Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Siatki rusztowaniowe

( ilość produktów: 2 )

Wykończenie elewacji, prace nad dachem czy inne prace na wysokościach są najczęściej wykonywane z użyciem rusztowania. Jego stabilność gwarantuje bezpieczeństwo pracy, ale warto pomyśleć nie tylko o nim, ale również o zapewnieniu optymalnych warunków dla materiałów używanych w trakcie prac. W tej roli doskonale sprawdzą się siatki na rusztowanie, których szeroki wybór znajdziesz w naszym sklepie.

Siatki na rusztowanie – niezbędne zabezpieczenie przy pracach na wysokości

Siatki na rusztowanie to element, który niektórym wydaje się jedynie elementem służącym łatwiejszej pracy robotników wykonujących pracy na wysokościach. Widząc siatkę wokół siebie widzą oni barierę, co zapobiega wykonywaniem niekontrolowanych i niebezpiecznych kroków, a zatem chroni ich przed upadkiem. Siatka na rusztowanie ma jednak szereg innych zalet, które w jeszcze większym zakresie tłumaczą jej powszechne stosowanie,

Siatka na rusztowanie chroni ściany budynku przed dostępem słońca, deszczu i wiatru. Zapobiega to zbyt szybkiemu wysychaniu tynku czy kleju, zalewaniu nieskończonej elewacji czy problemom z przesuwaniem styropianu zgromadzonego na rusztowaniu. Co prawda takie połączenie warunków atmosferycznych znajdziemy niezwykle rzadko, to już bez wątpienia możemy wyobrazić sobie południową ścianę budynku, na którą pada ostre słońce, czy zachodnią elewację, po której hula porywisty wiatr. Dzięki ochronie z siatki nie trzeba się martwić, że trud wielogodzinnej pracy zostanie zniweczony, co uniezależnia wykonywanie pracy na rusztowaniu od panującej temperatury. 

Siatki na rusztowanie chronią również otoczenie, zapobiegając spadaniu narzędzi czy materiałów budowlanych używanych w trakcie prac wykończeniowych. Nawet jeśli któryś z pracowników przez nieuwagę upuści młotek, klucz czy kielnię, to nie poleci ona daleko poza obrys rusztowania, gdyż siatka znacznie osłabi siłę jego lotu. Dzięki temu upuszczone narzędzie "spłynie" po siatce rusztowania, spadając na ziemię znajdującą się pod nim, co znacznie zmniejszy ryzyko uszkodzenia ciała osób postronnych czyli zwykłych przechodniów oraz ewentualnych szkód mienia czyli np. stojących w okolicy rozłożonego rusztowania samochodów czy innych pojazdów mechanicznych.

Ostatnią ważną zaletą, o której musimy wspomnieć wymieniając zalety siatki na rusztowania, dla której warto je stosować jest fakt, że mogą one służyć również jako przestrzeń reklamowa. Wystarczy na kupionej u nas siatce wykonać nadruk z logo i nazwą firmy lub z informacjami kontaktowymi, a już masz świetną tablicę reklamową, za którą nie musisz dodatkowo płacić. Jej rozmiar sprawi, że z pewnością nie zostanie ona niezauważona, a zatem możesz liczyć na to, że taka reklama przyniesie oczekiwane efekty.

Jak wybrać odpowiednie siatki na rusztowania?

Wybierając siatkę należy szczególną uwagę zwrócić na jej rozmiar. Za mała siatka na rusztowania nie wypełni dobrze swojego zadania, bo nie zasłoni całej przestrzeni zabezpieczonej rusztowaniem. Z kolei za duża siatka na rusztowanie będzie wymagała docięcia na żądany wymiar, a zatem korzystanie z niej będzie kłopotliwe. Najlepiej zatem znaleźć siatkę na rusztowanie w takim rozmiarze, który zapewni jak najdokładniejsze pokrycie rusztowania.

Przy wyborze siatki na rusztowanie należy zwracać uwagę nie tylko na jej wymiar, ale również na procent zacienienia, który może zapewnić. Im bardziej nasłoneczniona ściana, tym większy powinien być procent zacienienia, bo tym bardziej potrzebna jest ochrona przed prażącym słońcem. Jest to istotne zarówno ze względu na stosowane w trakcie prac zaprawy, kleje i tynki, jak i pracujących, których ochroni przed przegrzaniem.

Siatki na rusztowanie w różnych wymiarach

W naszym sklepie znajdziesz siatki na rusztowanie w wielu różnych rozmiarach. Dzięki temu możesz dopasować wymiar kupowanej siatki do rozmiaru ściany, przy której stanie rusztowanie. Mamy zarówno niewielkie siatki na rusztowanie, które przydadzą się przy wykańczaniu domu jednorodzinnego, jak i większe, z pomocą których można osłonić rusztowanie na ścianie o dużo większej powierzchni. Różnią się one od siebie nie tylko rozmiarem, ale również procentem zacienienia. Im wyższa wartość procentowa tego parametru, tym lepiej siatka na rusztowania będzie chronić przestrzeń roboczą przed słońcem.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą siatek na rusztowanie, które znajdziesz w naszym sklepie. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz siatkę, która sprawdzi się na rusztowaniu, które planujesz zainstalować. Mamy również w ofercie inne siatki, w tym siatki na balkony, idealnie nadające się do ochrony balkonów przeciw ptakom, jak również siatki cieniujące, stosowane do ochrony roślin przed intensywnymi promieniami słonecznymi. Oferujemy też siatki wolierowe, których zalety doceniają szczególnie hodowcy ptactwa oraz siatki do rynny, niezbędne w każdym domu położonym w bliskim sąsiedztwie drzew.

Jak widzisz nasz sklep ma szeroki asortyment produktów, które przydadzą się w każdym domu i ogrodzie. Zapoznaj się z nim szczegółowo, wybierz produkty, które wzbudziły Twoje zainteresowanie, a następnie złóż zamówienie i przekonaj się, że dzięki nam Twój dom i ogród mogą stać się jeszcze bardziej funkcjonalne i stylowe. Czekamy na Twoje zamówienie, więc nie zwlekaj, lecz zamów już dziś.

Popularne podkategorie kategorii "siatki ogrodowe plastikowe":

 

    pixel