Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny Zielone

( ilość produktów: 8 )

Agrotkaniny antychwastowe zielone (zwane także matami szkółkarskimi lub tkaninami ściółkującymi) są to trwałe tkaniny polipropylenowe, stosowane do eliminacji chwastów w ogrodzie. Wysoka gramatura agrotkanin oraz obecność filtra UV gwarantuje wysoką wytrzymałość oraz długotrwałą skuteczność. 

Agrotkanina zielona wykonana jest z zielonych i czarnych nitek polipropylenowych. Tak niejednolity kolor świetnie maskuje się pod korą i znakomicie sprawdza się w otoczeniu zieleni. 

Mata ściółkująca poprawia warunki do rozwoju roślin, utrzymuje odpowiednią wilgotność i temperaturę gleby oraz jest chemicznie obojętna, nie wpływa na jej pH.

Im wyższa gramatura agrotkaniny, tym produkt jest mocniejszy, trwalszy i odznacza się dłuższą żywotnością.

Gruba agrotkanina zielona – co ją wyróżnia?

Zielona agrotkanina jest bardzo wytrzymała – wysoka gramatura wynosząca od 94 do 105 g, sprawia, że jest ona nawet dwa razy mocniejsza od agrowłókniny. Jest ona również bardzo odporna na rozrywanie i stanowi skuteczną zaporę przed rozwojem chwastów. Brzmi jak idealny materiał do ściółkowania? To wciąż nie wszystko. Zielona agrotkanina antychwastowa przyczynia się do zachowania odpowiedniej wilgotności gleby – przepuszcza wodę opadową do korzeni roślin i zapobiega jej parowaniu, co oczywiście sprzyja obfitym plonom i wspomaga wzrost roślinności. Zapewnia także odpowiednią temperaturę podłoża, co ułatwia roślinom okres wegetacji. Co ważne, jest ona w pełni bezpieczna dla roślin i środowiska. Poza tym eliminuje potrzebę stosowania jakichkolwiek chwastobójczych środków chemicznych. A jej zielony kolor idealnie skomponuje się z roślinnością w Twoim ogrodzie. Szczegółowe informacje na temat oferowanych przez nas produktów znajdziesz w opisie każdego z nich.

Jak zamontować agrotkaninę do ściółkowania?

Tylko prawidłowo położona agrotkanina może dobrze wypełniać swoją funkcję. Na szczęście nie jest to trudne – wystarczy przestrzegać kilku zasad. Trzeba zacząć od oczyszczania podłoża – usunąć chwasty, korzenie i pozostałe zanieczyszczenia. Zawsze warto dodatkowo zasilić glebę środkiem chwastobójczym. Następnie powinno się przejść do wyrównania terenu. Na tak przygotowanym podłożu można umieszczać agrotkaninę. Wcześniej warto wyciąć w niej otworki, które ułatwią montaż. Aby nie zwiewał jej wiatr, trzeba ją bowiem przytwierdzić do ziemi za pomocą specjalnych szpilek, które przypominają długie gwoździe. Należy wbić je w glebę za pomocą młotka. Szeroki wybór szpilek do mocowania agrotkaniny znajdziesz oczywiście. w naszym sklepie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Z chęcią udzielimy wskazówek co do wyboru odpowiedniej agrotkaniny i doradzimy, jak poprawnie wykorzystywać jej potencjał. Życzymy udanych zakupów!

Zobacz również inne agrotkaniny:

Podział na kolor:

Gramatura i metraż:

Inne:

    pixel