Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Krawężniki ogrodowe

( ilość produktów: 77 )

Efekt wizualny ogrodu zależy nie tylko od gatunków, wyglądu i rozmieszczenia posadzonych na jego terenie roślin, ale także od odpowiedniego doboru ogrodzeń i krawężników. Krawężniki, ogółem rzecz biorąc, uznaje się za jedne z najistotniejszych elementów konstrukcyjnych wykorzystywanych przy budowie ulic, dróg, chodników oraz parkingów. Zwykle wykonuje się je z betonu, dopasowując ich rozmiar oraz kształt do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta. Oczywiście, na wspomniane zróżnicowanie oddziałuje także fakt ich pierwotnego przeznaczenia, w inny sposób na przykład produkuje się bowiem krawężniki drogowe, a w inny krawężniki ogrodowe. 

Projektujesz swój ogród? Z pewnością w takim razie będzie Ci potrzebny krawężnik, który pozwoli Ci zaplanować przestrzeń w Twoim ogrodzie. Pozwoli Ci na przykład oddzielić trawnik od rabat kwiatowych albo stworzyć alejki wśród roślin. Sprawdź usługi sklepu Rolmarket!

Czym są obrzeża trawnikowe?

Krawężnik ogrodowy niekiedy określa się także mianem obrzeża ogrodowego. Jest to specyficzne betonowe obrzeże przeznaczone do odpowiedniego zagospodarowania przydomowych terenów oraz ogrodu. Dzięki niemu można bez trudu na przykład wyznaczyć miejsce na jedyne w swoim rodzaju klomby, wytyczyć granice trawników, wytyczyć ścieżki do spacerowania wokół domu, jak również umocnić brukową powierzchnię. Palisady sprzedaje się w różnych kształtach oraz rozmiarach. Za jedną z ich najbardziej charakterystycznych zalet uznaje się wytrzymałość na rozmaite warunki atmosferyczne, a także urazy mechaniczne, niezależnie od lokalizacji. To sprawia, że można je umieścić w różnych miejscach, nawet najbardziej narażonych na szkodliwe oddziaływanie ekstremalnych temperatur, słońca lub intensywnych opadów deszczu i śniegu. Są one w stanie również znieść nacisk nawet najcięższych pojazdów ciężarowych. 

Jak wykonywane są krawężniki ogrodowe?

Do wyrabiania krawężników ogrodowych w większości wypadków wykorzystuje się metodę wibroprasowania. Czynności tej poddaje się specjalną zaprawę M20. Pełnią one ogromną rolę w stabilizowaniu konkretnych elementów powierzchniowych, w ogromnym stopniu przyczyniając się również do przyozdobienia ogrodu. Na specjalne życzenie klienta zwykle przygotowuje się określony unikalny wzór, który przyciąga uwagę gości oraz przechodniów. Czynią one nawierzchnię bardziej atrakcyjną w oczach właścicieli oraz innych ludzi. Większość krawężników wykonana jest z betonu, jeśli jednak chodzi o obrzeża trawnikowe, bardzo często spotyka się również oryginalne palisady plastikowe, których montaż oraz utrzymanie nie powinny sprawić nikomu większego kłopotu. Często obrzeża takie doskonale imitują kamień naturalny lub drewno; są one także relatywnie lekkie i tanie. Palisady nie nadają się jednak do zabezpieczania alejek, jak również chodników ogrodowych.

Jakie obrzeża ogrodowe wybrać? Sklep Rolmarket poleca

W tej kategorii znajdziesz mnóstwo produktów. Są tu na przykład obrzeża ogrodowe do trawników, które pozwolą Ci na łatwe oddzielenie rabat od trawnika. Pomogą Ci też w stworzeniu pieszych ścieżek. Polecamy Ci produkt wykonany z trwałego tworzywa sztucznego (np. firmy patrol group), które jest odporne na warunki pogodowe. Jeśli myślisz o stworzeniu tarasu z kostki brukowej, przydadzą Ci się wtedy krawężniki betonowe (np. bruk bet). To materiał odporny, stabilny i trwały. Jego impregnacja też nie jest wymagająca.  

Nasz sklep to miejsce, w którym znajdziesz nie tylko palisady ogrodowe, ale też wiele innych produktów, których potrzebuje Twój dom i ogród. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Mamy tu na przykład płotki ogrodowe, które pięknie uwydatnią Twoje rabaty, czy kotwy do obrzeży, które przydadzą się przy projektowaniu trawnika.  Jeśli planujesz podjazd na samochód, przydatna będzie też kratka ogrodowa, geokrata komórkowa lub eko kratki

pixel