
Opis produktu wrotycz pospolity:
Wrotycz pospolity jest rośliną powszechnie występującą na łąkach oraz w pobliżu dróg i pól.Dawniej był stosowany jako roślina lecznicza, a obecnie jest przeznaczony do zwalczania szkodników w ogrodach, takich jak pchełki, rośliniarki, mączlik szklarniowy, opuchlak truskawkowiec, kwieciaki, roztocz truskawkowy, mrówki. Roślina posiada bardzo szerokie zastosowanie w przypadku zwalczania szkodników.
Za jej pomocą możemy ograniczyć występowanie takich szkodników jak: stonka ziemniaczana, muchy, mrówki, komary, kleszcze, gąsienice szkodliwych motyli i mole, które odstrasza zapachem. Preparatami z wrotyczu opryskuje się również drzewa i krzewy, na których pojawiają się jaj mszyc i przędziorków. Zabieg należy przeprowadzić wczesną wiosną. Wrotycz pospolity jest to produkt w 100% naturalny i ekologiczny.
Wyciąg z wrotyczu pospolitego – przygotowanie i stosowanie:
30g suszu z wrotyczu należy zalać 10 l zimnej wody i pozostawić na 24 godziny, aż wytworzy się lekka piana. Następnie powstałą mieszaninę trzeba przecedzić i rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:2.
W ten sposób otrzymujemy wyciąg, który po rozcieńczeniu nadaje się do zwalczania mszyc, bawełnicy korówki, gąsienic motyli (namiotnika i bielinka), larw owocówek i śmietki cebulanki.
Wywar z wrotyczu pospolitego – przygotowanie i stosowanie:
75g suszu należy zalać 10 l wody i pozostawić na 24 godziny, następnie gotować około 20 min. i przecedzić po ostygnięciu. Przed zastosowaniem rozcieńczyć z wodą w stosunku 1:5.
3 powody, dla których warto kupić wrotycz pospolity pchły, mszyce i stonkę:
- zwalcza i zapobiega występowaniu szkodników w ogrodzie
- jest w 100% naturalny
- doskonale się sprawdza w zwalczaniu jaj mszyc i przędziorków
Parametry wrotycza pospolitego:
- waga: 100g suszu
Sposób przygotowania wrotycza pospolitego:
Wyciąg: 150g suszu nastawić na 12h w 10l Rozcieńczać wodą 1:5 oraz dodać 0,3% mydła potasowego ogrodniczego
Pojemność: | 100 g |
Kupowane z tym produktem:
Porady naszych ekspertów
Opryski drzew owocowych

Drzewa owocowe są chętnie uprawiane nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale i w przydomowych ogrodach. Ich plony i jakość owoców są zależne nie tylko od odmiany, ale również troski ogrodnika o rośliny znajdujące się pod jego pieczą. Jednym z najlepszych sposobów pozwalających uchronić drzewa owocowe przed chorobami i szkodnikami jest stosowanie oprysków. Zobaczmy, kiedy najlepiej wykonać opryski drzew owocowych i jakich preparatów można do tego użyć.
Ekologiczne opryski - wrotycz, skrzyp polny, pokrzywa suszona, piołun suszony, krwawnik ziele suszony

Walka ze szkodnikami to codzienność wszystkich osób, które zajmują się uprawą roślin. Ostatnimi laty w walce tej dominowały środki chemiczne, ale coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że używanie chemii w walce ze szkodnikami czyni też wiele szkód dla organizmów pożytecznych. Warto zatem wrócić do starszych receptur i wykorzystać do ochrony roślin ekologiczne opryski. Poznajmy rośliny, które warto do tego wykorzystywać.