Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Zbiorniki i pojemniki na deszczówkę

( ilość produktów: 42 )

Żadne organizmy żywe, w tym również rośliny, nie będą dobrze się rozwijać bez dostępu do wody. Nic zatem dziwnego, że podlewanie roślin to jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Do tego celu można wykorzystywać wodę z wodociągu, co niestety generuje spore koszty. Znacznie lepszym i proekologicznym rozwiązaniem jest korzystanie z wody deszczowej, która należy do surowców odnawialnych i warto zainteresować się tym, jak można ją wykorzystać. Wystarczy wyposażyć swój ogród w zbiorniki na wodę deszczową, których szeroki wybór kształtów i pojemności znajdziesz w naszym sklepie. 

Zbiorniki na wodę deszczową - do podlewania i nie tylko

Zbiornik na wodę deszczową to produkt, który powinien znaleźć się w każdym domu z ogrodem, bo wykorzystanie wód opadowych może przynieść szerokie korzyści. Przede wszystkim wykorzystując pojemniki o odpowiedniej pojemności dostosowanej do potrzeb i wielkości ogrodu, zmniejszasz zużycie wody z wodociągów. Jest to mały wkład w zmniejszenie globalnego zużycia tego cennego surowca, jakim jest woda słodka, której zasoby są bardzo niewielkie. Przy okazji to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy – ani się obejrzysz i rachunki zaczną się zmniejszać, a powstałe w ten sposób oszczędności możesz wykorzystać w dowolny sposób, np. kupując ładne pergole ogrodowe czy donice i doniczki, które jeszcze lepiej przyozdobią Twój ogród.

Wodę deszczową można wykorzystać nie tylko do podlewania ogrodu, choć tak jest najczęściej, ale również do innych celów. Dzięki korzystaniu z odpowiednich urządzeń wodę deszczową można wykorzystać do wielu prac w domu i ogrodzie. Podłączone do zbiorników węże ogrodowe pozwolą nie tylko na podlewanie trawnika czy rabat kwiatowych, ale również na nalanie wody do konewki czy wiadra, w którym będziemy czyścić narzędzia ogrodnicze.

Warto zacząć od zakupu zbiornika na wodę deszczową, a potem dokupić inne akcesoria, które umożliwią magazynowanie i swobodny przepływ wody. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt – z chęcią udzielimy rad, które pomogą w wyborze najlepszego produktu.

Zbiorniki na deszczówkę – poznaj naszą ofertę

Zbiorniki na deszczówkę pozwalają na efektywne gromadzenie deszczówki w Twoim gospodarstwie. To świetne rozwiązanie, dzięki któremu nawet w okresie suszy nie będziesz musiał martwić się o podlewanie swoich roślin, bo zbiorniki na wodę napełnią się nawet podczas krótkiej letniej burzy.

Oprócz nich w naszej ofercie znajdziesz:

  • Beczki na deszczówkę, dzięki którym w bardzo łatwy sposób zgromadzisz wodę w zbiornikach do tego przeznaczonych. Ich montaż nie stanowi najmniejszego wyzwania – z łatwością zrobisz to samodzielnie.
  • Podstawy pojemników na wodę, umożliwiające swobodne ustawienie deszczownicy. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów, odpornych na działanie czynników zewnętrznych.
  • Adaptery do kranów wewnętrznych, dzięki którym połączysz kran z wężem ogrodowym. To uniwersalne produkty, które pasują do każdego rodzaju kranów. Umożliwiają one łatwe podłączanie i odłączanie węża.

Szczegółowe informacje na temat każdego z produktów znajdziesz w jego opisie. Zapewniamy, że wszystkie z nich cechują się najwyższą jakością i przez długie lata będą Ci służyć.

Zbiornik na deszczówkę – różne rozmiary i kolory

Zbiornik na wodę deszczową ma wiele funkcji użytkowych, choć głównym jego zadaniem jest gromadzenie wód opadowych. Nie znaczy to jednak, że nie warto przyjrzeć się temu, jak taki zbiornik na deszczówkę wygląda. Wybór jest bardzo szeroki, a decydując się na zakup musisz wybrać o jego wielkości, kolorze i kształcie.

Możesz wybrać zbiornik na deszczówkę w jednym z kilku dostępnych kolorów, dzięki czemu łatwo dopasujesz go do kolorystyki, w którym wykończony jest Twój dom. Możesz zdecydować się na pojemnik na deszczówkę dopasowany do koloru rynien, co pozwoli uzyskać efekt spójności i sprawi, że nie będzie on bardzo rzucał się w oczy. Możesz również wybrać zbiornik na wodę deszczową w kolorze kontrastowym, jeśli chcesz dodać nieco awangardowego charakteru swojej posesji. 

