Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Folia ogrodowa na tunel

( ilość produktów: 22 )

Tunele foliowe to popularne konstrukcje, stosowane przez tysiące rolników i ogrodników. Dzięki nim można zapewnić roślinom odpowiednie warunki do rozwoju, a jednocześnie wyhodować warzywa, owoce czy kwiaty znacznie wcześniej niż jest to możliwe bez osłony. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma dobrego tunelu bez odpowiedniej, wysokogatunkowej folii tunelowej. To dzięki niej można mieć pewność, że uprawiane pod folią rośliny mają odpowiednie warunki do wzrostu i rozwoju. W naszym sklepie znajdziesz folie tunelowe różnego rodzaju, więc z pewnością znajdziesz folie, które będą dobrze dopasowane do Twoich oczekiwań.

Folia na tunele – niezbędna w każdym ogrodzie

Tunel foliowy to prosta konstrukcja oparta o stelaż wykonany z metalowych rurek i odpowiednią folię. Dzięki niemu można dużo wcześniej rozpocząć uprawę roślin, gdyż warunki pod folią są znacznie korzystniejsze dla roślin i nie są one narażone na trudne warunki atmosferyczne, z jakimi możemy mieć do czynienia wiosną w naszym klimacie. Uprawiając rośliny pod folią można ochronić rośliny przed wiatrem, zimnem, przymrozkami, a nawet gradobiciem, czyli przed głównymi sprawcami spustoszeń w uprawach na świeżym powietrzu.

Dzięki temu można wcześnie wysiać nasiona kwiatów i warzyw i cieszyć się radością z wyhodowanej we własnym ogrodzie rzodkiewki, sałaty czy pomidorów, znacznie wcześniej niż stanie się to możliwe, gdy będą one uprawiane bez osłon.

W tunelu można uprawiać warzywa, kwiaty, zioła czy owoce jagodowe np. truskawki, co daje bardzo szerokie możliwości jej zastosowania. Dzięki nim folie tunelowe są powszechnie stosowana przez rolników uprawiających warzywa i owoce na skalę przemysłową, a zwykli zjadacze chleba mogą cieszyć się wiosennymi nowalijkami z polskich upraw już wtedy, gdy aura za oknem daleka jest od ideału. Folie tunelowe coraz częściej widywane są jednak nie tylko u rolników uprawiających ogród na szeroką skalę, ale i w ogródkach działkowych czy przydomowych ogrodach. Wykorzystują oni folie tunelowe w różny sposób, najczęściej po to, by uprawiać warzywa i owoce na własne potrzeby.

Folia tunelowa pozwala zapewnić roślinom odpowiednie warunki do rozwoju, wpływając na przepuszczalność światła, temperaturę panującą we wnętrzu tunelu, a nawet na wilgotność powietrza. W zależności od rodzaju stosowanej folii parametry te mogą się od siebie różnić, dlatego przed zakupem folii upewnij się, czy dana folia na tunel foliowy spełnia Twoje oczekiwania.

Jakie rośliny można uprawiać pod folią?

Folia tunelowa to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w polskich warunkach klimatycznych. Pod jej ochronnym dachem można uprawiać m.in. warzywa ciepłolubne, takie jak pomidory, paprykę czy ogórki, chroniąc je przed zdradliwymi chłodami oraz zapewniając odpowiednie warunki do rozwoju i wysoką przepuszczalność światła.

Uprawianie pod folią dobrze znoszą również wczesne warzywa wiosenne, takie jak rzodkiewka, sałata czy szpinak. Osłona tunelowa chroni jest przed zimnem i powoduje, że rośliny te mogą się rozwijać znacznie szybciej niż w warunkach normalnego cyklu biologicznego. Dzięki temu można cieszyć się smakiem rzodkiewki spod folii już wtedy, gdy dopiero nadchodzi czas na jej wysiew do gruntu na grządkę, której nie pokrywa folia.

Folia może służyć nie tylko do właściwej uprawy warzyw w gruncie, ale również pełnić rolę pomieszczenia z idealnymi warunkami do stworzenia rozsadnika. To właśnie tam można umieścić doniczki do rozsady, gdyż wysoka temperatura, odpowiednie doświetlenie i wilgotność to warunki idealne dla wschodzących nasionek. Gdy rozsady osiągną oczekiwaną wielkość wystarczy przesadzić je do gruntu lub również pod folię i cieszyć się z plonów, jakie daje własnoręczna uprawa.

