Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Worki nawadniające do drzew

( ilość produktów: 3 )

Worki nawadniające do drzew – zadbaj o swój sad

Pielęgnacja ogrodu wymaga wiele wysiłku i czasu. Aby teren wokół domu dobrze się prezentował, rośliny wymagają właściwych dawek wody oraz nawozów. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie czynności musisz wykonywać ręcznie! Nowoczesne rozwiązania pomogą Ci znacznie skrócić czas, spędzany na pracach ogrodowych.

Za przykład mogą posłużyć worki nawadniające do drzew. Wykorzystują one metodę kropelkowego przesączania się wody bezpośrednio do gruntu. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zaoszczędzić sobie kłopotu, związanego z ciągłym podlewaniem nowo posadzonych drzew. Worki nawadniające pomagają również zredukować zużycie wody. Ma to duże znaczenie zwłaszcza przy wysadzaniu sporej ilości drzew.

Worki nawadniające drzewa – użytkowanie

Metoda kropelkowego nawadniania gruntu jest jednym z najchętniej wykorzystywanych rozwiązań zarówno w małych ogródkach, jak i na dużych plantacjach. Stopniowe przesączanie się wody przez małe otworki zapewnia stały dopływ wilgoci, co jest bardzo istotne zwłaszcza przy świeżo posadzonych roślinach.

Worki nawadniające drzewa wykonane są z wytrzymałego polietylenu, wyposażonego w zamek błyskawiczny. Rozwiązanie to pozwala na sprawne umieszczenie go pod drzewem i szybki montaż wokół pnia. Po zapięciu worka należy napełnić go wodą i pozostawić do momentu, gdy będzie opróżniony – czyli około 5 godzin.

Worki nawadniające do drzew – zalety

Regularne podlewanie nowo posadzonych lub wymagających ciągłego nawodnienia drzewek jest dość uciążliwe. Przynosi również straty w postaci sporego zużycia wody, która niekontrolowanie rozlewa się na teren wokół rośliny. Worki nawadniające do drzew pozwalają na znaczące zredukowanie tych strat i precyzyjne dozowanie wilgoci.

Metoda ta nie wymaga regularnego namaczania pnia, co w tym przypadku jest dużą zaletą. Takie działanie może bowiem doprowadzić do rozwoju chorób grzybowych. Worki nawadniające są proste w użyciu, nie wymagają dodatkowego sprzętu i mogą być wykorzystywane wielokrotnie.

Worki nawadniające drzewa – wytrzymałe i ekonomiczne

Zastosowanie worków nawadniających jako alternatywy dla ręcznego podlewania niesie ze sobą wiele korzyści. Ta metoda ogranicza zużycie oraz parowanie wody, zapewnia odpowiednią wilgotność gleby i zmniejsza prawdopodobieństwo chorób grzybowych. Worki nawadniające drzewa wykonane zostały z polietylenu – sztucznego materiału o dużej wytrzymałości. Dzięki temu mogą posłużyć Ci nawet przez kilka lat i pomóc w efektywnym dbaniu o ogród. Ten gadżet warto mieć!

Szukasz sklepu, który cieszy się dobrymi opiniami klientów? Chcesz kupić od ręki całe niezbędne wyposażenie ogrodowe? Dobrze trafiłeś! Sprawdź nasz asortyment i przekonaj się, że ogrodnictwo może być lekkie i przyjemne!

      pixel