Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny z otworami czarne import 90g

( ilość produktów: 12 )

Właściwa pielęgnacja roślin to jeden z warunków ich prawidłowego wzrostu i rozwoju. Oprócz technik i narzędzi stosowanych od lat, warto korzystać również z nowocześniejszych rozwiązań, które pozwalają osiągać świetne efekty i znacznie ułatwiają prace związane z odchwaszczaniem. W związku z tym warto wykorzystać agrotkaniny, które znajdziesz w naszym sklepie.

Agrotkanina czarna - najważniejsze cechy

Agrotkanina czarna to trwała i mocna tkanina poliestrowa, która dzięki swojej strukturze dobrze przepuszcza wodę. Doskonale nadaje się do ściółkowania, tworząc świetne warunki do rozwoju roślin. Jej ułożenie wokół pozwala zapobiegać nadmiernemu wysuszaniu się gleby, gdyż agrotkanina pomaga zachować wilgoć, dzięki czemu roślina może swobodnie pobierać wodę i składniki odżywcze. Pokrycie gleby agrotkaniną podnosi jej temperaturę i sprawia, że korzenie roślin są dobrze chronione przed przygruntowymi przymrozkami. Ma to szczególne znaczenie w przypadku młodych, dopiero posadzonych roślin, które nie są jeszcze odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Niebagatelny wpływ na skuteczność działania ogrzewającego agrotkaniny mam jej kolor czarny, który nagrzewa się pod wpływem promieni słonecznych i oddaje ciepło do gleby znajdującej się pod spodem.

Warto nadmienić, że agrotkanina ściółkująca zapobiega również wzrostowi chwastów, co nie tylko zmniejsza ilość prac pielęgnacyjnych, ale ma też pozytywny wpływ na rośliny. Chwasty są często bardzo inwazyjne i rosnąc szybciej nie tylko tłumią inne rośliny, na których nam zależy, ale dodatkowo zużywają składniki odżywcze z gleby, pogarszając ich dostępność dla roślin ozdobnych.

Ważną zaletą agrowłókniny jest również łatwość jej stosowania. Wystarczy wybrać odpowiednią jej szerokość, a następnie dociąć ją do wielkości miejsca, na którym ma zostać rozłożona. Po ułożeniu wystarczy przymocować ją do gruntu wykorzystując kołki i szpilki mocujące, a następnie naciąć ją w miejscach, w których chcemy posadzić rośliny. Niektóre agrotkaniny mają od razu wycięte otwory, co jeszcze bardziej ułatwia ich stosowanie. Agrotkanina może być również stosowana później, gdy rośliny już zostały posadzone, przy czym wówczas trzeba inaczej naciąć jej powierzchnię, by można było rozłożyć ją pomiędzy roślinami.

Agrotkanina czarna ściółkująca - wybierz odpowiednią dla siebie

W naszym sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór agrotkanin do ściółkowania.

Szczególnie warta uwagi jest Agrotkanina z otworami, która doskonałe sprawdzi się w szkółkach roślin ozdobnych oraz plantacjach truskawek lub warzyw. Agrotkanina z gotowymi otworami pozwala na oszczędzenie czasu, który trzeba przeznaczyć na przygotowanie odpowiednich nacięć pod młode nasadzenia.

Każda z agrotkanina czarna, niezależnie od tego, jaką ma szerokość, jest dostępna w różnych długościach. Najczęściej spotykane są rolki o długości 10, 50 i 100m, ale agrotkanina może być łatwo przecinana nożyczkami, więc w razie potrzeby można ją dociąć do odpowiednich rozmiarów.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów dostępnych w tej kategorii. Przy wyborze warto zwrócić uwagę czy agrotkanina czarna jest dostępna w komplecie ze szpilkami, czy też jest to tylko mata, do której trzeba dokupić dodatkowe elementy mocujące. Gdy już wybierzesz produkty dla siebie, to sam się przekonasz, jak dobrze wpłynie to na rośliny w Twoim ogrodzie, ograniczy wzrost chwastów oraz pomoże podnieść estetykę ogrodu. Agrotkanina wygląda bowiem doskonale posypana korą, zrębkami lub drobnymi kamyczkami, których kolor możesz dobrać do swojej koncepcji na aranżację ogrodu.

    pixel