Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Kule tłuszczowe dla ptaków

( ilość produktów: 9 )

Jeśli chcesz, aby Twój ogród stał się bezpieczną przystanią dla dziko żyjących ptaków w okresie zimowym, to koniecznie zaopatrz się w kule tłuszczowe, które dostępne są w naszym asortymencie. Będzie to dla nich pożywne jedzenie, które pozwoli im przetrwać ten trudny czas, gdy same mają ograniczone możliwości znalezienia pokarmu.   

Czym są kule tłuszczowe dla ptaków i jak się je stosuje?

  Kule tłuszczowe zostały opracowane z myślą o ptakach, które w zimnych miesiącach mają ograniczone możliwości samodzielnego znajdowania pokarmu. W ich skład wchodzą ziarna zbóż i tłuszcz, które pakowane są do woreczków. Takie opakowanie sprawia, że można je bez większych problemów powiesić na karmniku, drzewie lub w innym miejscu, do którego zwierzęta mają łatwy dostęp. Co jest ich główną zaletą? Przede wszystkim to, że pozwalają skutecznie zaspokoić głód skrzydlatych przyjaciół naszych ogródków, a przy tym mają dużo lepszy skład niż słonina, którą działkowicze od lat rozwieszają zimą na drzewach. Dlaczego? Otóż w przeciwieństwie do słoniny, kule nie zawierają soli, która dla ptaków jest po prostu szkodliwa. Dostępne u nas kule są tak opracowane, aby były jak najbardziej odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Możesz je powiesić w dowolnym miejscu w ogródku. Dzięki nim ptaki dostają sowitą dawkę energii, która pomoże im przetrwać trudny czas chłodnych dni.  

Dokarmiasz ptaki zimą? To musisz wiedzieć!

  Jeśli chcesz, aby Twój ogród był miejscem przyjaznym dla ptaków, musisz mieć na uwadze, aby dokarmiać je zimą regularnie. Jeśli przyzwyczaisz je, że znajdą u Ciebie pożywienie, a później zaprzestaniesz jego dostarczania, stworzysz realne zagrożenie. Nie wyręczaj jednak zanadto ptaków - nie ma sensu dokarmiać ich, gdy trawa nie jest pokryta śniegiem. Do tradycyjnych sposobów, znanym każdemu ze szkoły jest oczywiście karmnik. Powinien on być tak skonstruowany, aby umożliwić zwierzętom bezpieczne jedzenie i bezproblemową ucieczkę w przypadku poczucia zagrożenia. Ponadto powinien był łatwy w czyszczeniu i chronić pokarm przed wiatrem i opadami śniegu czy deszczu. 

      pixel