Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Magnicur Energy Protect Garden - środek grzybobójczy (fungicyd) 15ml

Kod produktu: 5908229363959
  • Nr 1 w polsce wg opineo
  • 100 dni na zwrot
  • Na rynku od 1996 r.
  • Bezpieczeństwo transakcji ssl
  • 24 260 74 00
36,99 zł
/ szt.
2 466,00 zł / l
Dodaj do ulubionych
Magnicur Energy Protect Garden - środek grzybobójczy (fungicyd) 15ml
Magnicur Energy Protect Garden - środek grzybobójczy (fungicyd) 15ml
36,99 zł

Środki grzybobójcze Magnicur Energy:


Magnicur Energy to środek grzybobójczy w formie koncentratu do sporządzenia roztworu wodnego o działaniu układowym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie pomidora, ogórka, papryki i kapusty głowiastej uprawianych pod osłonami oraz roślin ozdobnych w uprawie polowej i pod osłonami.

Stosowanie i działanie:

Magnicur Energy stosuje się w formie oprysku za pomocą opryskiwaczy ręcznych i plecakowych oraz doglebowo do odkażania podłoża i podlewania.

Preparat stanowi kombinację dwóch wzajemnie uzupełniających się substancji czynnych, które są  szybko wchłaniane przez zielone części rośliny. Środek chroni liście, łodygi oraz korzenie.
Preparat powoduje tzw. "efekt zielony", czyli stymuluje rośliny do wzrostu. Dzięki temu system korzeniowy jest dobrze rozrośnięty i zdrowy, a substancje pokarmowe i woda są lepiej przyswajane.

Ponadto Magnicur można stosować do odkażania ziemi torfowej oraz innych substratów stosowanych w uprawie roślin.

Preparat zwalcza również jedną z groźniejszych chorób roślin ozdobnych, jaką jest fytoftoroza. Podlewanie roślin Magnicurem bezpośrednio po posadzeniu zapewnia ochronę przez okres kilku tygodni.


Zawartość substancji czynnych:

- propamokarb w formie chlorowodorku propamokarbu – 530g/l (47,28%)

- fosetyl – 310g/l (27,65%)


Dlaczego warto kupić Magnicur  Energy:

- chroni m.in. przed fytoftorozą, mączniakiem rzekomym, zgorzelą zgnilakową, zgnilizną pierścieniową
- odkaża podłoże i zapewnia odpowiednie warunki do wzrostu rozsady
- zapewnia długotrwałą ochronę
- jest nieszkodliwy dla organizmów pożytecznych (pszczół, dżdżownic)
 

Zakres stosowania:

pomidor, ogórek, papryka, kapusta, róża, różanecznik, rośliny ozdobne (pod osłonami i w gruncie)

Jakie choroby zwalcza Magnicur Energy:

- mączniak rzekomy, fytoftoroza (róża i różanecznik) – 10-12,5ml na 5l wody

- zgorzel zgnilakowa, fytoftoroza, zgorzel siewek i sadzonek, zgnilizna korzeni (siewki lub rozsada warzyw pod osłonami – pomidor, ogórek, papryka, kapusta) – 5- 7,5 ml na 5l wody

- zgnilizna pierścieniowa, zgorzele siewek, zgnilizny korzeni powodowane przez grzyby z rodziny Pythium spp. I Phytophtora spp. - ziemia kompostowa i inne substraty używane do produkcji rozsady – odkażanie: 2,5ml środka+200ml wody na 10l podłoża


Parametry:

- pojemność: 15 ml
- postać: koncentrat
- okres ważności: 2 lata

UWAGA: Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informację zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu.
Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków ostrożności zamieszczonych w etykiecie.

 Zobacz również inne środki ochrony roślin, jakie oferuje sklep ogrodniczy online Rolmarket.pl.

W przypadku produktów będących środkami ochrony roślin w rozumieniu ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Tekst jedn. Dz.U. 2020 r., poz. 2097) oraz  Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1107/2009 z dnia 21.10.2009 r. (Dz. Urz. UE L 309 z 24.11.2009 r., z późn. zm.), złożyć zamówienie oraz być stroną umowy sprzedaży mogą jedynie Klienci będący osobami fizycznymi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadającymi kwalifikacje wymagane od osób nabywających środki ochrony roślin określone w art. 28 ustawy o środkach ochrony roślin z dnia 8 marca 2013 r. (Tekst jedn. Dz.U. 2020 r., poz. 2097).

 

  Zobacz również inne środki ochrony roślin, jakie oferuje sklep ogrodniczy online Rolmarket.pl.

Parametry techniczne
Pojemność:
15 ml
Objętość towaru w mililitrach dla jednostki standardowej:
Objętość towaru w mililitrach dla jednostki standardowej
15
Objętość towaru w mililitrach dla jednostki standardowej
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
OPINIE PROSTE CECH
5/5
Points
Dodaj własne zdjęcie produktu: Points
Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Pokaż formularz

Porady naszych ekspertów

2022-01-27

Pleśń w doniczce: jak powstaje i jak z nią walczyć?

Pleśń w doniczce: jak powstaje i jak z nią walczyć?

Rośliny doniczkowe potrafią dodać każdemu wnętrzu przytulności i nadać mu przyjemnego klimatu. Uprawa większości z nich nie wymaga wiedzy specjalistycznej, bo wystarczy je odpowiednio podlewać i nawozić, ale mimo tego mogą się pojawić czasem problemy z pleśnią w doniczce. Zobacz, kiedy może się ona pojawić i w jaki sposób możesz z nią walczyć.

2021-05-18

Jak przygotować podłoże pod ukorzenianie roślin?

Jak przygotować podłoże pod ukorzenianie roślin?

Od początku lata do późnej jesieni możemy zabrać się za rozmnażanie roślin ogrodowych. Możemy przygotować sadzonki z niemal wszystkich gatunków rosnących w ogrodzie, przy czym nie można ich traktować jednakowo, gdyż różnią się one od siebie zdolnością do ukorzeniania się. Jednym przychodzi to bardzo łatwo, a na ukorzenienie innych musimy nieco poczekać. Możemy jednak ułatwić sobie rozmnażanie i ukorzenianie roślin przygotowując dla nich odpowiednie podłoże. Zobaczmy, w jaki sposób przygotować najlepsze warunki do rozmnażania roślin.

 

pixel