesiadują na balkonie, tarasie lub wlatują do mieszkania? Na szczęście istnieje bardzo prosty sposób, który pomoże uporać Ci się z tymi wszystkimi problemami. Nie, nie jest to wcale strach na wróble, nie są to odstraszacze na ptaki, a siatka przeciw ptakom. Potrzebna jest Ci siatka przeciw ptakom! Sklep internetowy Rolmarket.pl oferuje szeroki wybór siatek zabezpieczających na szpaki, gołębie oraz wszystkie inne gatunki ptaków, które zaburzają nasz spokój i przeszkadzają w prowadzeniu ogrodu. Zobacz, jakie produkty oferujemy i zastanów się, jaka siatka przeciw ptakom będzie najlepsza dla Ciebie.

Siatka ochronna przeciw ptakom – zastosowanie

Siatki przeciw ptakom mają wiele zastosowań. Generalnie służą do zabezpieczenia drzew i krzewów owocowych przed dzikimi ptakami. To prawdziwa zmora zarówno plantatorów owoców, mających swoje uprawy na wielkich areałach, jak i właścicieli małych przydomowych ogrodów, którzy mają w nich kilka drzewek i krzewów owocowych.

Siatki przeciw ptakom najlepiej stosować na krzewach i drzewach takich jak czereśnie, wiśnie, maliny, winogrona czy borówki. To te owoce przyciągają ptaki najczęściej, które je nadgryzają i niszczą plony. Siatki ochronne przeciw szpakom sprawią, że raz na zawsze rozprawisz się z problemem nadgryzanych owoców i w końcu będziesz mógł skosztować owoców z własnej uprawy.

Siatka przeciw ptakom może pełnić również inną funkcję. Można jej bowiem używać do podtrzymywania roślin pnących (fasoli, grochu, winogron, pomidorów itd.), które będą mogły wygodnie piąć się po niej. Siatka zabezpieczająca sprawdzi się również do ochrony oczek wodnych. Wystarczy rozłożyć siatkę na ich powierzchni, a zniknie problem z wpadającymi do nich jesiennymi liśćmi, co znacznie podniesie walory estetyczne oczka wodnego i ułatwi ochronę jakości wody w oczku, co jest szczególnie istotne jeśli pływają w nim ryby. 

Siatka ochronna przeciw ptakom - zabezpieczenie balkonu i woliery, którego potrzebujesz

Siatki ochronne to rozwiązanie, które może pełnić różne funkcje w zależności od potrzeb. Siatka sprawdzi się na plantacji w ochronie przed drapieżnikami, ale także w mieście, nawet gdy mieszkasz w centrum miasta. Siatki doceniają nie tylko osoby mające ogród, ale również właściciele psów lub kotów. Jeśli posiadasz takie zwierzęta, to wiesz, jak niebezpieczne mogą dla nich być balkony. Dlatego warto zatroszczyć się o skuteczne zabezpieczenie tej balkonów. Ciekawskie zwierzaki lubią wychodzić na balkon i oglądać z niego świat, ale może się zdarzyć, że w przypływie entuzjazmu (na przykład zainteresowane gołębiami) będą chciały z niego zeskoczyć. W takich sytuacjach, żeby zabezpieczyć zwierzaki i mieć pewność, że są one bezpieczne, na balkonie warto rozpiąć siatkę. Będzie ona stanowić zabezpieczenie dla czworonożnych przyjaciół, a jednocześnie zabezpieczy balkon przed ptakami. Na balkonach najlepsza będzie siatka ochronna wykonana z wytrzymałego materiału, odporna na przegryzienie, która wytrzyma wspinanie się ciekawskiego kota. 

W wielu miastach balkon to również miejsce, gdzie przylatują nieproszeni goście – ptaki, które pozostawiają po sobie spory bałagan. Siatka na balkon przeciw gołębiom jest skuteczną formą zabezpieczenia, która pozwoli zapomnieć o tym problemie.

Siatka przeciw ptakom - jak jej używać?

