Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrowłóknina — najważniejsze informacje przed zakupem

2019-11-06
Agrowłóknina — najważniejsze informacje przed zakupem

W wielu przypadkach agrowłóknina jest niezbędna podczas prowadzenia ogrodu bądź pielęgnacji różnego rodzaju upraw. Do jakich informacji powinieneś mieć dostęp przed jej zakupem? Co decyduje o jej cenie? Jakie są rodzaje płacht? Odpowiedź na między innymi te pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Agrowłóknina: cena

Cena agrowłókniny zależy od kilku czynników — przede wszystkim od jej grubości, wymiarów oraz zastosowania (okryciowa, przeciw chwastom, wiosenna, zimowa).

  • Agrowłóknina biała wiosenna i zimowa — jej cena waha się od mniej więcej 7 złotych do około 1800 złotych.
  • Agrowłóknina brązowa — koszt agrowłókniny brązowej wynosi od około 7 złotych do około 300 złotych.
  • Agrowłóknina czarna — cena, z jaką powinieneś się liczyć waha się między 7 złotymi a 325 złotymi.
  • Agrowłóknina czarna bardzo gruba o gramaturze 150 gramów — cena waha się od 14 złotych do około 320 złotych.
  • Fliz, agrowłóknina do okrywania stogów — w naszym sklepie zapłacisz za sztukę bądź cały zestaw. Cena zależy także od wymiarów samej płachty. Wynosi około 700 zł za sztukę.

Agrowłóknina: rodzaje

Agrowłókninę można podzielić na kilka rodzajów. Wyróżnia się produkty wiosenne i zimowe, a także okryciowe oraz przeciw chwastom. Wybór odpowiedniego artykułu zależy głównie od Twoich potrzeb. W naszym sklepie internetowym Rolmarket.pl posiadamy duży wybór agrowłóknin — do naszego asortymentu zalicza się agrowłóknina czarna, biała oraz brązowa. Każda z nich ma także określoną gramaturę wahającą się między 17 gramami a 150 gramami. Im większa gramatura, tym grubsza agrowłóknina. Najgrubsze z nich stosuje się do ściółkowania roślin i ochrony przed chwastami. Najcieńsze służą do okrywania plonów przed zimnem. Więcej na temat rodzajów agrowłókniny znajdziesz w tekście, który już znajduje się na naszym blogu. Chodzi o artykuł pod tytułem typy agrowłókniny — charakterystyka.

 

Jak prawidłowo kłaść agrowłókninę? Najważniejsze zasady

Prawidłowa technika rozkładania agrowłókniny zależy przede wszystkim od tego, na jakim terenie chcemy ją położyć. Płachtę nieco inaczej rozkłada się na polu oprawnym, a inaczej mając na myśli ogród. W pierwszym przypadku poproś o pomoc sąsiadów bądź domowników — wtedy praca pójdzie sprawniej. Rozkładaj agrowłókninę w sposób ostrożny, aby przez przypadek nie rozerwać jej na ostrym kamieniu czy gałęzi krzaków. Agrowłóknina leżąca na polu nie może być zbyt luźna ani napięta — powinna lekko poruszać się pod wpływem uderzającego w jej strukturę wiatru. Natomiast rozkładanie agrowłókniny w ogrodzie jest bardziej skomplikowane — najpierw powinieneś przygotować teren. Zgrab, wyrównaj i wyczyść podłoże. Następnie wymierz oraz wytnij otwory na rośliny, a następnie umieść agrowłókninę na podłożu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule pod tytułem jak prawidłowo rozłożyć agrowłókninę? Sprawdź »

Jak położyć agrowłókninę pod tuje?

Agrowłókninę pod tuje możesz położyć podczas sadzenia roślin lub podczas sadzenia samych nasion. Technika montażu w obu przypadkach jest bardzo podobna. W miejscach siewu nasion bądź sadzenia należy wykonać otwory. Natnij agrowłókninę w kształcie X bądź V. Do wyciętych otworów włóż tuje lub nasionka. Jeśli rośliny już rosną, a ty chcesz obłożyć agrowłókniną ziemię wokół nich, natnij włókninę do krawędzi, nasuń na pień oraz przymocuj do gleby. Jak najlepiej to zrobić? Za pomocą kołków mocujących — szeroką ofertę znajdziesz w naszym sklepie internetowym Rolmarket.pl.

Podsumowanie

Agrowłóknina może ułatwić Ci niejedną pracę w ogrodzie — ważne jednak, abyś wiedział, jak właściwie ją wykorzystać. Mamy nadzieję, że potraktujesz nasze artykuły jak dużą pigułkę wiedzy na temat tej płachty. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta.

 

pixel