Folia na tunel ogrodniczy – wielosezonowa i wytrzymała

Tunel foliowy to budowla, którą większość osób chce wykorzystywać przez co najmniej kilka sezonów. Chodzi nie tylko o to, by przez wiele lat służyła konstrukcja tunelu, ale również folia, dlatego jej wytrzymałość ma ogromne znaczenie. Jeżeli chcesz, aby Twój tunel służył Ci przez kilka lat, wybierz folie tunelowe wielosezonowe. Takie folie mają wysoką wytrzymałość i są zdecydowanie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu są w stanie wytrzymać silne porywy wiatru, uderzenia kulek gradowych oraz próby rozdarcia, co sprawia, że mogą Ci służyć nawet przez 4 sezony.

Taka folia tunelowa ogrodnicza to rozwiązanie rozsądne zarówno w powodów ekonomicznych, jak i ekologicznych. Wybierając ten produkt oszczędzasz pieniądze i czas, bo nie musisz co sezon poświęcać czasu na poszukiwanie nowej folii oraz dbasz o środowisko. Wielokrotne używanie produktów jest bowiem zgodne z filozofią less waste, której celem jest ograniczenie ilości odpadów trudnych do ponownego przetworzenia. Wybierając mocniejsze folie tunelowe idealnie wpisujesz się w ten trend i pomagasz chronić naturę, na czym jako miłośnikowi ogrodnictwa z pewnością Ci zależy.

Ciekawym wynalazkiem są zielone folie tunelowe, które są wyposażone we wzmacniającą siatkę, które jeszcze dodatkowo podnoszą ich wytrzymałość. Folia ze wzmacniającą siatką jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a zatopiona w niej sitka zapobiega powstawaniu przetarć i rozdarć. Dzięki temu zielona folia będzie spełniać swoją rolę przynajmniej przez kilka sezonów, a Ty nie będziesz musiał się martwić patrząc z niepokojem w niebo, że nadchodząca wichura i ulewne deszcze spowodują powstanie dziur w tunelu foliowym oraz zniszczą rosnące pod nim rośliny. To inwestycja, która się opłaca, dlatego mocna i wytrzymała folia tunelowa to najlepszy wybór, na jaki Cię stać.

Folia na tunel – wybierz model idealny!

Niejeden ogrodnik i rolnik stawiający tunel w swoim ogrodzie zastanawia się, jaka folia tunelowa będzie najlepsza. Na to pytanie jest bardzo trudno odpowiedzieć jednoznacznie, gdyż wiele zależy od jej przeznaczenia, ale bez wątpienia można powiedzieć, że istnieją parametry, które będą pomocne przy dokonywaniu wyboru.

Przede wszystkim powinieneś pamiętać, że dobra folia na tunel foliowy nie przepuszcza gazów i pary wodnej, dzięki czemu w tunelu utrzymuje się wilgotność o stałym poziomie, pozwalająca roślinom na szybszy i pełniejszy wzrost. Dodatkowym parametrem jest przepuszczalność światła, której poziom jest zależny od potrzeb roślin, jakie mają być uprawiane w tunelu.

Z perspektywy ogrodnika ważna jest także łatwość użytkowania i montażu oraz dobre właściwości antyelektrostatyczne, które nie będą utrudniać instalowania ogrodniczego tunelu na Twojej działce. Jeśli wybierzesz folie wielosezonowe będzie to szczególnie istotne, gdyż montaż i demontaż pokrycia foliowego będziesz przeprowadzać kilkukrotnie.

Warto być zwrócił również uwagę na odporność folii na rozdarcia, bo to od niej zależy, czy faktycznie będzie to folia, która posłuży przez kilka sezonów. Dostępne są modele jednosezonowe, ale takich nie polecamy ze wspomnianych wcześniej względów i sugerujemy raczej sięgnąć po folie tunelowe przeznaczone na wiele sezonów.

