Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Agrotkaniny Brązowe

( ilość produktów: 8 )

Agrotkanina antychwastowa brązowa, zwana także matą szkółkarską lub tkaniną ściółkującą, to materiały, który zapobiega rozwijaniu się chwastów w ogrodzie, bez konieczności stosowania środków chemicznych. 

Agrotkanina nie tylko eliminuje chwasty, ale również poprawia warunki rozwoju roślin. Utrzymuje odpowiednią wilgotność gleby oraz temperaturę. Nitki polipropylenowe, z których została wykonana tkanina, przepuszczają substancje mineralne oraz nie ulegają procesowi gnicia. 

Mata szkółkarska w kolorze brązowym idealnie sprawdza się pod korą, ponieważ wtapia się w otoczenie, gwarantując piękny i estetyczny wygląd. 

Im wyższa gramatura agrotkaniny, tym produkt jest mocniejszy, trwalszy i odznacza się dłuższą żywotnością.

Agrotkanina brązowa – idealna do ściółkowania

Do tego, jak ważne jest ściółkowanie, żadnego ogrodnika czy rolnika nie trzeba przekonywać. Niekiedy jednak wybór materiału ściółkującego może przysparzać pewnych problemów czy wątpliwości. My polecamy używać agrotkaniny do ściółkowania. Jest ona wykonana z polipropylenowych nici, które dobrze przepuszczają wodę i składniki mineralne, nie ulegając przy tym gniciu. Utrzymuje ona odpowiednią wilgotność gleby, ograniczając parowanie wody. Przyczynia się ona także do zachowania odpowiedniej temperatury gleby, co ułatwia roślinom okres wegetacji. Warto także zaznaczyć, że agrotkanina jest dwa razy bardziej wytrzymała od agrowłókniny. Dzięki wyjątkowej trwałości można z niej korzystać przez wiele lat – zdecydowanie nie jest to produkt na jeden sezon. Co ważne, jest ona w pełni bezpieczna dla roślin i środowiska naturalnego. Brązowy kolor agrotkaniny sprawia, że dobrze się komponuje z aranżacją ogrodu – zwłaszcza korą czy kamieniami. Szczegółową specyfikację każdego z produktów znajdziesz w jego opisie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Polska agrotkanina brązowa – jak ją zamontować?

Najczęściej o kupnie agrotkaniny decyduje fakt, że jest ona skuteczną ochroną przed chwastami, która nie wymaga stosowania środków chemicznych. Kolejną i równie istotną zaletą brązowej agrotkaniny antychwstowej jest łatwość jej montażu. Najlepiej montować agrotkaninę przy zakładaniu ogrodu. Przed jej rozłożeniem należy dokładnie oczyścić glebę z chwastów i wyrównać. Trzeba także dokładnie zmierzyć obszar, co pozwoli na zakup odpowiedniej ilości produktu. Na oczyszczonym terenie można umieścić agrotkaninę. Po jej rozłożeniu trzeba ją przymocować do gruntu za pomocą specjalnych szpilek, które znajdziesz w naszym sklepie. Po wykonaniu tych czynności na agrotkaninie spokojnie można umieszczać kamienie czy korę, które idealnie się z nią skomponują. Zachęcamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – chętnie pomożemy w wyborze i udzielimy wskazówek co do stosowania agrotkaniny. Życzymy udanych zakupów!

Zobacz również inne agrotkaniny:

Podział na kolor:

Gramatura i metraż:

Inne:

    pixel