Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Narzędzia ogrodnicze

( ilość produktów: 173 )

Żadne prace w ogrodzie nie mogą obyć się bez różnego rodzaju specjalistycznych narzędzi ogrodniczych, które zdecydowanie przyspieszają i ułatwiają czynności wykonywane wokół domu. Wybór narzędzi zależy w dużej mierze od wielkości ogrodu i rodzaju roślin, jakie są w nim uprawiane. Nasz sklep Rolmarket.pl oferuje szeroki asortyment narzędzi ogrodniczych, zarówno do małych przydomowych ogródków, jak i do gospodarstw rolnych i ogrodniczych o dużym areale. Zobacz, jakie narzędzia ogrodnicze znajdziesz w naszym sklepie i wybierz najlepsze dla siebie.

Jak wybierać narzędzia ogrodowe?

Każdy początkujący ogrodnik gubi się nieco w pierwszej chwili, gdy wejdzie do sklepu ogrodniczego i zobaczy tak szeroki wybór produktów. Zdecydowana większość z nich nie będzie mu potrzebna, ale zanim dokona właściwego wyboru powinien zapoznać się z dostępną ofertą.

Narzędzia ogrodnicze można podzielić na trzy główne podkategorie: narzędzia ręczne, narzędzia elektryczne oraz narzędzia spalinowe. Poza powyższymi, w kategorii tej znajdują się także różnego rodzaju smary i oleje przeznaczone m. in. do urządzeń ogrodniczych. Sprawdźmy zatem, jakie narzędzia ogrodowe kryją się pod tymi nazwami.

Narzędzia do prac ręcznych w ogrodzie

Ręczne narzędzia ogrodnicze to produkty, bez których trudno wyobrazić sobie uprawianie ogrodu. Dzięki niewielkim rozmiarom jest to sprzęt bardzo wygodny i z jego pomocą można wykonać bardzo wiele prac w ogrodzie. Służą one pomocą przy sprzątaniu ogrodu jesienią, przygotowywaniu gleby na wiosnę, przycinaniu, formowaniu, a więc można powiedzieć, że doskonale sprawdzają się podczas większości prac ogrodowych. Są one niezbędne w każdym ogrodzie, niezależnie od tego, jakich jest on rozmiarów i nie można przeprowadzić odpowiedniej pielęgnacji roślin ogrodowych, bez ich pomocy.

Przydatne ręczne narzędzia ogrodnicze to między innymi:

 •  Sekatory i nożyce– do przycinania cienkich pędów, oburęczne – do grubszych gałęzi lub żywopłotu.
 • Grabie – wyróżnia się kilka ich rodzajów – do liści oraz trawy (tak zwane „pazurki”), ogólnego zastosowania o twardych końcówkach, które świetnie sprawdzą się do wyrównywania ziemi, grabienia trawy i liści czy rozbijania grud oraz wąskie do pielęgnacji rabat. Przy pomocy tego narzędzia możemy także sprzątać różnego rodzaju śmieci.
 • Łopatki do sadzenia i pazurki – do spulchniania gleby.
 • Szpadle i łopaty – do kopania lub usuwania nadmiernej ilości ziemi.
 • Nożyce do gałęzi, trawy czy żywopłotu – umożliwiają precyzyjne cięcia i formowanie pożądanych kształtów roślin.
 • Motyki i chwastowniki – do usuwania chwastów.

Każdy z tych produktów występuje w naszym sklepie w bardzo wielu modelach, dlatego możesz je dobrać w zależności od potrzeb. Różnią się one długością i kształtem uchwytów, wielkością i materiałem, z którego zostały wykonane głowice oraz wieloma innymi parametrami. Przed wyborem warto się z nimi zapoznać szczegółowo, bo być może okaże się, że lepszy będzie sekator teleskopowy, gdyż mały sekator ręczny będzie zbyt krótki, żeby przyciąć gałęzie krzewów.

Wybór sprzętu ogrodowego jest również uzależniony od tego, jakie rośliny zdobią Twój ogród. W warzywniaku bardziej będą potrzebne szpadle, łopaty i motyki niż sekatory. Z kolei w ogrodzie angielskim zdecydowanie najważniejsze będą sprzęty do pielęgnacji trawnika oraz sekatory do cięcia róż, a mniej istotne będą łopatki do sadzenia i pazurki. Warto zatem spojrzeć na dostępne produkty przez pryzmat potrzeb i dopasować wybór sprzętów do ogrodu, w którym mają być one używane.

