Blog
Wrzesień w ogrodzie, czyli jakie prace warto wykonać na początku jesieni?

Październik w ogrodzie — na jakie prace należy się przygotować?

Kiedy kończy się lato a zaczyna jesień, warto poświęcić więcej czasu swoim roślinom i przygotować je na nadchodzącą wielkimi krokami zimę. Październik w ogrodzie wykorzystaj na kilka prac, które pozwolą Ci zebrać późny plon, posadzić byliny kwitnące wiosną, a także zadbać o oczko wodne czy trawnik.
Poznaj sposoby na zakwaszenie ziemi — naturalne i sztuczne

Wiele popularnych roślin do optymalnego wzrostu potrzebuje kwaśnej gleby. Co więc zrobić, jeśli w Twojej ogrodzie takiej nie ma? W tym artykule podpowiadamy jak zakwasić ziemię naturalnymi oraz sztucznymi sposobami. Przeczytaj i sprawdź!
Deszczówka – charakterystyka, zastosowanie, zalety magazynowania

Woda opadowa niegdyś kojarzyła się z odpadem, który trzeba było zutylizować — wlać do najbliższej studzienki kanalizacyjnej. Dziś w dobie ekologicznego podejścia do prowadzenia domu oraz ogrodu, deszczówka jest wykorzystywana w różny sposób — a na dodatek staje się coraz popularniejsza! Sprawdź, dlaczego tak się dzieje — przeczytaj nasz artykuł o wykorzystywaniu wody opadowej.
Sposoby na utrzymanie czystej wody w oczku wodnym. Jak pozbyć się glonów?

Oczko wodne może być prawdziwą ozdobą ogrodu. Aby cieszyło oczy wszystkich domowników, należy o nie prawidłowo zadbać. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak utrzymać czystą wodę w zbiorniku oraz jak pozbyć się glonów.
Jak odstraszyć kuny — sprawdzone sposoby

Kuna domowa to niewielkie zwierzę, które swoim wyglądem może rozczulić niejedną osobę. Niestety, kuny posiadają także wiele irytujących nawyków mogących zakłócić Twój spokój. W dzisiejszym artykule pomożemy Ci ustalić, czy w Twoim domu zamieszkał irytujący, puszysty lokator oraz podpowiemy, jak skutecznie go przepędzić.
Biopaliwo do kominka i 7 jego najważniejszych zalet

Szukasz ekologicznego rozwiązania na dogrzanie mieszkania? Zawsze marzyłeś o kominku, ale z różnych względów nie możesz go zbudować? Postaw na biokominek — to ciekawa alternatywa dla klasycznego paleniska. W dzisiejszym artykule piszemy o biopaliwie, dzięki któremu stworzysz doskonałą atmosferę w swoim domu. Przeczytaj o jego największych zaletach, przykładowym składzie oraz rodzajach produktów dostępnych na rynku.
Agrowłóknina, agrotkanina, geowłóknina w ogrodzie — cechy, zastosowanie i różnice

Przeglądając produkty dostępne w sklepach ogrodniczych, możesz natknąć się na trzy rodzaje tkanin: agrowłókninę, agrotkaninę oraz geowłókninę. Każda z nich ma nieco inne właściwości i służy do różnego rodzaju prac. Zastanawiasz się, którą z nich wybrać? Przeczytaj nasz artykuł na temat cech, zastosowania oraz różnic tych trzech płacht.
Jak prawidłowo rozłożyć agrowłókninę?

Podczas prac na polu oraz w ogrodzie niejednokrotnie przyda się agrowłóknina — zarówno ściółkująca, jak i okrywająca. Aby pełniła swoją funkcję przez wiele sezonów, powinna być prawidłowo rozłożona, zamocowana, a później przechowywana w odpowiednich warunkach. W dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jak prawidłowo rozłożyć agrowłókninę, jakiego mocowania użyć oraz jak zabezpieczyć nieużywaną tkaninę przed niszczeniem.