Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Podłoża ogrodnicze

( ilość produktów: 12 )

Uprawa roślin, niezależnie czy będą to rośliny ozdobne, warzywa czy zboża, wymaga odpowiednich warunków. Chodzi nie tylko o odpowiednie stanowisko dopasowane do danego gatunku roślin, ale również o jak najlepsze warunki glebowe, dlatego należy im zapewnić odpowiednie podłoże. Zobaczmy, jakie podłoża znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl

Ziemia ogrodnicza

Ziemia ogrodnicza to cała grupa podłoży, które pomogą zapewnić roślinom odpowiednie składniki odżywcze. Nie zawsze grunt znajdujący się w ogrodzie jest wystarczająco bogaty we wszystkie pierwiastki ważne dla rozwoju roślin. Na szczęście kupując ziemię ogrodniczą możemy to zmienić.

W naszym sklepie znajdziesz ziemię ogrodniczą uniwersalną, jak również ziemię ogrodniczą specjalnego przeznaczenia, jak np. specjalne podłoże do storczyków. Wybór podłoża dobranego do danego gatunku roślin sprawi, że zawarte w nim składniki jeszcze lepiej wspomogą wzrost i rozwój tej konkretnej rośliny.

Kora sosnowa 

Wartym zauważenia podłożem jest kora sosnowa. Jest ona często wykorzystywana jako element podnoszący estetykę ogrodu, ale nie każdy wie, że kora sosnowa ma również właściwości zakwaszające. Dobrze ją rozsypać wokół roślin lubiących kwaśne podłoże, np. iglaków czy w skalniakach, gdzie nie tylko będzie dekorować, ale spełni również swoją funkcję zakwaszającą. Przy okazji ochroni ziemię przed wysychaniem oraz gwałtownymi zmianami temperatury, co w efekcie bardzo korzystnie wpłynie na kondycję roślin.

Keramzyt i wermikulit

W wielu miejscach Polski mamy gleby piaszczyste lub odwrotnie – zbite i gliniaste, które wymagają szczególnego wsparcia, gdy chcemy na nich uprawiać rośliny. Z pomocą w takich warunkach przychodzą keramzyt i wermikulit czyli dodatki do podłoża znacząco poprawiające strukturę gleby. Można stosować je pod rośliny, dokładnie mieszając je z glebą, co pozwoli zwiększyć jej chłonność i usprawnić przepływ wody. Można również wykorzystać je do ściółkowania, zapewniając korzeniom lepsze warunku do rozwoju, a przy okazji uzyskując ciekawy efekt estetyczny.

Podłoża ogrodnicze – jedno rozwiązanie, wiele korzyści

Zaaranżowanie i utrzymanie w dobrej kondycji przestrzeni ogrodowej wymaga nie lada wysiłku. Aby rośliny mogły odpowiednio się rozwijać, potrzebują odpowiednich ilości wody, nawozów oraz braku konkurencji w postaci chwastów. Nie bez znaczenia jest również struktura gruntu. Zbyt zwarta ziemia może uniemożliwić roślinom prawidłowy rozwój korzeni. Z kolei sypka, piaskowa gleba nie zapewnia odpowiedniej stabilizacji oraz właściwych ilości składników odżywczych.

Idealnym rozwiązaniem każdego z tych problemów jest wykorzystanie zamienników. Podłoża ogrodnicze znacząco poprawiają strukturę gleby, ułatwiając przepływ powietrza i znacząco ją spulchniając. W ten sposób rośliny mają zapewnioną właściwą stabilizację, co umożliwia ich poprawny rozwój. Podłoża ogrodnicze zatrzymują również wilgoć, co pozwala na zredukowanie ilości podlewań.

Podłoże ogrodnicze – skuteczne w walce z chwastami

Pielenie roślin to jedno z najbardziej czasochłonnych zajęć w trakcie sezonu ogrodniczego. Niechciani towarzysze mogą skutecznie blokować dostęp światła słonecznego do posadzonych przez Ciebie kwiatów, warzyw czy owoców, a tym samym wpływać na ich rozwój. Ponadto chwasty pobierają cenne minerały i składniki odżywcze z gruntu, „podkradając” je w ten sposób Twoim roślinom. Jak temu zapobiec?

Podłoże ogrodnicze sprawdzi się tutaj doskonale! Jego zwarta struktura utrudnia chwastom prawidłowy rozwój, a w niektórych przypadkach – całkowicie go uniemożliwia. Najlepszym tego typu podłożem jest kora sosnowa, która pokrywa całą wysypaną powierzchnię i ten sposób izoluje.

Podłoża ogrodnicze – inne przydatne właściwości

Kora sosnowa jest popularnym podłożem ogrodniczym, wykorzystywanym głównie przy uprawie roślin skalnych, krzewów iglastych oraz liściastych. Oprócz wspomnianych wyżej właściwości izolacyjnych, które zapewniają ochronę przed największymi mrozami, rozwiązanie to dodatkowo zakwasza glebę. Dzięki zastosowaniu kory sosnowej możesz więc ograniczyć nawożenie czy podlewanie gruntu i cieszyć się pięknem roślin bez większego wysiłku.

Podłoża ogrodnicze w postaci drobnych kamyczków czy granulek również mają swoje korzyści. Perlit oraz keramzyt są odporne na działanie pleśni, szkodników czy grzybów, co znacząco zmniejsza możliwość zachorowania i zmarnienia roślin. Z kolei wermikulit ma zdolność zatrzymywania wilgoci, co bezpośrednio wpływa na częstotliwość podlewania. Podłoże to wydłuża także czas działania nawozów w gruncie, pomagając w ten sposób ograniczyć ilości stosowanych preparatów.

Podłoże ogrodnicze – praktyczne i estetyczne

Ogród to dla wielu osób prawdziwa wizytówka domu. Estetyczny wygląd jest więc równie istotny, co praktyczne właściwości. Stosując podłoże ogrodnicze, możesz połączyć obie te cechy w jedną, spójną całość. Dodaj swojemu ogrodowi niepowtarzalnego klimatu, a przy tym ogranicz ilość wykonywanej w nim pracy. Wybierz podłoże ogrodnicze, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i połącz estetykę z wygodą już dziś!

 

Popularne podkategorie kategorii "podłoża ogrodnicze" :

      pixel