Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Biokominek, paliwo i akcesoria – polecane produkty

2020-10-22
Biokominek, paliwo i akcesoria – polecane produkty

 

Ogień od zawsze był symbolem ciepła i bezpieczeństwa. Działa na nas kojąco i relaksująco, a zatem nic dziwnego, że mimo rozwoju technologii i nowoczesnych rozwiązań w domach, nadal nie chcemy z niego rezygnować. W niewielu mieszkaniach można jednak instalować kominki, ale rozwiązaniem może być biokominek. Zobacz jakie biokominki, paliwo i akcesoria warto wybrać, jeśli chcesz wprowadzić przytulny nastrój do swojego domu.

Biokominek – stojący lub wiszący

Rozważając wybór biokominka bez wątpienia musisz przemyśleć, gdzie będzie jego miejsce. Jeśli masz wolny fragment na jednej ze ścian sypialni lub salonu, to możesz pomyśleć nad powieszeniem go w tym miejscu. Wiszący biokominek może mieć różne wymiary, ale zwykle nie zajmuje wiele przestrzeni, za to doskonale pomaga ocieplić wnętrze. Proste ciemne ramy sprawiają, że biokominek wiszący dobrze wpisze się w aranżacje w każdym stylu, a jego minimalistyczny wygląd będzie świetnym tłem dla płonącego w nim ognia. Jeśli jednak w Twojej sypialni lub salonie nie ma miejsca na żadnej ze ścian lub po prostu chcesz umieścić kominek w innymi miejscu, to możesz wybrać biokominek stojący. Możesz ustawić go na stoliku kawowym, podłodze koło łóżka albo na komodzie lub stoliku bocznym. Jego zaletą jest jego mobilność, więc jeśli zechcesz, to możesz go przenosić pomiędzy pomieszczeniami, w zależności od potrzeb, nastroju czy sytuacji. Biokominek to świetna alternatywa dla świec i lampionów, bo zamiast jednego malutkiego płomienia, mamy duży ogień składający się z języków różnej długości. Dzięki temu biokominek nie tylko dekoruje wnętrze, ale w łatwiejszy, a przede wszystkim bezpieczniejszy sposób, pozwala wprowadzić ogień do domu. Można go instalować wszędzie i nie ma potrzeby posiadania zgody kominiarza czy zarządcy nieruchomości, jak byłoby to konieczne przy montażu zwyczajnego kominka. Nie potrzeba również komina ani nie ma problemu z popiołem, sadzą i innymi zanieczyszczeniami, które dobrze znają właściciele kominków opalanych drewnem.

 

Paliwo do biokominka

Biokominek to ładny dodatek do wnętrza, ale prawdziwą jego krasę możemy zobaczyć dopiero wtedy, gdy zapłonie w nim ogień. W związku z tym niezbędne będzie paliwo do biokominka. Do biokominka najlepiej sprawdzi się paliwo ekologiczne oparte o bioetanol. Jego zaletą jest bardzo wysoki stopień odwodnienia, dzięki któremu paliwo to pali się bardzo długo i nie pozostawia w kominku popiołu i sadzy. Wydzielany przez niego śladowe ilości dwutlenku węgla są w pełni bezpieczne dla ludzi przebywających w jego otoczeniu. Wybierając paliwo do biokominka, warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Najlepsze biopaliwa mogą się palić bardzo długo, 1l nawet do 6 godzin, dzięki czemu można stworzyć przyjemną atmosferę w pomieszczeniu na długi czas. Taki czas można osiągnąć stosując biopaliwo LuxFire, które jest dostępne w pojemnikach różnej wielkości oraz paliwo do biokominka TopFlame. Mimo że biokominek to urządzenie bezpieczne w użytkowaniu, to jednak mamy tu do czynienia z ogniem i ze względów bezpieczeństwa nie można do palącego się już kominka dolewać biopaliwa. Jeśli zobaczymy, że ogień przygaśnie, to trzeba poczekać aż zgaśnie do końca, a dopiero potem nalać nowego paliwa i rozpalić je ponownie. Do zapalania biokominka najlepiej sprawdzą się zapalarki piezoelektryczne lub długie zapałki, dzięki którym rozpalimy biokominek bez ryzyka oparzenia. Niezależnie jednak od tego, co wybierzemy, musimy pamiętać o tym, że zarówno paliwo jak i zapalarkę czy zapałki należy przechowywać w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem dzieci, żeby uniknąć przykrych w skutkach niebezpiecznych sytuacji.

 

Akcesoria do biokominka

Bardzo ciekawym dodatkowym elementem dekoracyjnym, który świetnie może podnieść walory estetyczne biokominka, są wszelkie akcesoria do biokominka. Dzięki nim możemy dodać aranżacji bardziej swojskiego i sielskiego klimatu albo wręcz przeciwnie – minimalistycznego. Wybór zależy od stylu wnętrza, w którym umieszczony jest biokominek i od efektu, który można dzięki dodatkom osiągnąć. Osoby, które szukają pomysłu na aranżację minimalistyczną, powinny sięgnąć po kamienie ozdobne. Można wybierać czarne kamienie ozdobne do biokominka, które nadadzą aranżacji surowego charakteru, lub białe kamienie do biokominka, rozjaśniające kompozycję i nadające jej lekkości. Dostępne są również kamienie w innych kolorach, więc wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Ciekawy efekt można uzyskać również wtedy, gdy do wnętrza kominka włożymy polana ceramiczne. Producenci oferują polana o różnej długości i kolorach, które imitują polana brzozowe lub innych gatunków drzew. Te pierwsze są białe i doskonale mogą rozświetlić i rozjaśnić wnętrze biokominka, dodatkowo nadając mu nieco nostalgiczno-poetyckiego charakteru. Te drugie z kolei mogą wydawać się bardziej naturalne, gdyż w prawdziwym ognisku rzadko kiedy mamy wyłącznie brzozowe polana, a dużo częściej można spotkać mieszankę różnych gatunków drewna. Komplety polan różnią się od siebie nie tylko kolorystyką, ale również ilością polan w zestawie. Czasem dodatkiem do polan są szyszki, dzięki którym biokominek staje się bardziej swojski, niczym ognisko rozpalone w lesie. Ogień zapalony w biokominku pełza po polanach umieszczonych w jego wnętrzu, a wszyscy zgromadzeni wokół niego ludzie mogą odpocząć mając domową namiastkę ogniska.  

pixel