Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Szpadle i łopaty

( ilość produktów: 15 )

Przechadzając się pomiędzy domami jednorodzinnymi nasz podziw bardzo często wzbudzają wypielęgnowane ogrody, w których uprawianie ktoś włożył bardzo dużo wysiłku, a jeszcze więcej serca. Bez wątpienia miał on również odpowiednie narzędzia, gdyż posiadanie zadbanego ogródka bez odpowiednich narzędzi jest zwyczajnie niemożliwe. Jednym z podstawowych narzędzi, które musi znaleźć się w każdym ogrodzie jest szpadel i łopata. Zobacz, jakie łopaty, szpadle i inne narzędzia ogrodnicze do kopania znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl

Łopata i szpadel - niezbędne wyposażenie w każdym ogrodzie

Pod pojęciem prace ogrodowe może kryć się bardzo wiele różnych zadań, ale bez wątpienie nie byłoby ich, gdyby nie podstawowe narzędzia jakimi są szpadle i łopaty. To one służą do wykopania dołków  pod nowe rośliny i bez nich nie byłoby możliwe zasadzenie roślin w ogródku. Szpadel służy jednak nie tylko przy zakładaniu ogrodu, ale również później. Z jego pomocą przekopujemy grządki, przesadzamy kwiaty, przycinamy krawędzie trawnika i wykonujemy szereg innych prac ogrodowych. Równie ważną rolę pełni łopata, z pomocą której można przesypywać ziemię i inne sypkie materiały. Nasz sklep internetowy Rolmarket.pl oferuje szeroki wybór zarówno szpadli, jak i łopat, dzięki czemu zdołasz skomponować komplet niezbędnych narzędzi ogrodowych.

Jaki szpadel i łopatę wybrać?

Zastanawiasz się, czym w ogóle różni się one od siebie różnią? To proste. Szpadel ma ostre zakończenie, dzięki któremu z łatwością wbija się go w ziemię. Przydaje się do prac, które wymagają użycia sporej siły - postawienie stopy na szpadlu dodatkowo zwiększa nacisk. Jednym słowem są konieczne, gdy chcesz przekopać grządkę na wiosnę, planujesz posadzić kolejne rośliny ozdobne czy też chcesz wykonać nawożenie przy użyciu kompostu, który musisz wymieszać z ziemią.

Łopaty nie mają ostrego zakończenia, ale ich głowica jest bardziej wyprofilowana niż szpadla, dzięki czemu za jej pomocą można łatwo przenosić różne materiały (ziemi, piasku, siana itd.). Dobrze nadają się też do nabierania kompostu, a zatem mając kompostowniki warto się zaopatrzyć w odpowiednią łopatę.

Mogłoby się wydawać, że to urządzenia o nieskomplikowanej budowie, a ich wybór nie może przysparzać żadnych trudności. Nie jest to jednak prawdą. Dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór szpadli, przystosowanych do różnego rodzaju prac. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty uznanych producentów – między innymi szpadle Fiskars. Świetną propozycją są chociażby szpadle teleskopowe, które posiadają regulowany trzonek umożliwiający dostosowanie długości  do wzrostu osoby, która z niego korzysta. Dzięki temu z jednego narzędzia może korzystać wiele osób.

Szpadle i łopata: zastosowanie i pielęgnacja

Jak pisaliśmy powyżej – podstawowe zastosowanie szpadla to kopanie, łopata zaś – przenoszenie sypkich materiałów. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one zbytnio wyglądem, co jest zasadne – szpadel to tak naprawdę rodzaj łopaty. Świadczy o tym fakt, że jego inna nazwa to łopata sztychówka. Ostry szpadel ma wiele zastosowań - można go używać do kopania dołów, ale także do usuwania korzeni, chwastów oraz kępek trawy. Z kolei tradycyjna łopata ogrodowa przydaje się nie tylko do przenoszenia ziemi, ale także do przesypywania węgla lub piasku. Jest również niezastąpioną pomocą przy odśnieżaniu i innych pracach porządkowych. Wszystkie narzędzia ogrodowe powinno się myć po każdym użyciu. Ta zasada tyczy się także szpadli i łopat. Otrzepuj je dokładnie z ziemi i oczyszczaj za pomocą szmatki lub szczotki. Pamiętaj, aby narzędzia ogrodowe trzymać w ciepłym i suchym pomieszczeniu. Warto stosować specjalne preparaty konserwujące, które zapobiegną powstawaniu rdzy i niszczeniu narzędzi.

Jak wybrać odpowiednie narzędzie dla siebie?

Wybierając łopatę dla siebie warto zwrócić uwagę na kilka jej parametrów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na szerokość głowicy oraz sposób jej zakończenia. Im bardziej ostra, tym lepiej się sprawdzi do kopania dołków, im zaś szersza, tym więcej materiałów będzie można z jej pomocą przenosić. Warto zwrócić też uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Im wyższej będzie on jakości, tym dłużej narzędzie będzie dobre pełnić swoją rolę. Znane marki takiej jak Fiskars czy Cellfast to gwarancja jakości i każdy ich produkt jest bardzo wytrzymały i długo będzie służył do wykonywania pracy w ogrodzie.

Przy wyborze narzędzia warto zwrócić również uwagę na długość trzonka. Zarówno zbyt krótki jak i zbyt długi będzie uniemożliwiał wygodny chwyt, więc należy jak najlepiej dopasować go do swojego wzrostu. Jeśli mają z niego korzystać osoby o różnym wzroście, to warto wziąć pod uwagę trzonek teleskopowy, który łatwo można dopasować do potrzeb osoby, która w danej chwili wykonuje prace ogrodowe. 

Jeśli chcesz, by Twój ogród był zadbany i wzbudzał zachwyt każdego gościa, to oprócz czasu i serca włożonego w pielęgnację roślin weź również pod uwagę odpowiednie narzędzia. To dzięki nim nakład pracy będzie mniejszy, a ergonomiczny kształt znacznie zmniejszy zmęczenie po wykonanej pracy.  Przejrzyj dostępne produkty i wykorzystaj je w swoim ogrodzie już teraz!

Narzędzia ogrodnicze - zobacz powiązane kategorie:

Szpadle - podkategorie:
      pixel