Siatki ochronne to skuteczne rozwiązanie w walce ze szkodliwą działalnością ptaków, na którą skarżą się zarówno rolnicy uprawiający owoce i warzywa na dużych areałach, jak i osoby uprawiające niewielki skrawek ziemi w przydomowym ogrodzie. Siatka została skonstruowana tak, aby nie zaburzać naturalnego procesu wzrostu roślin. Dzięki odpowiedniej konstrukcji do roślin docierają promienie słoneczne oraz wilgotność, jednak ptaki nie są w stanie ich dosięgnąć.

Każda siatka zabezpieczająca, podobnie jak siatki przeciwwiatrowesiatki rabatowe i siatki na krety, które oferujemy w naszym sklepie, jest wykonana z trwałych i elastycznych materiałów, dzięki czemu doskonale może spełnić swoją rolę. Zazwyczaj jej budulcem są tworzywa sztuczne (np. polietylen), co sprawia, że siatka jest wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych (niskich temperatur i odporna na promieniowanie UV). 

Kolejną z zalet siatki chroniącej przed ptakami jest fakt, że jest ona bardzo lekka, więc nie ma ryzyka, że siatka na ptaki będzie zbyt mocno naciskać na drzewo lub krzew owocowy i powodować jego uszkodzenie. Warto wiedzieć, że siatka przeciw ptakom jest łatwa w montażu, gdyż oczka są elastyczne i łatwo można dopasować układ siatki do kształtu drzewka lub krzewu, który ma być nimi zabezpieczony. Dodatkowo należy nadmienić, że siatka na ptaki (na przykład szpaki) nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi, a lekkość materiału i jego elastyczność sprawia, że można to zrobić bez dużego wysiłku. Montaż siatki na ptaki polega wyłącznie na rozłożeniu jej na krzewach lub drzewach i odpowiednim przymocowaniu do pnia czy ziemi, aby zapobiec podwiewaniu podczas silniejszych podmuchów wiatru. Jest prosta w obsłudze a stanowi skuteczną ochronę na Twoich plantacjach. 

Siatki przeciw ptakom dostępne w sklepie internetowym Rolmarket.pl są przyjazne środowisku – wykonano je z materiałów, które nadają się do wielokrotnego użytku. Dzięki temu raz kupiona siatka na ptaki może pełnić swoją funkcję przez wiele sezonów, stanowiąc doskonałe zabezpieczenie przed niszczycielską działalnością ptaków.

Siatka na ptaki - jak ją wybrać?

Znając zalety siatki na ptaki czas zastanowić się, w jaki sposób wybrać odpowiedni rodzaj siatki dla siebie. Szczególną uwagę należ zwrócić na to, jakie wymiary ma siatka przeciw ptakom i dopasować ją do wielkości drzewa, które ma ona chronić. Małe siatki na ptaki sprawdzą się jako skuteczna ochrona krzewów owocowych, ale skuteczne zabezpieczenie dużych drzew, takich jak wiśnie czy czereśnie, wymagają siatki o większych rozmiarach. 

Wybierając siatki na ptaki zwróć uwagę nie tylko na jej wymiary zewnętrzne, ale również rozmiar oczka. To od niego zależy, czy będą one dobrze chroniły owoce, jednym słowem od nich zależy czy siatka zabezpieczająca spełni należycie swoje zasadnie. Nie musisz jednak martwić się na zapas, gdyż siatka ochronna jest elastyczna i rozmiar oczka zależy od tego, jak mocno ją naciągniesz. Im mniej naciągnięta, tym oczka mniejsze, a to oznacza tym lepsze zabezpieczenie dla małych owoców. Takie dopasowanie jest jednak możliwe tylko wtedy, gdy siatka zabezpieczająca jest odpowiednio dobrana do wielkości chronionego drzewa i krzewu, bo tylko wtedy można dobrze sposobem naciągnięcia wyregulować rozmiar oczka.

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz siatki na ptaki o różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo wybierzesz siatki ochronne, które pozwolą Ci skutecznie ochronić wybraną przestrzeń. Nasza oferta jest bardzo szeroka. Niezależnie od przeznaczenia, wybierając siatki dla siebie zwróć uwagę na ich rozmiar oraz zamów odpowiednią ilość siatki, dzięki której możliwa będzie skuteczna ochrona owoców chętnie zjadanych przez ptaki. Zapraszamy na zakupy w naszym sklepie.

Popularne podkategorie kategorii "siatki ogrodowe plastikowe":

 

    pixel