Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Zapinki i łuki do podtrzymywania roślin

( ilość produktów: 12 )

Zapinki do roślin zielonych i ozdobnych

Zapinki do roślin służą do mocowania łodygi rośliny przy tyczce – dzięki nim roślina zostaje przytwierdzona do tyczki, co umożliwia jej zdrowy i bezpieczny wzrost. Stosuje się je również celem podtrzymywania gron – ten rodzaj kwiatostanów potrafi znacznie obciążyć łodygę, przez co roślina może opadać, co uniemożliwia jej prawidłowy wzrost. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zapinek do roślin – to wysokiej jakości produkty przetestowane w praktyce!

Zapinka do roślin czy zwykły sznurek?

Czym najlepiej przytwierdzić roślinę do tyczki? Niektóre osoby w tym celu stosują sznurek, warto jednak nadmienić, że nie jest to bezpiecznym rozwiązaniem. Łodyga rośliny zwiększa swoją średnicę w trakcie wzrostu – ciasno uwiązany sznurek uniemożliwia jej rozrost, może powodować odkształcenia, a w skrajnych przypadkach nawet doprowadzić do uszkodzenia rośliny. Z drugiej strony, zbyt luźno uwiązany sznurek nie zapewni roślinie odpowiedniej ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak gwałtowne porywy wiatru. Dlatego najlepszą opcją mocowania łodygi do tyczki jest stosowanie zapinek. Zapinka do roślin z jednej strony nie zaburza rozrostu łodygi, z drugiej natomiast jest na tyle ciasna, że ogranicza chybotanie łodygi rośliny w wietrzne dni do minimum. Dlatego sugerujemy, aby przytwierdzać łodygi roślin do podpórek właśnie przy użyciu zapinek.

Zapinki do podtrzymywania roślin – postaw na wysoką jakość

Zapinki do podtrzymywania roślin, które znajdziesz w naszej ofercie, są wykonane z tworzyw sztucznych wysokiej jakości. Z jednej strony są elastyczne i pozbawione ostrych kantów, aby nie uszkadzały delikatnej łodygi, z drugiej natomiast są niezwykle trwałe i odporne na działanie czynników mechanicznych. Nie zmieniają swoich właściwości pod wpływem działania wilgoci czy zmiennych temperatur, ani nie wydzielają do podłoża żadnych substancji mogących przeniknąć do owoców rośliny.

Zapinki do mocowania roślin warzywnych i doniczkowych

Zapinki do mocowania roślin stosuje się zarówno na przemysłowych plantacjach, jak i w domu do podtrzymywania roślin doniczkowych. Dlatego jeżeli kompletujesz zestaw akcesoriów ogrodniczych, to z pewnością zapinki do mocowania roślin powinny się w nim znaleźć. To doskonały pomysł na nieoczywisty, a zarazem bardzo przydatny prezent dla każdego plantatora czy ogrodnika. Jakie jeszcze akcesoria powinny znaleźć się w takim zestawie? Na przykład tyczki bambusowe i obejmy do roślin – oczywiście również i te produkty znajdziesz w naszym sklepie!

    pixel