Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Meble ogrodowe

( ilość produktów: 62 )

Meble ogrodowe to nieodłączny element wyposażenia każdego ogrodu. Dzięki nim możemy spędzać swój wolny czas na świeżym powietrzu i organizować plenerowe przyjęcia dla rodziny i przyjaciół. Wybór tego typu produktów jest ogromny – od gotowych, zestawów, foteli, przez leżaki ogrodowe, aż po huśtawki ogrodowe i hamaki. Wybierając je, warto wziąć pod uwagę to, jak wiele osób i jak często będzie z nich korzystało, oraz jak dużą przestrzenią i budżetem dysponujemy.

Jakie meble wybrać?

Jeżeli chodzi o drewniane meble ogrodowe, to do wyboru mamy zarówno lekkie i delikatne zestawy kawowe, jak i masywnye stoły oraz ławy. Dostępne są produkty wykonane z buku, sosny, olchy, dęby czy egzotycznych gatunków drzew, takich jak meranti, teak czy eukaliptus. Meble drewniane często są łączone z innymi materiałami, takimi jak technorattan czy stal. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na ich wykończenie – czy nie mają pęknięć lub odstających drzazg, a także czy są stabilne.

Do wyboru mamy także plastikowe meble ogrodowe, których cechą charakterystyczną jest duża odporność na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych, między innymi śniegu, deszczu czy promieniowaniea słonecznego. Są one również niedrogie, łatwe w czyszczeniu, lekkie, a co za tym idzie – łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce.

Kolejny z materiałów wykorzystywany do produkcji mebli ogrodowych to stal. Gwarantuje ona dużą żywotność, ale pod warunkiem, że zostanie odpowiednio zabezpieczona przy pomocy farby proszkowej lub lakieru. Produkty wykonane z metalu są również ciężkie, a co za tym idzie – stabilne.

Jeżeli chcemy, aby zakupione przez nas meble do ogrodu mogły się znajdować na świeżym powietrzu przez cały rok, najlepiej wybrać te wykonane z żeliwa. Ale uwaga – aby materiał nie zaczął rdzewieć, należy go pomalować specjalną farbą odporną na działanie wody.

Meble ogrodowe produkuje się również z wikliny, rattanu i trawy morskiej. Tego typu produkty wyplata się na szkielecie, najczęściej drewnianym. Są one efektowne i lekkie, lecz niestety nietrwałe – szkodzi im zarówno deszcz, jak i promieniowanie UV.

Alternatywą dla nich są meble z technorattanu, czyli tworzywa sztucznego uformowanego w długie witki. To materiał, który z czasem nie odkształca się, nie traci swojego naturalnego koloru i nie straszna mu woda czy promienie słoneczne.

Poza tradycyjnym kompletem, składającym się ze stołu i foteli lub krzeseł, warto zaopatrzyć się także w parasol ogrodowyy, który ochroni nas przed słońcem. Wybierając go, pod uwagę należy wziąć parametry takie, jak sposób rozkładania, średnica trzonka, liczba poprzeczek czy rozmiar czaszy.

Wypoczynek na huśtawce

Najmłodsi członkowie rodziny ucieszą się z pewnością z huśtawki ogrodowej. Stelaż pod nią powinien być stabilny, a górna część mebla – zwieńczona daszkiem, dzięki czemu korzystać będzie można z niego zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni.

Leżaki ogrodowe powinny zadowolić natomiast każdego członka rodziny. Przy wyborze leżaków, warto zwracać uwagę na ich stabilność, posiadanie wielopozycyjnego oparcia i wygodnego podnóżka. Wskazane jest również, aby był składany w celu łatwego przenoszenia go z miejsca na miejsce.

Zobacz również:

Meble ogrodowe drewniane     Meble ogrodowe plastikowe     Meble ogrodowe na taras

pixel