Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Słonecznik dla ptaków

( ilość produktów: 5 )

Dokarmianie ptaków zimą w wielu miastach jest coraz popularniejsze. Angażują się w to zarówno dzieci, jak i dorośli. Nic dziwnego. W okresie zimowym poszukiwanie jedzenia jest dla naszych skrzydlatych przyjaciół nie lada wyzwaniem. Jaka więc będzie najlepsza karma do zimowego dokarmiania dzikich ptaków? Większość ptaków zimujących uwielbia nasiona słonecznika i ziarna zbóż. Sprawdź naszą ofertę i zrób zapasy na mroźne zimowe dni w Rolmarket.pl

Ziarna słonecznika - wspaniałe pożywienie dla ptaków

Ptaki w naszej strefie klimatycznej potrzebują zimowego dokarmiania. W końcu zamarznięta gleba i przyprószona śniegiem trawa uniemożliwia ptakom wygrzebanie dla siebie pokarmu. 

Chcesz się w to zaangażować? W takim razie zaopatrz się w odpowiednią karmę. Prawdziwym przysmakiem dla ptaków będzie słonecznik czarny, ponieważ są one wielkimi miłośnikami nasion. Słonecznik karma zawiera naturalny olej wysokoenergetyczny, który zapewnia ptakom witalność i dostarcza odpowiednią ilość energii. Dobrej jakości karma dla ptaków jest oczywiście droższa, nie mniej warto postawić na sprawdzony produkt. 

Pamiętaj, że słonecznik czarny dla ptaków przeznaczony jest do dokarmiania dzikiego ptactwa. Słonecznik dla ptaków należy wysypać do karmnika lub w innym zadaszonym miejscu. To ważne, ponieważ nie można dopuścić, aby ziarno słonecznika dosięgały promienie słoneczne. Mogłoby to bowiem skutkować zepsuciem pokarmu i tym samym nadwyrężyć zdrowie sikorki czy innego ptaka. Pamiętaj też, że w przypadku pokarmu dla ptaków, ważne jest systematyczne jego dostarczanie, kiedy już przyzwyczaimy ptaki. 

Na stronie naszego sklepu słonecznik dostępny jest w różnych pojemnościach. Na przykład 1 kg, a nawet 20 kg. Na życzenie klienta możemy także przygotować pojemność słonecznika 1000 kg. Warto zauważyć, że w opakowaniu ze słonecznikiem mogą występować znikome ilości łodyżek, nie tylko ziarna słonecznika, jednak nie są one szkodliwe dla zdrowia ptaków. 

Co jeszcze chętnie zjadają ptaki? 

Z dzieciństwa z pewnością pamiętamy zawieszoną na drzewie słoninę. Zawiera ona sporą zawartość tłuszczu, który jest niezbędny dla ptaków. Zamiennikiem takiej słoniny są kule tłuszczowe dla ptaków dostępne w naszym sklepie. Stanowią one świetne urozmaicenie diety ptaków i mają korzystny dla ich zdrowia skład. Należy jednak pamiętać, by karmy nie umieszczać w miejscu narażonym szczególnie na wizyty szkodników. Zadbaj o to, by było to miejsce niedostępne dla gryzoni, ponieważ w innym przypadku uczta przypadnie nie tym stworzeniom, którym chciałeś pomóc. 

 

Popularne podkategorie kategorii "karmy i karmniki dla ptaków":

 

Zobacz też:

    pixel