Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Szpadle i łopaty

( ilość produktów: 35 )

Posiadanie zadbanego ogrodu bez posiadania odpowiednich narzędzi jest zwyczajnie niemożliwe. Jednym z podstawowych narzędzi, które musi znaleźć się w każdym ogrodzie jest szpadel. Za jego pomocą przekopujemy grządki, przesadzamy kwiaty, przycinamy krawędzie trawnika i wykonujemy szereg innych prac ogrodowych. Równie ważną rolę pełnią łopaty służące do przesypywania ziemi i innych sypkich materiałów. W sklepie internetowym Rolmarket.pl odnajdziesz szeroki wybór zarówno szpadli, jak i łopat, dzięki czemu zdołasz skomponować komplet niezbędnych narzędzi ogrodowych.

Jaki szpadel i łopatę wybrać?

Zastanawiasz się, czym w ogóle różni się szpadel od łopaty? To proste. Szpadle mają ostre zakończenia, dzięki którym z łatwością wbija się je w ziemię. Przydają się do prac, które wymagają użycia sporej siły - postawienie stopy na szpadlu dodatkowo zwiększa nacisk. Łopaty nie mają ostrych zakończeń, ale są bardziej wyprofilowane niż szpadle, dzięki czemu za ich pomocą można łatwo przenosić różne materiały (ziemię, piasek, siano itd.). Mogłoby się wydawać, że szpadle to urządzenia o nieskomplikowanej budowie, a ich wybór nie może przysparzać żadnych trudności. Nie jest to jednak prawdą. Dzisiejszy rynek oferuje szeroki wybór szpadli, przystosowanych do różnego rodzaju prac. W naszym sklepie internetowym znajdziesz produkty uznanych producentów – między innymi szpadle Fiskars. Świetną propozycją są chociażby szpadle teleskopowe, które posiadają regulowany trzonek umożliwiający dostosowanie wysokości narzędzia do wzrostu osoby, która z niego korzysta. Dzięki temu z jednego narzędzia może korzystać wiele osób.

Szpadle i łopaty: zastosowanie i pielęgnacja

Jak pisaliśmy powyżej – podstawowe zastosowanie szpadla to kopanie, łopaty zaś – przenoszenie sypkich materiałów. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one zbytnio wyglądem, co jest zasadne – szpadel to tak naprawdę rodzaj łopaty. Świadczy o tym fakt, że jego inna nazwa to łopata sztychówka. Ostry szpadel ma wiele zastosowań - pozwala nie tylko na kopanie w ziemi, ale także usuwanie korzeni, chwastów oraz kępek trawy. Z kolei tradycyjna łopata ogrodowa przydaje się nie tylko do przenoszenia ziemi, ale także do przesypywania węgla lub piasku. Jest również niezastąpioną pomocą przy odśnieżaniu i różnego rodzaju innych pracach porządkowych. Wszystkie narzędzia ogrodowe powinno się myć po każdym użyciu. Ta zasada tyczy się także szpadli i łopat. Otrzepuj je dokładnie z ziemi i oczyszczaj za pomocą szmatki lub szczotki. Pamiętaj, aby narzędzia ogrodowe trzymać w ciepłym i suchym pomieszczeniu. Warto stosować specjalne preparaty konserwujące, które zapobiegną powstawaniu rdzy i niszczeniu narzędzi.

Zobacz również:

Szpadel Cellfast     Szpadel Fiskars     Łopata Fiskars     Łopata Kwazar     Łopata do węgla     Łopata piaskowa     Szpadel ostry     Szpadel prosty

Szpadel teleskopowy

pixel