Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Walce do trawy

( ilość produktów: 13 )

Trawa, jak wszystkie inne rośliny znajdujące się w ogrodzie, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jedną z wręcz obowiązkowych prac pielęgnacyjnych jest wałowanie trawnika za pomocą dobrze dobranego walca. W sklepie internetowym Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór walców ogrodowych oraz kolców, które pomogą w napowietrzaniu trawnika. Przy ich wyborze powinieneś kierować się przede wszystkim wielkością Twojego trawnika oraz swoimi możliwościami finansowymi. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Jaki walec do trawy wybrać?

Wybór walców ogrodowych jest ogromny. Różnią się one przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Mechanizm działania wszystkich walców jest podobny. Do najtańszych i najlżejszych należą walce plastikowe. Sprawdzą się do wałowania małych trawników o miękkiej glebie. Solidniejsze są walce wykonane z metalu. Pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na to, czy wał posiada składany uchwyt oraz listwę do zgarniania ziemi. Dla trawników o naprawdę dużych rozmiarach polecamy walce, które można podłączyć do traktorów. Pamiętaj, aby wybrać wał o optymalnym ciężarze – zbyt lekki nie spełni dobrze swojego zadania, a zbyt ciężki będzie się zapadał. Walce wypełnia się wodą lub piaskiem, w zależności od zaleceń producenta. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja trawnika to nie tylko wałowanie, ale także aeracja, czyli napowietrzanie. Usprawnić ten proces pomoże Ci inwestycja w walec z kolcami. W sklepie internetowym Rolmarket.pl znajdziesz obręcze i całe komplety obręczy z kolcami, które w połączeniu z walcem stworzą świetny zestaw do pielęgnacji trawnika.

Jak i kiedy wałować trawnik?

Ładnie wyglądający trawnik to trawnik o gładkiej i zwartej powierzchni. Taki efekt uzyskasz dzięki właściwemu wałowaniu trawy. Nie można o nim zapominać zwłaszcza w przypadku nowo zasianego trawnika - dzięki wałowaniu grunt stanie się bardziej zbity, kępki docisną się do ziemi, a wiatr nie będzie wywiewał nasion nowo zasianej trawy. Przyczyni się ono również do wyrównania istniejącego już trawnika. Wałowanie powinno przeprowadzać się na wiosnę, gdy korzenie są jeszcze w trakcie aktywnego wzrostu. Pamiętaj, aby wałować trawnik 2-3 dni przed pierwszym koszeniem i tuż po nim. Zwróć uwagę, aby trawnik nie był zbyt wilgotny – wałowanie bardzo mokrego trawnika może spowodować zbytnie zbicie się gleby. Od wałowania powinieneś powstrzymać się także, gdy panuje susza. Wałowanie trawnika może także pomóc w likwidacji szkód wyrządzonych przez krety i nornice, dlatego gdy tylko zauważysz kopce, chwyć za wał do trawnika. Nie ma konieczności przeprowadzania walcowania co rok – należy robić to tylko, gdy zachodzi taka potrzeba.

Zobacz również:

Walce do trawy z kolcami     Walce do trawy 80cm     Walce do trawy 50cm     Kolce do walca     Kolce do aeracji trawnika     

Walce do trawy Fiskars

      pixel