Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kora sosnowa

( ilość produktów: 1 )

Ściółkowanie to jedna z metod stosowanych w ogrodnictwie, która pozwala poprawić warunki wzrostu i rozwoju roślin. Do ściółkowania używa się różnych materiałów, zarówno syntetyczne jak np. agrowłókniny, jak również naturalne, do których należy kora sosnowa. Zobaczmy, jak i dlaczego warto stosować korę sosnową.

Kora sosnowa – poprawia warunku rozwoju rośliny

Kora sosnowa to naturalny materiał, który ma szereg pozytywnych właściwości dla roślin, wokół których jest rozsypany. Warstwa kory wokół rośliny zapewnia ochronę gleby przed nadmiernym wysuszaniem, co chroni roślinę przed wysychaniem. Ziemia pokryta warstwą kory jest również bardziej odporna na wychłodzenie, co pozwala ochronić roślinę m.in. przed przymrozkami. Można wręcz porównać korę sosnową do kołderki, która okrywa podziemną część rośliny i sprawia, że ma ona zdecydowanie lepsze warunki do rozwoju i wzrostu.

Kora sosnowa – idealna dla roślin lubiących kwaśną ziemię

Ściółkowanie korą sosnową idealnie sprawdza się w przypadku roślin lubiących kwaśna ziemię. Kora sosnowa to podłoże, które ma właściwości zakwaszające, co jest zjawiskiem korzystnym w przypadku takich roślin jak iglaki, rododendrony czy borówki amerykańskie. Z tego powodu nie powinna być ona stosowana do ściółkowania roślin, które źle się czują w kwaśnym środowisku, bo zamiast wspierać rozwój roślin kora powodowałaby problemy z ich wzrostem.

Kora sosnowa – ciekawy element dekoracyjny

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kora sosnowa jest bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, który można stosować w ogrodzie. Wysypane korą otoczenie klombów, żywopłotów czy rabat jest estetyczne i uporządkowane, a rozsypana kora dodatkowo chroni te miejsca przed rozrostem chwastów. Osoby szukające sposobu na jeszcze lepsze udekorowanie swojego ogrodu mogą wybierać korę w różnych kolorach i z ich pomocą tworzyć ciekawe wzory. Jednym słowem kora sosnowa to podłoże, które pomoże roślinom w rozwoju, a właścicielom pozwoli zadbać o estetykę w ogrodzie.

      pixel