Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Folia ogrodowa na tunel

( ilość produktów: 14 )

Folia na tunele – niezbędna w każdym ogrodzie

Tunele foliowe to popularne konstrukcje, stosowane przez tysiące rolników i ogrodników. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma dobrego tunelu bez odpowiedniej, wysokogatunkowej folii na tunele. Folia ogrodowa wpływa na przepuszczalność światła, temperaturę panującą we wnętrzu tunelu, a nawet na wilgotność powietrza, dlatego przed zakupem folii upewnij się, czy dana folia na tunel foliowy spełnia Twoje oczekiwania.

Folia na tunel ogrodniczy – wielosezonowa i wytrzymała

Jeżeli chcesz, aby Twój tunel służył Ci przez kilka lat, wybierz wielosezonową folię na tunel ogrodniczy. Takie folie są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne, dzięki czemu są w stanie wytrzymać silne porywy wiatru czy próby rozdarcia, co sprawia, że mogą Ci służyć nawet przez 6 sezonów. Ciekawym wynalazkiem są zielone folie tunelowe, które są wyposażone we wzmacniającą siatkę – to ona zapobiega powstawaniu przetarć i rozdarć, przez co zielona folia będzie spełniać swoją rolę przynajmniej przez kilka sezonów.

Folia tunelowa – wybierz model idealny!

Dobra folia na tunel foliowy nie przepuszcza gazów i pary wodnej, dzięki czemu w tunelu utrzymuje się wilgotność o stałym poziomie, pozwalająca roślinom na szybszy i pełniejszy wzrost. Z perspektywy ogrodnika ważna jest także łatwość użytkowania i montażu oraz dobre właściwości antyelektrostatyczne, które nie będą utrudniać instalowania ogrodniczego tunelu na Twojej działce. Jeżeli szukasz właśnie takich produktów, dobrze trafiłeś! W dziale „Folie tunelowe” znajdziesz różnorodne materiały ogrodnicze, gotowe tunele i transparentne szklarnie, dzięki którym z powodzeniem zadbasz o swoje kwiaty, owoce oraz warzywa.

Tunel szklarniowy - jakie aspekty warto jeszcze wziąć pod uwagę przed zakupem?

Pamiętaj, że dobra folia powinna zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Jest to o tyle ważne, że umożliwia zapobiegnięcie rozwojowi grzybów. Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku roślin ciepłolubnych - w ich przypadku zwykła, pozbawiona perforacji folia może być wystarczająca. Szukając odpowiedniej folii dla siebie, możesz spotkać się również z różnymi ich kolorami. Czemu jest to istotne? Oczywiście kwestie wizualne schodzą w tym przypadku na drugi plan - mowa przede wszystkim o przepuszczalności światła. Na foliach są więc różne oznaczenia: UV 2, UV 3, UV 4 i UV 5, które wskazują na szacowany czas ich wytrzymałości. Przykład? Folia o symbolu UV 2 przetrwa dwa sezony. Kupując folie wielosezonowe, każdorazowo trzeba sprawdzić ich wytrzymałość, bo jak wiadomo, będą one poddawane zwijaniu i rozwijaniu, dlatego muszą wyróżniać się nienagannym stanem. Innym aspektem, który może nie przyjść Ci od razu do głowy, a wpływa na komfort i sposób korzystania z folii, jest to, czy zamek został przyszyty czy przyklejony.

    pixel