Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kosze ogrodowe i pojemniki

( ilość produktów: 2 )

Opadłe liście, obcięte gałęzie czy skoszona trawa to typowe odpady ogrodowe, które należy usunąć. Wielu ogrodników przetwarza te odpady w kompostowniku, gdzie powstaje z nich świetny nawóz organiczny. Zanim jednak trafią do niego trzeba je zebrać i przetransportować. Do tego celu doskonale nadają się kosze ogrodowe, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Kosz ogrodowy - przydatny pomocnik każdego ogrodnika

Kosze ogrodowe to produkty cieszących się dużym zainteresowaniem wśród osób szukających przydatnych akcesoriów do ogrodu, które nie zajmują wiele miejsca. Należą one bowiem do pojemników składanych, więc ich przechowywanie jest znacznie łatwiejsze niż np. taczek czy wózków ogrodowych. Po złożeniu zajmują tak mało miejsca jak duża siatka na zakupy, a więc z pewnością znajdzie się na nie miejsce nawet w najmniejszym ogrodzie.

Ogromną zaletą koszy ogrodowych jest jednak nie tylko ich niewielki rozmiar, ale również duża pojemność. Szeroki otwór pozwala wygodnie załadować do tych pojemników zawartość kilku koszy z kosiarki, co znacznie usprawnia koszenie, gdyż nie trzeba za każdym razem chodzić do kompostownika. Dopiero po napełnieniu całego kosza ogrodowego można za jednym razem zanieść wszystko do kompostownika.

Bardzo istotne dla wygodnego transportu zebranych w koszu ogrodowym odpadów i śmieci są uszy. Można je dobrze chwycić i niosąc kosz ogrodowy lub sunąć nim po ziemi bez przeszkód można dotrzeć do kompostownika. Jest to możliwe dzięki temu, że materiał, z którego wykonany jest kosz jest śliski i bez przeszkód przesuwa się po trawniku. Jest również bardzo wytrzymały, więc nie ulegnie łatwemu uszkodzeniu przez gałęzie.

Warto zwrócić również uwagę na fakt, że kosze ogrodowe są odporne na wodę i łatwe do utrzymania w czystości. Jeśli były używane do zbierania skoszonej trawy, to wystarczy je wytrzepać i wysuszyć przed złożeniem, a pozostałe źdźbła trawy same odpadną. Jeśli używane były do transportu innych śmieci, np. mokrych liści, to wystarczy przemyć je z pomocą wody z węża ogrodowego i wysuszyć, a kosz będzie wyglądał jak nowy.

Wybierz kosze ogrodowe dla siebie

Nasz sklep oferuje kosze do ogrodu różnego rozmiaru, dzięki czemu możesz dopasować ich wielkość do swoich potrzeb. W małym ogrodzie z pewnością wystarczający będzie kosz o pojemności 120l, który będzie poręczny i łatwy do przenoszenia. Jeśli masz duży ogród, a w nim dużo śmieci sezonowych czyli np. liści, chwastów itp., to bardziej przydatny może być kosz o pojemności ponad dwukrotnie większej czyli 272l. 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów, które oferujemy w tej kategorii. Zanim złożysz zamówienie zastanów się, który model kosza będzie najlepszy dla Twojego ogrodu. Niektórzy decydują się kupić zarówno mały kosz do ogrodu, jak i większy, gdyż znajdują dla nich różne zastosowanie. Ciekawi jesteśmy, który Ty wybierzesz, ale niezależnie od decyzji jesteśmy przekonani, że będzie to produkt, którego wykorzystanie znacznie usprawni wszelkie prace ogrodowe.

Kosze ogrodowe – wygodne i praktyczne

Ogród to miejsce, w którym chętnie wypoczywamy po całym dniu pracy. By wyglądał on schludnie i cieszył oko, należy odpowiednio o niego zadbać. Prace ogrodnicze wymagają nieco wysiłku, ale efekt zdecydowanie wynagradza włożony trud. Warto ułatwić sobie wykonywane zadania, zaopatrując się w odpowiednie narzędzia.

Obok grabi, kopaczki czy łopatki swoje miejsce powinny znaleźć kosze ogrodowe. Pojemniki te pozwalają na zgromadzenie w jednym miejscu chwastów, resztek liści czy trawy, a następnie szybkie i sprawne przetransportowanie ich we właściwe miejsce (np. na kompostownik). Niektóre kosze ogrodowe mogą stanowić ciekawą dekorację, inne z kolei pełnią funkcje czysto praktyczne. Niezależnie od tego, który z rodzajów pojemnika wybierzesz – zdecydowanie warto je mieć!

Kosz ogrodowy – przydatny o każdej porze roku

W ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia, niezależnie od pogody czy pory roku. Wczesną wiosną warto zadbać o spulchnienie trawnika po zimie oraz przygotować grządki pod sadzenie. Lato to czas rozkwitu, koszenia traw, plewienia oraz zbierania plonów. Z kolei jesienne porządki w ogrodzie służą przygotowaniu gruntów i roślin do przyszłego sezonu. Przy wykonywaniu niemal każdej z tych czynności warto mieć pod ręką kosz ogrodowy.

W pojemniku tego typu z łatwością zgromadzisz suche liście, siano, chwasty wraz z korzeniami czy świeżo skoszoną trawę. Kosz ogrodowy może również pomóc w przetransportowaniu do domu lub piwnicy większej ilości plonów, np. jabłek, ziemniaków czy ogórków.

Kosz do ogrodu – zawsze pod ręką

Przy wyborze narzędzi ogrodniczych warto kierować się zarówno praktycznością, jak i uniwersalnością. Należy także wziąć pod uwagę ilość miejsca, dostępnego na ich składowanie. W sezonie letnim narzędzia mogą być składowane „pod chmurką” (choć nie jest to zalecane), natomiast zimą powinny być schowane w suchym i w miarę ciepłym miejscu.

Składany kosz do ogrodu doskonale wpasuje się zarówno w duże, jak i mniejsze składziki. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca i może być umieszczony na haku ściennym, półce lub po prostu na podłodze.

Kosze do ogrodu – konserwacja i czyszczenie

Narzędzia ogrodowe mogą służyć przez wiele lat, o ile są odpowiednio czyszczone, konserwowane oraz przechowywane. Nie inaczej sprawa ma się w przypadku koszy. Po każdym użyciu warto dokładnie je wytrzepać, aby usunąć z nich pozostałości siana, liści czy gałązek. Jeśli kosze do ogrodu służyły Ci do przenoszenia rzeczy wilgotnych, np. świeżo skoszonej trawy, warto dodatkowo rozważyć ich przepłukanie. Należy także dbać o to, by wnętrze było suche – w innym przypadku może zacząć gnić lub pokryć się pleśnią.

Przed zimą warto dokładnie umyć kosz do ogrodu, porządnie go wysuszyć, a następnie pozostawić w przewiewnym miejscu. Nie należy zabezpieczać go dodatkowo folią czy innymi pokrowcami, ponieważ zwiększa to ryzyko zawilgocenia. Przy prawidłowej konserwacji kosze do ogrodu będą służyć Ci przez wiele lat, na równi z innymi przydatnymi narzędziami.

A czy Ty masz już swój kosz do ogrodu? Zerknij na nasz asortyment i znajdź doskonałego pomocnika, który pomoże Ci w transportowaniu odpadków i plonów każdego dnia!

Narzędzia ogrodnicze - powiązane kategorie:

      pixel