Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Karmniki dla ptaków i karmy

( ilość produktów: 43 )

Po karmniki dla ptaków tylko do sklepu Rolmarket.pl!

Zima to dla ptaków bardzo trudny czas – w tym okresie bardzo często doskwiera im głód, ponieważ rośliny nie dają im ziaren i owoców, a owady będące składnikiem ich diety skutecznie kryją się zarówno przed zimnem, jak i wygłodniałym ptactwem. Od listopada do marca zdane na siebie ptaki chętnie odwiedzają okolice naszych domów, szukając czegoś, co dostarczyłoby im energii. Chcesz im pomóc i nakarmić je pełnowartościową karmą? W swoim ogrodzie lub na balkonie zamontuj specjalny karmnik dla ptaków, a potem nasyp tam słonecznik czarny, ziarna zbóż lub wykorzystaj kule tłuszczowe. Zobacz karmniki dla ptaków dostępne w sklepie Rolmarket.pl

Karmniki dla ptaków z drewna – estetyczne i ekologiczne

Karmniki dla ptaków to estetyczna ozdoba Twojego domu, ale także mała przystań dla głodnych sikorek, wróbli i kosów. Karmniki dla ptaków z drewna to najlepsza opcja – takie rozwiązanie jest ekologiczne i biodegradowalne, a przy tym bardzo ładne. Drewniany karmnik z powodzeniem wkomponuje się w każdy ogród, umożliwiając karmienie głodnych ptaków. Wybierając odpowiedni model karmnika, zwróć uwagę na jego podstawę – grubsze deseczki zapobiegną rozwiewaniu i rozrzucaniu karmy. Wybierając taki karmnik musisz pamiętać, by powiesić go w miejscu bezpiecznym czyli takim, do którego nie będą miały dostępu koty i drapieżniki polujące na ptaki. Nie może być on umieszczony zbyt nisko na gałęziach, ale nie może być też zbyt wysoko, bo to utrudni dosypywanie karmy. Dobrym pomysłem jest zawieszenie karmnika na gałęzi na sznurku, gdyż uniemożliwi to dostęp kotom i skrzydlaci przyjaciele będą mogli pożywiać się w bezpiecznych warunkach. 

Przeglądając ofertę karmników dostępnych w naszym sklepie z pewnością zauważysz, że są wśród nich nie tylko budki drewniane, ale również karmniki plastikowe, które również świetnie spełniają swoją rolę. Są mniejsze od produktów z drewna, dzięki czemu można je instalować nie tylko na drzewach w prywatnym ogrodzie, ale również na parapetach okiennych. To doskonały pomysł na dokarmianie skrzydlatych przyjaciół, nawet jeśli mieszkamy w bloku i nie dysponujemy przydomowym ogrodem. W karmnikach tubach doskonale sprawdzają się kule tłuszczowe dla ptaków, które doceniają szczególnie sikorki, gile i inne zimujące w Polsce niewielkie ptaszki. Zatopione w tłuszczu ziarna zbóż dają ptakom kompletny zestaw składników odżywczych i dodają im energii w trudnym dla nich zimowym czasie.

Najlepsza karma dla ptaków – naturalna i zdrowa

Nie wiesz, czym wypełnić drewniane karmniki dla ptaków? Nie każda żywność jest odpowiednim rozwiązaniem. Zrezygnuj z dokarmiania ptaków chlebem i innymi produktami, które w swoim składzie zawierają sól. Do tego celu używaj produktów naturalnych, nieprzetworzonych – np. kasz, zbóż, płatków owsianych itd. Możesz też kupić odpowiednią mieszankę, taką jak Ptasia Biesiada lub zawiesić niedaleko swojego okna kulę tłuszczową w specjalnej siateczce, która ułatwi ptakom dostęp do jej zawartości. Pamiętaj, aby dokarmiać ptaki w sposób odpowiedzialny, a z pewnością będą chętnie odwiedzać Twój ogród i cieszyć Twoje oczy swoją obecnością. Nie zaczynaj więc od razu, gdy nadejdzie zima, gdyż łatwy dostęp do pokarmu rozleniwi je i zmniejszy ich szanse na przeżycie w trudniejszych warunkach. W początkowej fazie zimy, gdy nie ma śniegu, ptaki doskonale poradzą sobie z samodzielnym znalezieniem pożywienia i w tym czasie karmnik dla ptaków może być jedynie ozdobą Twojego ogrodu. Czas na dokarmianie przyjdzie, gdy spadnie pierwszy śnieg, który utrudni zdobywanie pożywienia. Wtedy przyda się dobra karma dla ptaków, która dostarczy im energii i ułatwi przetrwanie najtrudniejszego dla nich czasu. Uzupełniaj jej stan regularnie, by żaden ptak nie został bez zimowego wsparcia.

Słonecznik czarny – dobre źródło energii dla ptaków

Jako karma dla ptaków doskonale sprawdza się słonecznik czarny. To produkt zawierający naturalny olej wysokoenergetyczny, który jest źródłem energii dla zimujących w Polsce ptaków. Zawiera również cenne dla nich białko, więc doskonale nadaje się jako pełnowartościowe źródło pożywienia dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Czarny słonecznik dla ptaków ma małe nasionka, dzięki czemu mogą wygodnie jeść go wszystkie ptaki. Uwielbiają je sikorki, wróble, gołębie, jemiołuszki czy gile, dlatego jeśli masz w okolicy ptaki tych gatunków, to zaopatrz się w odpowiedni zapas nasion słonecznika czarnego. Ptaki będą Ci wdzięczne, bo dzięki Tobie łatwiej będzie im przetrwać zimę, a Ty będziesz mógł podziwiać skrzydlatych przyjaciół podczas zimowego posiłku w Twoim ogrodzie.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą karmników i karmy dla ptaków, które oferuje nasz sklep Rolmarket.pl. Wszystkie dostępne u nas produkty pomogą zadbać o skrzydlatą gromadę zwierząt i pomóc im przetrwać zimowy czas. Przed dokonaniem zakupu zastanów się, który karmnik najlepiej pasuje do Twojego otoczenia, a następnie dobierz odpowiedni rodzaj karmy, jaką zostanie on wypełniony. 

 

 

Popularne podkategorie kategorii "karmy i karmniki dla ptaków":

 

pixel