Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Krawężniki ogrodowe

( ilość produktów: 184 )

Efekt wizualny ogrodu zależy nie tylko od gatunków, wyglądu i rozmieszczenia posadzonych na jego terenie roślin, ale także od odpowiedniego doboru ogrodzeń i krawężników. Krawężniki ogółem rzecz biorąc, uznaje się za jedne z najistotniejszych elementów konstrukcyjnych wykorzystywanych przy budowie ulic, dróg, chodników oraz parkingów. Zwykle wykonuje się je z betonu, dopasowując ich rozmiar oraz kształt do indywidualnych potrzeb i upodobań klienta. Oczywiście, na wspomniane zróżnicowanie oddziałuje także fakt ich pierwotnego przeznaczenia, w inny sposób na przykład produkuje się bowiem krawężniki drogowe, a w inny krawężniki ogrodowe.  

Czym są krawężniki ogrodowe?

  Krawężniki ogrodowe niekiedy określa się także mianem obrzeży ogrodowych. Są to specyficzne betonowe obrzeża przeznaczone do odpowiedniego zagospodarowania przydomowych terenów oraz ogrodu. Dzięki nim można bez trudu na przykład wyznaczyć miejsce na klomby, wytyczyć granice trawników, wytyczyć ścieżki do spacerowania wokół domu, jak również umocnić brukową powierzchnię.  Krawężniki ogrodowe sprzedaje się w różnych kształtach oraz rozmiarach. Za jedną z ich najbardziej charakterystycznych zalet uznaje się wytrzymałość na rozmaite warunki atmosferyczne, a także urazy mechaniczne. To sprawia, że można je umieścić w różnych miejscach, nawet najbardziej narażonych na szkodliwe oddziaływanie ekstremalnych temperatur, słońca lub intensywnych opadów deszczu i śniegu. Są one w stanie również znieść nacisk nawet najcięższych pojazdów ciężarowych. 

Jak wykonywane są krawężniki ogrodowe?

  Do wyrabiania krawężników ogrodowych w większości wypadków wykorzystuje się metodę wibroprasowania. Czynności tej poddaje się specjalną zaprawę M20. Pełnią one ogromną rolę w stabilizowaniu konkretnych elementów powierzchniowych, w ogromnym stopniu przyczyniając się również do przyozdobienia ogrodu. Na specjalne życzenie klienta zwykle przygotowuje się określony unikalny wzór, który przyciąga uwagę gości oraz przechodniów. Czynią one nawierzchnię bardziej atrakcyjną w oczach właścicieli oraz innych ludzi. Większość krawężników wykonana jest z betonu, jeśli jednak chodzi o obrzeża trawnikowe, bardzo często spotyka się również oryginalne krawężniki plastikowe, których montaż oraz utrzymanie nie powinny sprawić nikomu większego kłopotu. Często obrzeża takie doskonale imitują naturalny kamień lub drewno; są one także relatywnie lekkie i tanie. Nie nadają się jednak do zabezpieczania alejek, jak również chodników ogrodowych.

pixel