Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Uchwyty i podstawki

( ilość produktów: 14 )

Wiele osób marzy o tym, by mieć w domu, na balkonie czy tarasie wiele roślin. Zieleń zawsze działa kojąco, szczególnie wtedy, gdy mieszkasz w mieście i nie masz dokoła siebie wielu zielonych miejsc. Oczywiście rośliny będą wyglądały dobrze tylko wtedy, gdy zapewnisz im odpowiednie warunki oraz będziesz je właściwie pielęgnować. Z pomocą przychodzą podstawka pod doniczki i donice, uchwyty pozwalające na montaż donic na balustradzie czy zapinki do podtrzymywania roślin.

Podstawki pod doniczki – absolutny must have

Podstawki pod doniczki to niezbędny element w uprawie większości roślin. Dzięki nim nadmiar wody może uciec z donicy, a zebrana na podstawce woda będzie rezerwą, którą roślina pociągnie, gdy będzie jej potrzebować. Podstawka pod doniczki przydaje się nie tylko roślinom, ale także nam, bo chronią miejsca, na których stoją doniczki, przed zalaniem. W każdym miejscu, gdzie zechcesz ustawić doniczki, podstawki są niezbędnym dodatkiem, który ochroni parapet, kwietnik lub mebel, na którym stoi roślina.

Wybierając podstawkę trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Jednym z najważniejszym jest rozmiar doniczki, pod którą mają być one podłożone. Donice i doniczki są dostępne w rozmaitych rozmiarach i nie inaczej jest z podstawkami. Najlepiej dopasować je w taki sposób do doniczki, by były nieco większe niż doniczka, ale nie za bardzo, bo za duże podstawki nie wyglądają dobrze. Drugim ważnym parametrem jest kształt podstawki. Najbardziej standardowa jest okrągła podstawka, która doskonale pasuje do doniczek o takim kształcie. Jeśli jednak sadzisz kwiaty w doniczce prostokątnej czy owalnej, to powinieneś pomyśleć o podstawkach i podobnym kształcie, bo takie będą prezentować się najlepiej. Ostatnim elementem przy wyborze odpowiedniego produktu jest kolor podstawki. Najlepiej dobrać go do koloru donicy, bo dzięki temu podstawka nie będzie rzucać się w oczy i ładnie wtopi się w tło. Warto też zwrócić uwagę na jakość tworzywa sztucznego, z którego wykonana jest podstawka, bo dzięki temu będzie ona bardziej odporna na ewentualne uszkodzenia.

W przypadku roślin balkonowych sadzonych w skrzynkach, niezastąpionym elementem umożliwiającym ich montaż są uchwyty na skrzynki. Można je dopasować do szerokości balustrady i nie trzeba mieć specjalnej półki, by cieszyć się pięknymi kwiatami za oknem. Uchwyty na doniczki są produkowane w różnych kolorach, co pozwala dobrać ich kolor do koloru skrzynki balkonowej, dzięki czemu stają się niemal niewidoczne, pełniąc jednocześnie swoją funkcję.

Zapinki i klipsy – niezbędne przy roślinach pnących

Na uwagę zasługują również zapinki i klipsy do podtrzymywania roślin. Sprawdzają się one nie tylko w przypadku takich roślin jak pomidory, winogrona, jeżyny czy maliny, ale również w przypadku wysokich pnączy. Dzięki zapinkom i klipsom rośliny są chronione przed złamaniem, co daje im możliwość swobodnego rozwoju i rośnięcia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą akcesoriów pomocnych w uprawie roślin. W wielu przypadkach są one niezbędne, jeśli chcemy dać roślinom szansę na prawidłowy rozwój. Pełnią one również inne funkcje, bo bez nich niemożliwy byłby montaż doniczek na balustradzie czy właściwe nawadnianie roślin. Wszystkie produkty z tej kategorii wykonane są z tworzywa sztucznego wysokiej jakości, dzięki czemu długo będą Ci służyć.

Oprócz podstawek polecamy Twojej uwadze również doniczki czarnedonice gabionowedoniczki wiszące i donice na taras oraz rozmaite podłoża i środki ochrony roślin. Mamy nadzieję, że w naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by Twój balkon, ogród i taras wyglądały kwitnąco.

Sprawdź również inne nasze donice ogrodowe:

    pixel