Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Produkty dla roślin

( ilość produktów: 145 )

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo rozmaite produkty dla roślin, dzięki którym będą one cieszyć oko swoim pięknym wyglądem, a troska o nie stanie się przyjemnością. Do wyboru są między innymi pergole ogrodowe, specjalne podpory, maty podsiąkowe czy osłonki na drzewa. Dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości, mogą być Państwo pewni, że będą one spełniały swoje funkcje przez długi czas.

Pergole ogrodowe - jaką wybrać?

Pierwszą grupę produktów stanowią pergole ogrodowe, czyli konstrukcje wykorzystywane głównie w formie podpór dla roślin pnących, takich jak winobluszcze czy powojniki. W większości przypadków pergola ogrodowa składa się z dwóch rzędów podpór, na których umieszczone jest zadaszenie. Posiadać musi ona także ażurową obudowę ułatwiającą oplatanie się roślin dookoła jej drabinek i szczebli. Inne zastosowanie pergoli to schronienie przed słońcem w upalne, letnie dni. Dzięki niej jesteśmy w stanie zaaranżować efektowne wejście do ogrodu i stworzyć oryginalną bramę czy tunel. Konstrukcję wykorzystać można w jeszcze inny sposób – wraz z obrastającymi ją roślinami może nam ona pomóc zakryć nieco mniej efektowne części ogrodu, jak chociażby skrzynka z licznikiem gazowym. Najbardziej popularne są pergole ogrodowe zbudowane z drewna, lecz coraz częściej spotkać można się także z jej metalowymi modelami, które z reguły są trwalsze i bardziej wytrzymałe niż konstrukcje wykonane z drewna.

Podpory dla roślin pnących

Praktycznymi akcesoriami, które sprawdzą się w każdym ogrodzie, są również podpory do roślin pnących. Poza wymienionymi wyżej pergolami, zastosować można tu także trejaż, czyli rodzaj ażurowej ściany stworzonej ze słupów i rygli, niekiedy wypełnionych kratami, podpory pierścieniowe, podpory do roślin typu drabinki czy kratownicę, którą można ustawić zarówno wzdłuż ścieżki, przy ścianie lub wykorzystać w charakterze przesłony.

W ogrodzie przydatne okazać mogą się także maty podsiąkowe, które wykorzystuje się do wyścielania parapetów, stołów i innych powierzchni w szklarniach oraz tunelach foliowych służących do produkcji roślin rabatowych i doniczkowych. Niekiedy korzysta się z nich także w sklepach czy centrach ogrodniczych umieszczając na stołach ekspozycyjnych. By zabezpieczyć tego typu matę przed wzrostem glonów, zaleca się przykrycie jej od góry cienką folią z mikroperforacją. Prostym i niedrogim, aczkolwiek bardzo przydatnym w każdym ogrodzie gadżetem, są etykiety rabatowe, które można wykorzystać do oznaczania rabat, donic czy skrzynek rozsadowych. Znajdą one zastosowanie także w handlu jako etykiety cenowe. Dzięki nim unikniemy problemu z identyfikacją poszczególnych roślin, szczególnie w przypadku nowych nasadzeń.
Popularne podkategorie kategorii "produkty dla roślin" :
pixel