Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Karma dla ptaków

( ilość produktów: 13 )

W Twoim ogrodzie w okresie zimowym pomieszkują skrzydlaci przyjaciele? Zimą niestety jest im bardzo trudno, dlatego warto ich wspomagać. Świetnym pomysłem jest zamontowanie karmnika i dokarmianie ptaków zimą. No dobrze... A w takim razie jaki pokarm dla ptaków zimujących wybrać? W tej kategorii dowiesz się, jakie pożywienie ptaki lubią najbardziej. Zrób zakupy w naszym sklepie i pomóż ptakom przetrwać zimę w Twoim ogrodzie. 

Czym karmić ptaki zimą? Jaki pokarm dla ptaków wybrać?

W naturalnych warunkach ptaki żywią się jajami owadów, chrząszczami i poczwarkami, nasionami i pąkami drzew i krzewów. Ich ulubionym pokarmem są owady. Niestety w okresie zimowym tego rodzaju pokarm w miastach jest trudno dostępny, dlatego warto dodatkowo dokarmiać ptaki. 

Najlepszy będzie pokarm naturalny, który zawiera wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Wiele osób poleca dla ptaków dzikich nasiona oleiste, mają one bowiem największą wartość odżywczą. Jednym z ulubionych gatunków ziaren ptaków dziko żyjących są nasiona słonecznika. Słonecznik zawiera naturalny olej wysokoenergetyczny, który jest doda ptakom odpowiednią ilość energii i pozwoli przetrwać zimę. Co ważne słonecznik to idealny pokarm dla wielu gatunków ptaków - z pewnością będzie atrakcyjny dla sójki, kosów, wróbli, dzięciołów, sikorek, ale na pewno nie pogardzą nim też grubodzioby. Dla dzikich ptaków zimujących możesz napełnić karmnik ziarnami zbóż, na przykład pszenicą czy prosem. Ptaki uwielbiają też konopie i mozgę kanaryjską. Ziarna tego rodzaju wspomogą przetrwanie ptaków. Pamiętaj jednak, że nasiona najlepiej umieszczać w karmnikach, z dala od szkodników. 

A co z ptakami hodowanymi przez nas w wolierze? W takim przypadku najlepiej decydować się na specjalnego rodzaju karmę, która jest odpowiednio zbilansowana, pełna niezbędnych minerałów. Każdy gatunek ptaków ma trochę inne preferencje, dlatego karma powinna być do nich odpowiednio dopasowana. Papugi niezależnie od gatunku uwielbiają jedzenie warzyw. Warto więc jesienią i latem częstować je kapustą czy marchewką. Twoja papuga z pewnością nie pogardzi także obecnością owoców w swojej klatce. Jeśli chodzi o zboża, to najlepsze będzie ziarno mozgi kanaryjskiej, nasiona lnu i owies. Jeśli nie chcesz sam zajmować się konstruowaniem posiłków dla Twoich ptaków, w karmniku może też znaleźć się mieszanka ziaren i nasion. Wyżej wymienione nasiona będą też odpowiednie dla kanarków. 

Dla dzikich ptaków zimujących ważny jest energetyczny pokarm. Będzie nim np. karma, kula tłuszczowa. Taka kula to idealny pokarm dla ptaków takich jak wróble, sikorki czy dzięcioły. W naszym sklepie dostępne są karmniki przeznaczone właśnie na taki rodzaj karmy dla ptaków. Znajdziesz tu też mieszanki różnych rodzajów ziaren. Nie zawierają one sztucznych składników, które mogą być szkodliwe dla ptaków. 

 

Karmy dla ptaków – regularne dokarmianie to podstawa

Decydując się na zamontowanie karmnika w swoim ogrodzie lub na balkonie, warto pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powinien on być zadaszony, by zapewnić znajdującemu się w nim pokarmowi ochronę przed wilgocią. Karmnik należy umieścić w miejscu, do którego nie mają dostępu drapieżniki – w tym również domowe koty.

Chcąc zadbać o latających, rozśpiewanych przyjaciół pamiętaj o tym, by regularnie do pojemnika dosypywać karmy dla ptaków. Zwierzęta te szybko przyzwyczajają się do dodatkowego źródła pokarmu i tracą sporo energii przy dłuższym przemieszczaniu się. Od Twojej regularności może więc zależeć nie tylko ich zdrowie, ale i życie.

Karmy dla ptaków a higiena, czyli dbaj o pozbywanie się resztek

Niezależnie od tego, jak dobrej jakości karmy dla ptaków wybierasz, każdy pokarm z czasem ulega zepsuciu. W zimowych warunkach proces ten postępuje o wiele szybciej, dlatego należy częściej zaglądać do karmnika. Przed uzupełnieniem pokarmu należy pozbyć się pozostałych resztek ziaren, owoców czy kaszy.

Dlaczego jest to tak ważne? Ptaki, podobnie jak ludzie mogą zachorować po zjedzeniu zepsutego pożywienia. Jeśli wybierasz wysokiej jakości karmy dla ptaków, to wystarczy, że raz w tygodniu zajrzysz do karmnika i go wyczyścisz. Przy tej okazji możesz również uzupełnić ptasie zapasy.

Dlaczego karmy dla ptaków, a nie domowe jedzenie?

Chcąc zatroszczyć się o mniejszych przyjaciół, często pragniemy podzielić się z nimi tym, co mamy najlepsze. Warto jednak wiedzieć, że podawanie ptakom żywności przetworzonej, solonej, wędzonej czy pęczniejącej (jak np. ryż) może im bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Popularny chleb jest prawdopodobnie najgorszym wyborem, zwłaszcza w okresie zimowym. Szybko pochłania on wilgoć i zaczyna pleśnieć, a ponadto nie zawiera w sobie żadnych składników odżywczych, przydatnych dla ptaków.

Niezależnie od tego, czy chcesz dokarmiać te zwierzęta we własnym domu, czy nad pobliskim stawem – wybierz odpowiednie karmy dla ptaków! Bogate mieszanki ziaren składają się z nasion różnego typu, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Dzikie kaczki czy łabędzie również bardziej ucieszą się z tego typu posiłku niż czerstwego, szybko namakającego chleba.

Zimowe karmy dla ptaków – mieszanki bogate w składniki odżywcze

Ornitolodzy zalecają, by ptaki dokarmiać wyłącznie w najcięższych okresach – czyli od pierwszych śniegów do odwilży. W innym przypadku zwierzęta te mogą się nieco rozleniwić i zaprzestać pozyskiwania pokarmu na własną rękę. Dokarmiając skrzydlatych przyjaciół zimą, warto sięgać po dodatkowo wzbogacone karmy dla ptaków. W ich składzie znaleźć można nasiona oleiste, a także bogate w składniki odżywcze ziarna, które pozwalają pozyskać dużo energii.

Chcesz zatroszczyć się o skrzydlate zwierzęta zimą? Szukasz karmy dla ptaków o dobrym składzie, dostępnej od ręki? Jesteś u celu! Sprawdź nasz asortyment i znajdź śpiewająco dobrą karmę dla ptaków w przystępnej cenie!

 

 

Popularne podkategorie kategorii "karmy i karmniki dla ptaków":

 

Zobacz też:

    pixel