Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Folia ogrodowa na tunel

( ilość produktów: 14 )

Tunele foliowe to popularne konstrukcje, stosowane przez tysiące rolników i ogrodników. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma dobrego tunelu bez odpowiedniej, wysokogatunkowej folii tunelowej. To dzięki niej można mieć pewność, że uprawiane pod folią rośliny mają odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. W naszym sklepie znajdziesz folie tunelowe różnego rodzaju, więc z pewnością znajdziesz folie, które będą dobrze dopasowane do Twoich oczekiwań.

Folia na tunele – niezbędna w każdym ogrodzie

Folie tunelowe to rozwiązania, dzięki którym można dużo wcześniej rozpocząć uprawę roślin, a co za tym idzie znacznie przyspieszyć zbieranie plonów. Można zatem wcześnie wysiać nasiona kwiatów i warzyw i cieszyć się radością z wyhodowanej we własnym ogrodzie rzodkiewki, sałaty czy pomidorów, zanim stanie się możliwe ich uprawianie bez osłon. Dzięki szerokim możliwościom zastosowania, folia tunelowa jest coraz częściej widywana nie tylko u rolników uprawiających ogród na szeroką skalę, ale i w ogródkach działkowych czy przydomowych ogrodach. Folia tunelowa pozwala zapewnić roślinom odpowiednie warunki do rozwoju, wpływając na przepuszczalność światła, temperaturę panującą we wnętrzu tunelu, a nawet na wilgotność powietrza. W zależności od rodzaju stosowanej folii parametry te mogą się od siebie różnić, dlatego przed zakupem folii upewnij się, czy dana folia na tunel foliowy spełnia Twoje oczekiwania.

Folia na tunel ogrodniczy – wielosezonowa i wytrzymała

Jeżeli chcesz, aby Twój tunel służył Ci przez kilka lat, wybierz wielosezonową folię na tunel ogrodniczy. Takie folie są znacznie bardziej wytrzymałe i odporne, dzięki czemu są w stanie wytrzymać silne porywy wiatru czy próby rozdarcia, co sprawia, że mogą Ci służyć nawet przez 6 sezonów. Ciekawym wynalazkiem są zielone folie tunelowe, które są wyposażone we wzmacniającą siatkę – to ona zapobiega powstawaniu przetarć i rozdarć, przez co zielona folia będzie spełniać swoją rolę przynajmniej przez kilka sezonów, a Ty nie będziesz musiał się martwić, że byle wichura spowoduje powstanie dziur w tunelu foliowym. 

Folia tunelowa – wybierz model idealny!

Dobra folia na tunel foliowy nie przepuszcza gazów i pary wodnej, dzięki czemu w tunelu utrzymuje się wilgotność o stałym poziomie, pozwalająca roślinom na szybszy i pełniejszy wzrost. Z perspektywy ogrodnika ważna jest także łatwość użytkowania i montażu oraz dobre właściwości antyelektrostatyczne, które nie będą utrudniać instalowania ogrodniczego tunelu na Twojej działce. Jeżeli szukasz właśnie takich produktów, dobrze trafiłeś! W dziale „Folie tunelowe” znajdziesz różnorodne materiały ogrodnicze, gotowe tunele ogrodowe i transparentne szklarnie balkonowe, dzięki którym z powodzeniem zadbasz o swoje kwiaty, owoce oraz warzywa. W innych działach znajdziesz też podłoża i nawozy, dzięki czemu skompletujesz wszystko, co będzie Ci potrzebne w uprawie roślin. 

Tunel szklarniowy - jakie aspekty warto jeszcze wziąć pod uwagę przed zakupem?

Pamiętaj, że dobra folia powinna zapewniać dobrą przepuszczalność światła, bo bez dostępu do niego nie ma szans na prawidłowy rozwój roślin. Konieczna jest również odpowiednia cyrkulacja powietrza, bez której we wnętrzu tunelu mogłoby być zbyt wilgotno. Jest to o tyle ważne, że umożliwia zapobiegnięcie rozwojowi grzybów i dzięki temu niepotrzebne są preparaty grzybobójcze

Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku roślin ciepłolubnych - w ich przypadku zwykła, pozbawiona perforacji folia może być wystarczająca. Szukając odpowiedniej folii dla siebie, możesz spotkać się również z różnymi ich kolorami. Czemu jest to istotne? Oczywiście kwestie wizualne schodzą w tym przypadku na drugi plan - mowa przede wszystkim o przepuszczalności światła. Na foliach są więc różne oznaczenia: UV 2, UV 3, UV 4 i UV 5, które wskazują na szacowany czas ich wytrzymałości. Przykład? Folia o symbolu UV 2 przetrwa dwa sezony. Kupując folie wielosezonowe, każdorazowo trzeba sprawdzić ich wytrzymałość, bo jak wiadomo, będą one poddawane zwijaniu i rozwijaniu, dlatego muszą wyróżniać się nienagannym stanem. Innym aspektem, który może nie przyjść Ci od razu do głowy, a wpływa na komfort i sposób korzystania z folii, jest to, czy zamek został przyszyty czy przyklejony.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą folii tunelowych, które znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl. Wybierając folie tunelowe sprawdź ich szerokość, wytrzymałość i przepuszczalność światła, a następnie wybierz taką, która najlepiej pasuje do tych gatunków roślin, które chcesz uprawiać pod folią. 

 

    pixel