Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Geowłókniny i maty podsiąkowe

( ilość produktów: 6 )

Podjazd przy domu, chodniki ogrodowe czy skarpa to miejsca, w których wymagane jest odpowiednie wzmocnienie gruntu. Bez niego podjazd i chodnik będą się zapadać, a skarpa po pierwszych opadach deszczu zostanie wymyta. Na szczęście są materiały takie jak geowłóknina, która może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Szeroki wybór geowłókniny znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl, więc zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Geowłóknina - co to jest?

Geowłóknina to materiał budowlany, który należy do grupy syntetyków przepuszczalnych. Produkuje się go z włókien poliestrowych lub polipropylenowych o nieuporządkowanej strukturze. Łączone mogą być one ze sobą na dwa sposoby – mechanicznie (poprzez igłowanie lub przeszywanie) lub termicznie (przez zgrzewanie). Drugiego rodzaju wyroby cechują się nieco mniejszą wodoprzepuszczalnością. Do zalet geowłókniny zaliczyć można doskonałe właściwości filtracyjne oraz dużą wytrzymałość na rozciąganie, a co za tym idzie – na rozerwanie.

Geowłókninę od wielu lat z powodzeniem znajduje zastosowanie w ogrodnictwie i budownictwie.

Główne funkcje geowłókniny

Geowłóknina pełni funkcje:

Drenażowe – w skuteczny sposób umożliwia systemom drenażowym odprowadzanie nadmiaru wody przy budowie fundamentów, zbiorników, składowisk odpadów czy placów składowych

Filtracyjne – ochrania system drenażowy przed zamuleniem i powstrzymuje erozję gruntu wywołaną wodami gruntowymi

Separacyjno – filtracyjne – geowłóknina wykorzystywana jest tutaj w miejscach narażonych na znaczne odkształcenia spowodowane dużym osiadaniem podłoża. Skraca ona również czas konsolidacji i stabilizacji gruntu oraz minimalizuje konieczność wymiany podłoża

Ochronne – im jest ona grubsza, tym bardziej odporna na przebicie. Dzięki niej możliwa staje się transmisja wody lub gazów w podłożu

Geowłóknina ogrodowa - zastosowanie

Geowłóknina to rozwiązanie, które od kilkudziesięciu lat jest stosowane w ogrodnictwie oraz budownictwie. Wykorzystuje się ją w systemach drenarskich, gdy zachodzi konieczność odprowadzenia nadmiaru wody, a także pod kostkę brukową, podjazdach garaży czy ścieżkach ogrodowych. Związane jest to z faktem, że stanowi ona doskonały materiał separacyjny oraz stabilizujący podłoże.

Geowłókninę stosuje się również, by zabezpieczyć brzegi rzek lub ochronić wybrzeże. Dobrze sprawdza się ona także przy budowie wałów oraz zbiorników wodnych.

 Budowa ścieżek, chodników czy tarasów – zapobiega ona przemieszczaniu się cząsteczek gruntu do podbudowy i pozwala na swobodny przepływ wody oraz gazu. Zabezpiecza to płyty lub kostkę przed przesuwaniem się i chwianiem, gwarantując konstrukcji stabilność

Podjazdy garażowe lub tymczasowe drogi dojazdowe – geowłóknina poprawia w tym przypadku mechaniczne parametry gruntu, który układany jest między warstwami ziemi, jako że przejmuje mechaniczne naprężenia spowodowane ciężkim sprzętem budowlanym podczas budowy domu lub późniejszego użytkowania posesji. W sposób trwały powstrzymuje ona zapadanie się gruntu i stanowi jeden z najtańszych sposobów zagwarantowania bezproblemowego dotarcia do nieruchomości podczas budowy

Budowa oczka wodnego – chroni jego konstrukcję, izoluje folię od podłoża i uniemożliwia uszkodzenia mechaniczne spowodowane przerastającymi korzeniami lub kamieniami.

