Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Skrzynki balkonowe

( ilość produktów: 68 )

Balkon ozdobiony pięknymi kwiatami w efektownych doniczkach czy skrzynkach balkonowych wygląda przepięknie i wzbudza zachwyt. Dodatkowo daje możliwość stworzenia mini ogrodu. Skrzynki i donice balkonowe występują w wielu kształtach, kolorach. Mają wiele zalet, są trwałe, lekkie i wygodne w zastosowaniu, a dodatkowo bardzo łatwe w montażu i demontażu. Mogą być mocowane albo bezpośrednio na balustradzie za pomocą specjalnych uchwytów lub bezpośrednio na barierce, nakładając donicę i mocując ją specjalnymi kołkami.

Donice na balustrady balkonowe

Donice na balustrady wykonane są z lekkiego i wytrzymałego tworzywa – polipropylenu. Są odporne na warunki atmosferyczne, promieniowania UV i uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu służą kilka sezonów. Donice na balustrady wyposażone są w specjalne zaczepy, które umożliwiają zawieszenie ich na każdej balustradzie i poręczy lub innych miejscach w ogrodzie. Posiadają także specjalne kołki, by wzmocnić ich stabilność. Są bardzo łatwe w montażu i demontażu oraz utrzymywaniu czystości. Posiadają otwory odprowadzające nadmiar wody. Donice na balustrady nadają się do mocowania na balustradach do szerokości 7,5 cm. Donice przeznaczone na balustrady charakteryzują się wyjątkowo dużą objętością sadzenia oraz szeroka paletą kolorystyczną, umożliwiając stworzenie wielokolorowej kompozycji. Kwiaty, które najczęściej królują w donicach balkonowych to znane od lat przepiękne pelargonie, aksamitki, begonie, bratki, stokrotki, petunie czy werbeny. Razem z donicą tworzą wyjątkowy efekt dekoracyjny miejsca na balkonie lub w ogrodzie.

Skrzynki balkonowe

Skrzynki balkonowe wykonane są z różnego rodzaju tworzyw, jednak najlepiej sprawdzają się te z sztucznego tworzywa, ponieważ są lekkie, łatwe w montażu, a przede wszystkim odporne na trudne warunki atmosferyczne. Pokryte specjalną powłoką odbiją promienia UV, a dzięki temu nie tracą swojego intensywnego koloru, co umożliwia zastosowanie ich przez kilka sezonów. Ich struktura jest bardzo mocna i odporna na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Występują w różnych kształtach np. beczułki, prostokąta, czy przypominającej drewnianą skrzynkę. Szeroka paleta barw sprawia, że taras z doniczkach balkonowymi i zasadzonymi w nich kwiatami z pewnością będzie wyglądał wyjątkowo. Mocowane są najczęściej za pomocą uchwytów metalowych lub plastikowych. Skrzynki balkonowe świetnie też prezentują się bezpośrednio na parapetach zewnętrznych. Skrzynki balkonowe będące ozdobą bez względu na to czy mają w sobie kwiaty, czy zioła są nieodłącznym elementem dekoracyjnych wykorzystywanym w ogrodach, na balkonach, tarasach, ale także w domach.

Przytulny balkon ozdobiony pięknymi kwiatami, na którym spędzanie czasu będzie przyjemnością, to marzenie, które w bardzo prosty sposób można zrealizować. Wystarczy wybrać rośliny, a potem dobrać do nich efektowne donice balkonowe lub skrzynki balkonowe, a balkon będzie wyglądał przepięknie i wzbudzi zachwyt. Zimozielone rośliny pozwolą przez cały rok mieć piękną zieleń za oknem, dzięki czemu łatwiej będzie przetrwać szarą i burą część roku.

Skrzynki balkonowe – mini ogród na balkonie

Dobrze dobrana doniczka balkonowa pozwalają stworzyć mini ogród nawet na małej przestrzeni. Nawet niewielki balkon w bloku może zmienić się w oazę zieleni, w której przyjemnie będzie można spędzać czas. Odpowiednio dobrane rośliny pozwolą ukryć się przed wzrokiem sąsiadów, osłonić się od hałasu z ulicy czy wprowadzić na balkon niezwykłą feerię barw. W zależności od koncepcji aranżacji balkonu można wybrać skrzynki balkonowe lub donice balkonowe, które występują w wielu różnych kształtach i kolorach. Można wybrać donice balkonowe okrągłe lub kwadratowe, niskie i wysokie, w kolorach neutralnych lub bardziej wyrazistych. Wybór zależy od pomysłu na urządzenie balkonu oraz od koloru, jakie będą mieć meble ogrodowe ustawione na balkonie.

Donice balkonowe – łatwe i szybkie w montażu

Donice i skrzynki balkonowe, poza rozmaitością wzorów i kolorów, mają również wiele zalet użytkowych. Są trwałe, dzięki czemu bez trudu przetrwają trudne warunki atmosferyczne, są lekkie i wygodne w zastosowaniu, a dodatkowo bardzo łatwe w montażu i demontażu. Doniczka balkonowa można ustawić na posadzce, co sprawdza się w przypadku większych roślin takich jaki tuje czy inne iglaki. Wystarczy wybrać roślinę, dobrać do niej donicę, a następnie kupić odpowiednią ziemię do kwiatów, która pomoże jej lepiej rosnąć. Można je również zamontować bezpośrednio na barierce, poprzez nałożenie donicy i zamocowanie jej specjalnymi kołkami. Skrzynki balkonowe zaś mogą być mocowane na balustradzie za pomocą odpowiednich uchwytów. Montaż tego typu sprawdza się świetnie, jeśli chcesz mieć na balkonie kwiaty ozdobne, kwitnące oraz pnącza.

pixel