Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Folie tunelowe

( ilość produktów: 18 )

Folie tunelowe – Twój niezastąpiony partner w ogrodzie

Folie tunelowe sprawiają, że Twoje działania związane z uprawą roślin stają się łatwiejsze i bardziej efektywne. Stworzone z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, folie tunelowe zapewniają ochronę upraw przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Wspierają również tworzenie przyjaznego mikroklimatu, co przekłada się na wysokość plonów.

Folie tunelowe to produkt, który nie wymaga dużych nakładów pracy – wystarczy rozłożyć je na wcześniej przygotowanej konstrukcji, a następnie przyciąć do odpowiedniej wielkości. W ten sposób szybko i łatwo stworzysz optymalne warunki dla swoich upraw. To niezastąpiony partner dla każdego ogrodnika – również dla Ciebie!

Folia tunelowa – chroni oraz izoluje

Folia tunelowa to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które nie tylko chroni Twoje rośliny, ale także pomaga im rosnąć. Tego typu szklarnia jest jak tarcza, która zabezpiecza Twoje uprawy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Nieprzyjazna aura, gwałtowne zmiany temperatur, przemarzanie – to wszystko jest mniej straszne z folią tunelową. Chroni ona również rośliny przed atakami szkodników i chorób, które mogą zniszczyć nasze uprawy.

Folia tunelowa pełni nie tylko funkcje ochronne, ale również izolacyjne. Dzięki niej powstaje mikroklimat, który jest idealny dla wzrostu i rozwoju roślin. Utrzymuje ciepło, które jest niezbędne dla wielu gatunków, szczególnie w okresie wczesnej wiosny czy późnej jesieni. Pamiętaj jednak, aby regularnie kontrolować warunki panujące pod folią – zbyt wysoka temperatura może być szkodliwa dla roślin.

Folia ogrodnicza tunelowa – przyspiesza dojrzewanie upraw

Folia ogrodnicza tunelowa to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się plonami wcześniej niż zwykle. Dzięki niej proces dojrzewania upraw zostaje znacząco przyspieszony. Gdy rośliny są pod folią, tworzy się dla nich specyficzny mikroklimat. Temperatura wewnątrz tunelu jest wyższa niż na zewnątrz, co sprzyja szybszemu wzrostu i dojrzewaniu roślin.

Dodatkowo tego typu rozwiązanie ogranicza parowanie wody z powierzchni gleby, co przekłada się na lepszą retencję wodną. Dzięki temu rośliny mniej cierpią w trakcie suszy, co jest szczególnie ważne w okresie upałów. Wykorzystanie folii ogrodniczej tunelowej to gwarancja obfitych plonów i wcześniejszych zbiorów. Widać to szczególnie w przypadku warzyw jak pomidory czy ogórki, które pod folią dojrzewają nawet o kilka tygodni wcześniej. 

Folia tunelowa – dopasuj ją do Twoich potrzeb

Folia tunelowa jest dostępna w wielu wariantach, które różnią się nie tylko ceną, ale także trwałością czy przezroczystością. Jak dokonać właściwego wyboru? Przede wszystkim musisz zdecydować, jakie rośliny planujesz uprawiać pod folią. Niektóre gatunki potrzebują więcej światła – w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie folia bardziej przezroczysta. Hodując rośliny preferujące więcej cienia lepiej postawić na mniej przepuszczalny i ciemniejszy wariant.

Kolejnym krokiem jest ustalenie, jaka długość i szerokość folii będzie Ci potrzebna. Mierzenie jest bardzo ważne – zbyt mała folia nie będzie w stanie efektywnie ochronić Twoich roślin, natomiast zbyt duża może być marnotrawstwem. Wybór folii tunelowej powinien również zależeć od lokalnych warunków pogodowych. Jeżeli mieszkasz w miejscu, gdzie często występują niskie temperatury, wybierz folię z dodatkową warstwą izolacyjną. Jeżeli natomiast słoneczne, ciepłe dni są normą postaw na rozwiązanie z dodatkowym filtrem UV, aby chronić rośliny przed nadmiernym nasłonecznieniem. Sprawdź nasz asortyment i znajdź folię tunelową dopasowaną do swoich potrzeb już teraz!

    pixel