Zwróć również uwagę, żeby zbiornik na deszczówkę pasował kształtem do stylu Twojego domu. Być może najlepszy będzie klasyczny zbiornik na deszczówkę przypominający wyglądem stągiew, a może jednak lepszy będzie ozdobny zbiornik na deszczówkę w nieco bardziej nowoczesnym designie. Prosta forma będzie doskonale pasować do aranżacji współczesnych, bazujących na podstawowych formach geometrycznych bez zbędnych ozdób.

Wybierając pojemnik na wodę deszczową zwróć uwagę nie tylko na jego kształt i kolor, ale również pojemność. To bardzo ważne, by dobrać ją do swoich potrzeb, bo zbyt mały nie będzie zapewniał wystarczającej ilości wody, a zbyt duży będzie niepotrzebnie zajmować przydomową przestrzeń. Nasz sklep ma w ofercie zbiorniki, których pojemność wynosi 265l, nieco większe, mające pojemność 310l i największe mające pojemności 365l. Każdy z nich występuje w kilku wersjach kolorystycznych i kształtu, więc dzięki takiej różnorodności sam zdecydujesz czy do Twojego ogrodu najlepszy będzie zbiornik na wodę deszczową o niewielkiej pojemności, czy może lepiej sięgnąć po ten nieco większy. Jeśli uważasz, że Twoje potrzeby są większe, to możesz wybrać kilka zbiorników o różnej pojemności i zapewnić sobie jeszcze większy dostęp do deszczówki.

Beczka na deszczówkę – jak ją wykorzystać?

Jak zapewne się domyślasz, woda deszczowa ma wiele zastosowań i bardzo trudno będzie wymienić je tutaj wszystkie. Podstawowym pomysłem na jej wykorzystane jest podlewanie roślin, zarówno tych zdobiących Twój ogród, jak i tych znajdujących się na polach uprawnych. Deszczówka nie zawiera kamienia i bakterii, które mogą znajdować się w wodzie z miejskich wodociągów, dlatego jest najlepiej służy wszystkim roślinom i dostarcza im niezbędnych składników odżywczych. Mając zbiornik na wodę opadową nie musisz patrzyć z utęsknieniem w niebo oczekując opadów, gdyż może wykorzystać zebraną wcześniej wodę, dając swoim uprawom wszystko, co najlepsze. 

Wodę z opadów można wykorzystać także w gospodarstwie domowym – świetnie sprawdzi się w różnego rodzaju pracach porządkowych. Spokojnie można ją wykorzystywać do mycia podłóg, okien czy sprzątania. Można ją również stosować ją do spłukiwania toalet, przy czym dla komfortu użytkowania dobrze byłoby zaopatrzyć się w urządzenia automatycznie pobierające wodę ze zbiornika i doprowadzające ją do spłuczki. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby woda deszczowa była wykorzystywana także do prania. To działanie nie tylko pozwalające na zaoszczędzenie wody, ale również ograniczenia detergentów. Woda deszczowa jest bowiem wodą miękką, więc nie wymaga tak dużej ilości środków piorących. Stosując ją zaoszczędzisz więc także na proszku, gdyż będziesz mógł nieco ograniczyć jego stosowanie. Szacuje się, dzięki odpowiedniemu planowaniu i inwestycji w potrzebny sprzęt można ograniczyć stosowanie stale drożejącej wody pitnej o 50%. Sam widzisz, że zbiornik na deszczówkę, to produkt, który powinien znaleźć się w każdym nowoczesnym domu. Zachęcamy Cię do zbierania deszczówki oraz wprowadzania innych pozytywnych zmian w Twoim gospodarstwie i życzymy udanych zakupów!

Chcesz być eko? Wybierz zbiornik na deszczówkę!

Pokazane wyżej sposoby zastosowania wody deszczowej w ogrodzie i gospodarstwie domowym są dowodem na to, że stosowanie beczki na deszczówkę to świetny sposób na bycie eko. Woda deszczowa używana powtórnie to jedna z pozytywnych zmian, która może pomóc zadbać o nasze środowisko naturalne. W niektórych gminach można uzyskać nawet dofinansowanie takich inwestycji, więc warto sprawdzić, czy w Twojej okolicy również są takie programy.

Wybierając wodę opadową nie tylko korzystasz z naturalnych zasobów, ale również ograniczasz zużycie detergentów i zmniejszasz zużycie wody w Twoim gospodarstwie domowym. Jednym słowem same zalety i trudno znaleźć kontrargumenty. Bez wątpienia więc pojemnik na deszczówkę jest tym, co każdy człowiek troszczący się o stan środowiska naturalnego powinien mieć w swoim domu. Wybierz życie w zgodzie z naturą, zamów zbiornik na wodę deszczową już dziś i zatroszcz się o środowisko już dziś!

Zobacz również:

pixel