Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki budowlane

( ilość produktów: 11 )

Podczas prowadzenia robót budowlanych używa się wielu bardzo różnych materiałów, a niemałe znaczenie ma również zabezpieczenie placu budowy. W tej roli świetnie się sprawdzi siatka budowlana, którą znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl

Siatka budowlana — szerokie możliwości zastosowania

Pod pojęciem siatka budowlana kryją się siatki o różnym zastosowaniu. Różnią się one między sobą wielkością oczek, materiałem, z którego są wykonane oraz przeznaczeniem. Niektóre siatki budowlane stosowane są do wzmocnienia powierzchni, a inne mogą służyć wyłącznie jako ogrodzenie. Kluczem do wyboru odpowiedniej siatki budowlanej jest zatem określenie celu, w jakim ma być ona zainstalowana.

Ogrodzenia z siatki należą do najprostszych rozwiązań, które można zamontować bardzo szybko. W zależności od tego, czy siatka ma być ochroną krótkotrwałą, np. na czas budowy, czy też długotrwałą, wybiera się materiał, z którego robiona jest siatka. Najbardziej trwałe są z pewnością ogrodzenia z siatki ocynk, które latami zachowują swoją świetną kondycję. Z kolei w sytuacjach, gdy siatka ma być zabezpieczeniem na krótki czas, nie ma sensu kupować porządnej siatki ocynkowanej, lecz wystarczy siatka z tworzywa sztucznego. Jest ono odporne na warunki atmosferyczne i wytrzymuje zarówno niskie temperatury, jak i upał i pełne słońce. Dzięki temu doskonale sprawdzi się w roli siatki ogrodzeniowej, niezależnie od tego, o jakiej porze roku wykonasz ogrodzenie.

Ogrodzenia z siatki — nie tylko na budowie

Siatka budowlana na ogrodzenia należy do materiałów, które znajdują zastosowanie nie tylko na budowie. Chętnie wykorzystują je również właściciele ogrodów, którzy wykorzystują te siatki na ogrodzenia tymczasowe. Doskonale sprawdzają się one jako ogrodzenie świeżo posadzonych roślin przed kopiącymi psami czy dzikimi zwierzętami lubiącymi podgryzać młode pędy. Montaż ogrodzenia z siatki pomoże ochronić młode rośliny i da nam pewność, że mają one najlepsze warunki do rozwoju. Siatki można wykorzystać nie tylko do wygrodzenie większego terenu z młodymi roślinami, ale również tylko do ochrony pni. Wystarczy niewielki kawałek siatki, nieco większy niż obwód chronionego pnia, zamontowany wokół niego, a już podgryzanie pnia będzie znacznie utrudnione.

Siatka budowlana może być również używana do wygrodzenia terenu dla ptactwa domowego. Z pomocą siatki można stworzyć estetyczną i trwałą zagrodę, po której kury, kaczki i gęsi będą mogły swobodnie się przemieszczać, nie zanieczyszczając pozostałej części podwórka.

Siatka ogrodzeniowa — różne rozmiary do wyboru 

Szerokie możliwości zastosowania siatki ogrodzeniowej wynikają przede wszystkim z różnorodności jej formy. Jak wcześniej wspomnieliśmy, siatki różnią się od siebie materiałem i wielkością oczek. Różnią się jednak również wysokością i długością rolek, w których są dostępne. Szukając siatki do swojego ogrodu, zastanów się, jaką rolę ma ona spełniać, a następnie wybierz odpowiednią jej wysokość. Co prawda siatki bez przeszkód można ciąć na mniejsze kawałki, ale znacznie łatwiej będzie kupić od razu siatkę dopasowaną wysokością do Twoich potrzeb. Przejrzyj siatki budowlane dostępne w naszym sklepie i wybierz te produkty, które pasują do Twoich oczekiwań. Zapoznaj się również z innymi siatkami dostępnymi w naszym sklepie, gdyż znajdziesz u nas siatki przeciw kretomsiatki zacieniającesiatki na ptaki oraz siatki na rynny, które mogą Ci się przydać. Mamy również taśmy ogrodzeniowe oraz maty z trzciny, których montaż może pomóc zachować większą prywatność. 

Siatki budowlane od Rolmarket

Siatki ogrodzeniowe, siatki ogrodowe, siatki hodowlane czy siatki do budowy wolier – wszystkie wymienione nazwy opisują jeden produkt, czyli ogrodowe siatki budowlane. Możesz przy ich wykorzystaniu tworzyć zagrody dla ptactwa, zabezpieczać sadzonki przed zwierzętami, wzmacniać balustrady czy tworzyć ogrodzenia. Możliwości wykorzystania takich siatek są naprawdę szerokie – pamiętajmy jednak, że specyfikacja techniczna takiej siatki powinna być dostosowana do jej przeznaczenia. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy dany produkt spełni Twoje oczekiwania, to zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące siatek budowlanych, które znajdziesz w tej kategorii!

Siatki budowlane do zabezpieczania sadzonek

Psy i koty to kochane zwierzęta, ale niestety potrafią narobić ogromne szkody w ogrodzie. Istnieje wiele roślin zielonych, ozdobnych i warzywnych, które te stworzenia uwielbiają podgryzać lub wąchać przy okazji niestety tratując. Straty dokonywane przez czworonogi są naprawdę znaczne i każdego ogrodnika kosztują zszargane nerwy, czas zmarnowany na uprawę i oczywiście często niemałe pieniądze. W jaki sposób można zabezpieczyć delikatne sadzonki przed atakami psów i kotów? Jednym z rozwiązań są właśnie siatki budowlane! W prosty sposób możesz przy ich użyciu odgrodzić część ogrodu i tym samym ograniczyć dostęp na dany teren.

Siatka budowlana do budowy wolier

Jakie cechy powinna mieć siatka budowlana jeżeli planujemy zbudować z niej wolierę dla ptactwa? Już podpowiadamy – przede wszystkim wybierz siatkę metalową. Do budowy wolier raczej nie wykorzystuje się siatek budowlanych z tworzyw sztucznych, ponieważ są one mniej wytrzymałe i łatwiej się je odgina. Pamiętajmy, że wystarczy jeden duży otwór, rozciągnięcie czy wgniecenie w takiej siatce, a ptaki uciekną ze stworzonej zagrody. Taka metalowa siatka powinna być jeszcze odpowiednio zabezpieczona przed korozją – dlatego wybierz siatkę z drutu pokrytego PCV lub ocynkowaną. A odgięcia? Jeżeli poszczególne druty siatki są ze sobą przeplatane lub zgrzewane w miejscu oczek, to ptactwo nie będzie w stanie rozszerzyć oczek poprzez wciskanie dzioba. Wspomnimy jeszcze o samej wielkości oczek – w przypadku siatki do wolier nie powinna ona przekraczać 25 mm.

Siatka budowlana do uprawy pnączy

Bluszcz, chmiel, winorośl, fasola – to tylko kilka najpopularniejszych przedstawicieli tak zwanych pnączy, czyli roślin pnących, które uprawiamy przy ścianie bądź właśnie przy siatce. Do takiej uprawy o wiele lepiej sprawdzi się siatka na pnącza, którą również znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Warto jednak nadmienić, że siatka budowlana pokryta PCV również sprawdzi się przy tym zastosowaniu. Jeżeli więc używasz takiej siatki jako ogrodzenia, to może warto obsadzić ją ozdobnym pnączem?

    pixel