Mata podsiąkowa - niezbędna do produkcji roślin doniczkowych 

W sklepie Rolmarket.pl oferujemy również maty podsiąkowe, które są doskonałym zamiennikiem do stosowanych dotychczas z powodzeniem podłoży naturalnych. Są one stosowane w profesjonalnej produkcji roślin doniczkowych i ozdobnych, choć stosuje się je również w sklepach ogrodniczych. Właściwości maty podsiąkowej są zdecydowanie lepsze od wykorzystywanej dotychczas zmielonej kory, a łatwość ich stosowania i higiena użytkowania znacznie przewyższa tamten materiał. Maty podsiąkowe są wykonane z oczyszczonej włókniny tekstylnej pochodzącej z recyklingu. Dzięki temu ma ona strukturę pozwalającą na szybkie i łatwe rozprowadzanie wody po powierzchni, a jednocześnie długo pozostaje mocno nawilżona, gdyż włókna świetnie trzymają wilgoć. Dzięki temu maty podsiąkowe zapewniają roślinom stały dostęp do wody, co jest dla nich bardzo korzystne, a przy okazji znacznie ograniczają koszty nawadniania, a tym samym obniżają rachunki za wodę.

Maty podsiąkowe znajdują szerokie zastosowanie w ogrodnictwie, gdzie wykłada się nimi stoły stosowane przy produkcji roślin pod folią. Rośliny w takich warunkach lepiej rosną, co pozwala przyspieszyć i zwiększyć efektywność produkcji roślin doniczkowych. Mata podsiąkowa wpływa również korzystnie na warunki panujące pod folią, a łatwość stosowania i higiena jej użytkowania znacznie ułatwia jej zastosowanie. Maty podsiąkowe stosuje się również w sklepach ogrodniczych, do wykładania stołów służących do prezentacji sprzedawanych roślin. 

Można powiedzieć, że maty podsiąkowe mają bardzo korzystny wpływ na stan nawodnienia roślin doniczkowych, więc nie dziwi fakt, że ich zastosowanie w ogrodnictwie szerzy się coraz bardziej. To jednak nie jedyne jej zalety, gdyż maty podsiąkowe są również łatwe w zastosowaniu, bo bez trudu można je dopasować do rozmiaru stołów ogrodniczych, na których mają być używane. Maty podsiąkowe są bowiem sprzedawane w rolkach, które można docinać na odpowiednią długość. 

Materiał, z którego wykonana jest mata podsiąkowa może różnić się od siebie grubością. Gramatura maty jest podawana jako jedna z ważniejszych informacji przy produkcie, a nasz sklep Rolmarket.pl oferuje maty podsiąkowe o różnej grubości. Wystarczy dopasować grubość maty do roślin doniczkowych, które mają na niej rosnąć. Im gramatura większa, tym bardziej chłonna mata podsiąkowa i tym dłużej będzie trzymać wodę, zapewniając jej równomierne rozprowadzenie po powierzchni.

Geowłókniny i maty podsiąkowe - wybierz odpowiednie dla siebie

Dostępne w Rolmarket.pl geowłókniny i maty podsiąkowe łączy łatwość stosowania i szerokie zalety, jakie z niego płyną. Zanim złożysz zamówienie zastanów się nad tym, jaką funkcję ma pełnić dany produkt. W przypadku geowłókniny istotny będzie sposób i miejsce jej zastosowania. Najmocniejsza i najbardziej wytrzymała będzie z pewnością geowłóknina drogowa, ale każde inne jej zastosowanie również będzie wymagało dopasowania geowłókniny o odpowiednich parametrach.

Nieco łatwiejszy jest wybór maty podsiąkowej. W tym przypadku kluczowa jest jej gramatura, bo to od niej zależy jak długo materiał będzie trzymał wilgoć i jak długo będzie zapewniał nawodnienie wybranej powierzchni. W uprawach ogrodniczych roślin doniczkowych najważniejsze jest bowiem odpowiednie nawodnienie, bo to od niego zależy w dużej mierze szybkość wzrostu roślin, które ma bezpośredni wpływ na wysokość zysków.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów z tej kategorii. Po wybraniu rodzaju produktu, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb, wybierz odpowiednią jego długość, by można było odpowiednio dopasować go do miejsca, w którym ma być ułożona. Zarówno geowłóknina jak i mata podsiąkowa sprzedawana jest w rolkach o różnej szerokości, a zatem przy wyborze staraj się jak najlepiej oszacować potrzebną długość.

Jeśli nie jesteś pewien, czy dobrze wybrałeś, to skontaktuj się z nami. Nasi pracownicy chętnie pomogą w doborze odpowiednich produktów i doradzą, jakie maty podsiąkowe najlepiej wybrać. Nie zwlekaj więc zbyt długo, lecz skontaktuj się z nami już dziś, a następnie złóż zamówienie na maty podsiąkowe pomagające w nawodnieniu upraw ogrodniczych. 

    pixel