Elektryczne i spalinowe narzędzia ogrodowe

Narzędzia ręczne, mimo że niezbędne podczas pielęgnacji każdego ogrodu, nie zawsze dadzą sobie radę. Są sytuacje, takie jak choćby koszenie trawnika czy wycinanie grubszych gałęzi, w których narzędzia ręczne będą niewystarczające. W takich sytuacjach warto sięgnąć po elektryczne narzędzia ogrodnicze, wśród których na szczególną uwagę zasługują między innymi:

 •  Kosiarki – najlepiej zaopatrzyć się w model wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego i umożliwiający ustawienie kilkustopniowej wysokości koszenia. Wygodne użytkowanie i pewny chwyt zagwarantuje nam odpowiednio wyprofilowana rękojeść z wbudowanym włącznikiem. Warto sprawdzić jaki zasięg ma kosiarka oraz jaka jest szerokość koszenia, bo ma to ogromny wpływ na wygodę i komfort podczas cięcia trawy.
 • Podkaszarki – urządzenie to doskonale sprawdzi się do przycinania brzegów trawników, znajdujących się tuż przy rabatach. Najlepiej, by posiadało dwuręczny chwytak oraz automatyczny podajnik żyłki i zbiornik na odciętą żyłkę. Inny, równie przydatny element, to osłona chroniąca rośliny przed ewentualnym uszkodzeniem.
 • Pilarki – wykorzystywane do wykonywania prac związanych z obróbką drewna, płyt wiórowych czy pilśniowych.

W ogrodach o większej powierzchni wielu ogrodników chętniej wykorzystuje narzędzia spalinowe. Najchętniej wykorzystywane są:

 • Piły spalinowe, które znajdą zastosowanie zarówno podczas prac przydomowych, jak i leśnych. Warto, by posiadały mocną, lekką obudowę, ergonomiczny kształt, poręczny uchwyt oraz najwyższej jakości łańcuch oraz prowadnicę.
 • Kosy spalinowe – przeznaczone do cięcia trawy w miejscach niedostępnych dla kosiarek – wokół drzew i krzewów czy przy ogrodzeniach.

 

Narzędzia ogrodnicze - wybierz odpowiednie dla siebie!

Wybierając narzędzia ogrodnicze zwróć uwagę nie tylko na ich przeznaczenie, ale również jakość komponentów, z których zostały wykonane. Dobry sprzęt ogrodowy potrafi wspierać w pracy ogrodnika przez całe lata, ale muszą to być narzędzia ogrodnicze naprawdę wysokiej jakości. Przed wyborem zwróć zatem uwagę na to, z czego wykonane jest ostrze sekatora czy nożyc lub z czego zrobiona jest głowica łopaty. Im twardszy i bardziej odporny będzie to materiał, tym większa szansa, że narzędzie sprawdzi się w pracy przez długie lata.

Nie bez znaczenia dla komfortu podczas pracy jest również ergonomia użytkowania. Odpowiednio wyprofilowane uchwyty i rączki, z lekkich, ale wytrzymałych materiałów to konieczność w nowoczesnych narzędziach do pielęgnacji ogrodu. Takie narzędzia oferują przede wszystkim renomowane marki, znane i cenione od lat, dlatego przeglądając ofertę dostępnych produktów zwróć uwagę na narzędzia ręczne Fiskars i narzędzia ręczne Gardena. Ich wieloletnia obecność na rynku i miliony zadowolonych użytkowników z całego świata są najlepszym dowodem na to, że to produkty, z którymi warto dbać o swój ogród.

Smaruj i naoliwiaj!

Wybór odpowiednich narzędzi to nie wszystko, bo równie ważne dla ich skuteczności i trwałości jest odpowiednia troska o ich stan. Konieczne jest czyszczenie ich po każdym użyciu, bo pozostałości po cięciu czy koszeniu miałyby bardzo negatywny wpływ na ich stan.

Aby mogły one służyć przez długi czas, niezbędne będzie zaopatrzenie się w specjalne smary i oleje, które dzięki odpowiednio dobranej kompozycji składników zapewniają odpowiednie parametry lepkościowe gwarantujące dobrą przyczepność w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Unikalna kompozycja detergentów oraz dyspergatorów znacząco wydłuża okres eksploatacji elementów tnących. Jednym słowem o sprzęt, którym pielęgnujesz swój ogród musisz dbać jak najlepiej, bo tylko wtedy będziesz mógł z nich korzystać przez naprawdę długi czas.

Zapraszamy do przejrzenia pełnej oferty produktów, które są dostępne w tej kategorii. Ze swojej strony możemy zapewnić, że nasz sklep ogrodniczy Rolmarket.pl stara się zapewnić jak najszerszą ofertę, a dostępny u nas sprzęt ogrodniczy spełni nawet najwyższe wymagania. Zapoznaj się z naszą ofertą szczegółowo, a następnie wybierz produkty, z pomocą których zadbasz o kondycję roślin zdobiących Twój ogród.

Narzędzia ogrodnicze - powiązane kategorie:

pixel