Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Podłoża ogrodnicze

( ilość produktów: 11 )

Uprawa roślin, niezależnie czy będą to rośliny ozdobne, warzywa czy zboża, wymaga odpowiednich warunków. Chodzi nie tylko o odpowiednie stanowisko dopasowane do danego gatunku roślin, ale również o jak najlepsze warunki glebowe, dlatego należy im zapewnić odpowiednie podłoże. Zobaczmy, jakie podłoża znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl

Ziemia ogrodnicza

Ziemia ogrodnicza to cała grupa podłoży, które pomogą zapewnić roślinom odpowiednie składniki odżywcze. Nie zawsze grunt znajdujący się w ogrodzie jest wystarczająco bogaty we wszystkie pierwiastki ważne dla rozwoju roślin. Na szczęście kupując ziemię ogrodniczą możemy to zmienić.

W naszym sklepie znajdziesz ziemię ogrodniczą uniwersalną, jak również ziemię ogrodniczą specjalnego przeznaczenia, jak np. specjalne podłoże do storczyków. Wybór podłoża dobranego do danego gatunku roślin sprawi, że zawarte w nim składniki jeszcze lepiej wspomogą wzrost i rozwój tej konkretnej rośliny.

Kora sosnowa 

Wartym zauważenia podłożem jest kora sosnowa. Jest ona często wykorzystywana jako element podnoszący estetykę ogrodu, ale nie każdy wie, że kora sosnowa ma również właściwości zakwaszające. Dobrze ją rozsypać wokół roślin lubiących kwaśne podłoże, np. iglaków czy w skalniakach, gdzie nie tylko będzie dekorować, ale spełni również swoją funkcję zakwaszającą. Przy okazji ochroni ziemię przed wysychaniem oraz gwałtownymi zmianami temperatury, co w efekcie bardzo korzystnie wpłynie na kondycję roślin.

Keramzyt i wermikulit

W wielu miejscach Polski mamy gleby piaszczyste lub odwrotnie – zbite i gliniaste, które wymagają szczególnego wsparcia, gdy chcemy na nich uprawiać rośliny. Z pomocą w takich warunkach przychodzą keramzyt i wermikulit czyli dodatki do podłoża znacząco poprawiające strukturę gleby. Można stosować je pod rośliny, dokładnie mieszając je z glebą, co pozwoli zwiększyć jej chłonność i usprawnić przepływ wody. Można również wykorzystać je do ściółkowania, zapewniając korzeniom lepsze warunku do rozwoju, a przy okazji uzyskując ciekawy efekt estetyczny.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "podłoża ogrodnicze" :

    pixel