Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kora sosnowa

( ilość produktów: 1 )

Ściółkowanie to jedna z metod stosowanych w ogrodnictwie, która pozwala poprawić warunki wzrostu i rozwoju roślin. Do ściółkowania używa się różnych materiałów, zarówno syntetyczne jak np. agrowłókniny, jak również naturalne, do których należy kora sosnowa. Dobrej jakości kora sosnowa, czy też kora ogrodowa, to sposób na zdrowie roślin, bardziej zadbany ogród, ale również możliwość wykorzystywania jej przyjaznych naturze właściwości. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup kory sosnowej sprawdź, na jakich rodzajach podłoża ogrodowego sprawdzi się najlepiej. Jest to ważne ze względu na to, że nie wszędzie odczuwalne są jej zbawienne właściwości, dla niektórych roślin może również stanowić zagrożenie. Zobaczmy, jak i dlaczego warto stosować korę sosnową.

Kora sosnowa – poprawia warunki rozwoju rośliny

Kora sosnowa to naturalny materiał do ściółkowania ziemi, który ma szereg pozytywnych właściwości dla roślin, wokół których jest rozsypany. Warstwa kory wokół rośliny zapewnia ochronę gleby przed nadmiernym wysuszaniem, co chroni roślinę przed wysychaniem. Ziemia pokryta warstwą kory jest również bardziej odporna na wychłodzenie, co pozwala ochronić roślinę m.in. przed przymrozkami. Można wręcz porównać korę sosnową do kołderki, która okrywa podziemną część rośliny i sprawia, że ma ona zdecydowanie lepsze warunki do rozwoju i wzrostu. Drewniane zrębki są doskonałe w zastosowaniu w przypadku ogrodu, w którym rosną rośliny, które przez przymrozki mogą całkowicie zginąć. Jeśli hodujesz krzewy owocowe , a już zwłaszcza wtedy, jeśli stanowią one cenne źródło Twojego zarobku, warto chronić rośliny przed nieprzyjaznymi temperaturami. Obecność kory z pewnością pomoże korzeniom w utrzymaniu odpowiedniej temperatury i ochroni je przed przymrozkami. Warto ją stosować w zależności od rodzaju gleby, o czym opowiemy za chwilę. Niezwykle ważne jest, by wiedzieć, czy rośliny w Twoim ogrodzie zasadzone są prawidłowo, zgodnie z typem gleby, który lubią, a w razie zaistniałej potrzeby - odpowiednio tę glebę zakwasić lub odkwasić.

Kora sosnowa skutecznie zapobiega rozwojowi chwastów, w tym przypadku jest niezastąpionym materiałem do ściółkowania. Dzięki swojej obecności kora ogrodowa - o czym wspominaliśmy już wcześniej - chroni rośliny również przed wysychaniem, ograniczając parowanie wody. Za tym idzie również fakt, że poprawia wilgotność gleby i czyni podłoże bardziej przyjaznym do obcowania z różnymi roślinami. Można ją stosować nie tylko wśród delikatnych roślin owocowych, ale również wśród krzewów i iglaków. Niektóre właściwości kory zapobiegają rozwojowi chwastów i grzybów, dzięki czemu możesz ochronić rośliny przed poważnymi chorobami. Tego typu ściółka jest idealna dla podłoża ogrodowego, w którym rosną rośliny lubiące kwaśną glebę.

Kora sosnowa – idealna dla roślin lubiących kwaśną ziemię

Ściółkowanie korą sosnową idealnie sprawdza się w przypadku roślin lubiących kwaśna ziemię. Kora sosnowa to podłoże ogrodnicze, które ma właściwości zakwaszające, co jest zjawiskiem korzystnym w przypadku takich roślin jak iglaki, rododendrony czy borówki amerykańskie. Z tego powodu nie powinna być ona stosowana do ściółkowania roślin, które źle się czują w kwaśnym środowisku, bo zamiast wspierać rozwój roślin kora powodowałaby problemy z ich wzrostem.

Zrębki drewna w promieniu takich drzewek i krzewów to doskonały pomysł, jeśli chcesz bez większego wysiłku, ale również bez ryzyka zakwasić glebę i wspomóc rozwój roślin, które w niej rosną. W związku z tym, że kwaśna gleba nie jest odpowiednia dla wszystkich typów roślin, warto wcześniej sprawdzić, jakie jest jej pH. Oferta naszego sklepu, którą codziennie dostosowujemy do potrzeb naszych klientów, zawiera specjalne urządzenia, dzięki którym szybko i skutecznie sprawdzisz pH gleby. Wówczas zyskasz wiedzę, czy stosowanie kory w Twoim ogrodzie jest zasadne. Jeśli rozsypiesz korę bez takiej wiedzy, możesz ograniczyć wzrost niektórych roślin, więc warto na to uważać.

Kora sosnowa – ciekawy element dekoracyjny

Warto zwrócić uwagę na fakt, że kora sosnowa jest bardzo ciekawym elementem dekoracyjnym, który można stosować w ogrodzie. Wysypane korą otoczenie klombów, żywopłotów czy rabat jest estetyczne i uporządkowane, a rozsypana kora dodatkowo chroni te miejsca przed rozrostem chwastów. Osoby szukające sposobu na jeszcze lepsze udekorowanie swojego ogrodu mogą wybierać korę w różnych kolorach i z ich pomocą tworzyć ciekawe wzory. Jednym słowem kora sosnowa to podłoże, które pomoże roślinom w rozwoju, a właścicielom pozwoli zadbać o estetykę w ogrodzie.

Warto jednak pamiętać, że istnieje kilka typów kory sosnowej: drobna, średnia i gruba. Którą z nich wybrać do swojego ogrodu?

Jaką korę wybrać: drobną czy grubą?

Kora sosnowa ma kilka swoich typów i warto zwrócić na to uwagę, zanim zdecydujesz się na zakup. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać po tym, jak kora znajdzie się w Twoim ogrodzie.

Drobna kora sosnowa doskonale nadaje się do wzbogacania podłoża. Ma właściwości podobne do niektórych nawozów i będzie skuteczna w procesie zakwaszania gleby. Jednak na mniejsze uznanie zasługują jej właściwości dekoracyjne, bo w tym przypadku nie radzi sobie tak dobrze, jak grubsze typy kory.

Z kolei średnia kora sosnowa jest idealna do ściółkowania. Możesz liczyć na jej skuteczność, ochronę przed chwastami, zwiększanie ilości tak potrzebnej w glebie wody. Jest to jednocześnie najpopularniejszy i najczęściej wybierany typ kory.

Gruba kora sosnowa to największe właściwości dekoracyjne. Jeśli zatem Twoim zamysłem jest, by kora w ogrodzie służyła jako ozdoba, jednocześnie wspomagając nieco wzrost roślin i wpływając pozytywnie na stan gleby pod nimi - ten typ kory jest właśnie dla Ciebie. Nasza oferta jest skonstruowana tak, by odpowiadać na potrzeby wszystkich klientów. Zdecyduj zatem, który z typów kory będzie dla Ciebie najlepszy, a następnie uczyń swój ogród miejscem piękniejszym i bardziej przyjaznym dla części roślin, które mają w nim swój dom.

Popularne podkategorie kategorii "podłoża ogrodnicze" :

      pixel