Jeżeli szukasz właśnie takich produktów, dobrze trafiłeś! W dziale „Folie tunelowe” znajdziesz różnorodne materiały ogrodnicze, gotowe tunele ogrodowe i transparentne szklarnie balkonowe, dzięki którym z powodzeniem zadbasz o swoje kwiaty, owoce oraz warzywa. W innych działach znajdziesz też podłoża i nawozy, dzięki czemu skompletujesz wszystko, co będzie Ci potrzebne w uprawie roślin. 

Tunel szklarniowy - jakie aspekty warto jeszcze wziąć pod uwagę przed zakupem?

Pamiętaj, że dobra folia powinna zapewniać dobrą przepuszczalność światła, bo bez dostępu do niego nie ma szans na prawidłowy rozwój roślin. Konieczna jest również odpowiednia cyrkulacja powietrza, bez której we wnętrzu tunelu mogłoby być zbyt wilgotno. Jest to o tyle ważne, że umożliwia zapobiegnięcie rozwojowi grzybów i dzięki temu niepotrzebne są preparaty grzybobójcze.

Nieco inaczej sytuacja ma się w przypadku roślin ciepłolubnych - w ich przypadku zwykła, pozbawiona perforacji folia może być wystarczająca. Szukając odpowiedniej folii dla siebie, możesz spotkać się również z różnymi ich kolorami. Czemu jest to istotne? Oczywiście kwestie wizualne schodzą w tym przypadku na drugi plan, a najważniejsza jest przepuszczalność światła, jaką folia może zapewnić. Na foliach są więc różne oznaczenia: UV 2, UV 3, UV 4 i UV 5, które wskazują na szacowany czas ich wytrzymałości. Przykład? Folia o symbolu UV 2 przetrwa dwa sezony. Kupując folie wielosezonowe, każdorazowo trzeba sprawdzić ich wytrzymałość, bo jak wiadomo, będą one poddawane zwijaniu i rozwijaniu, dlatego muszą wyróżniać się nienagannym stanem. Innym aspektem, który może nie przyjść Ci od razu do głowy, a wpływa na komfort i sposób korzystania z folii, jest to, czy zamek został przyszyty czy przyklejony.

Przy wyborze folii tunelowej nie sposób nie wspomnieć również o odpowiednim doborze jej rozmiaru. Dostępne w naszym sklepie folie są sprzedawane zarówno na metry, jak i w gotowych do montażu kawałkach. Jeśli masz typowy tunel foliowy, to z pewnością znajdzie się u nas folia tunelowa o odpowiednich wymiarach. Jeśli jednak nie znajdziesz produktu dopasowanego wymiarami do Twoich potrzeb, to możesz wybrać folię ogrodniczą na metry, co pozwoli Ci dobrać wymiar kupowanej folii do wymiarów Twojego tunelu foliowego. Folia tunelowa na metry ma taką samą wytrzymałość jak folie w gotowych wymiarach, a jej największą zaletą jest możliwość zakupienia dużego kawałka folii, bez konieczności klejenia jej na łączeniach. Folia ogrodnicza na metry zapewnia optymalne warunki wzrostu roślin przez cały rok. Jej wszechstronne zastosowanie obejmuje osłonę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, regulację temperatury oraz ochronę przed szkodnikami. Dostępność na metry pozwala dostosować jej długość do indywidualnych potrzeb każdego ogrodnika, umożliwiając elastyczne wykorzystanie w różnorodnych projektach ogrodowych.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą folii tunelowych, które znajdziesz w sklepie Rolmarket.pl. Wybierając folie tunelowe sprawdź ich szerokość, wytrzymałość i przepuszczalność światła, a następnie wybierz taką, która najlepiej pasuje do tych gatunków roślin, które chcesz uprawiać pod folią. Polecamy Twojej uwadze również dodatki czyli np. taśmy naprawcze, które przydadzą się w sytuacji, gdy folia na tunelu zostanie uszkodzona. Dzięki nim nie musisz od razu kupować nowego pokrycia tunelu, ale możesz bez przeszkód kupić taśmę. Pozwala ona w szybki i łatwy sposób dokonać naprawy uszkodzeń i sprawia, że folia znów może w pełni wypełniać swoją rolę.

 

Zobacz również inne folie ogrodnicze:

    pixel