Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Palisady, obrzeża i płotki

( ilość produktów: 307 )

Aby nasz ogród prezentował się estetycznie i spójnie, niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalne materiały, takie jak palisady, obrzeża plastikowe, kratki trawnikowe czy płotki ogrodowe. Produkty tego typu różnią się od siebie materiałem, z jakiego zostały wykonane, kształtem, wielkością oraz oczywiście ceną. Na rynku jest coraz większy wybór materiałów służących do tworzenia łuków, ścieżek i innych mniej lub bardziej finezyjnych aranżacji ogrodowych, dlatego warto wiedzieć, jakie są ich podstawowe cechy i zastosowania.

Warto także wspomnieć o geokracie komórkowej, która znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie jako produkt przeznaczony do stabilizacji gruntów.

Do czego służą palisady ogrodowe?


Palisady ogrodowe to rozwiązanie służące do odgradzania wydzielonych przestrzeni aranżacyjnych. Produkuje się je z materiałów takich, jak:


Beton – ciągle najpopularniejsze tworzywo, jednak coraz częściej zastępowane lżejszymi i łatwiejszymi w montażu palisadami wykonanymi na przykład z tworzywa sztucznego
Plastik – lekki, łatwy w montażu, niedrogi
Kamień – materiał odporny na działanie wilgoci, zmiennych temperatur czy uszkodzeń mechanicznych, który nadaje ogrodowi eleganckiego charakteru. Dobrze komponuje się na przykład z kostką brukową
Drewno – coraz rzadziej stosowany surowiec, a to ze względu na fakt, że źle znosi działanie wilgoci. Wymaga regularnej impregnacji

Oddzielaj nawierzchnie od siebie


W naszym ogrodzie zastosować można także obrzeża ogrodowe, które zabezpieczają przed przerastaniem trawy do rabaty czy ogródka warzywnego i umożliwią wytyczanie różnorodnych ścieżek w ogrodzie – także nieoczywistych kształtów i łuków. Do ich produkcji coraz częściej wykorzystuje się tworzywo sztuczne, które jest wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, niedrogie i bardzo łatwe w montażu. Obrzeża plastikowe można nabyć na przykład w formie bordów (np. eko-bordów) o długości 1 m, które montuje się w wybranym miejscu poprzez przytwierdzanie ich do podłoża za pomocą kołków do obrzeży. Inną formą tego typu rozwiązania są obrzeża ogrodowe w formie długiej elastycznej taśmy montowanej w gruncie. Występują w formie prostej lub falistej.

Kratka i geokrata komórkowa


Kolejnym z praktycznych rozwiązań jest kratka trawnikowa, czyli prostokątna lub kwadratowa krata z tworzywa o boku około 50 centymetrów i wysokości około 3-4 centymetrów, która służy do wzmacniania nawierzchni trawiastych lub żwirowych przystosowanych do ruchu pieszego albo kołowego. Najczęściej produkuje się ją z tworzywa sztucznego, które wytrzymałość wynosi nawet 25 lat. Kratka trawnikowa gwarantuje stu procentową przepuszczalność wody oraz sprawia, że nawierzchnia nie przerasta, pozostaje jednolita i jest chroniona przed wciskaniem kruszywa w podłoże.


Geokrata komórkowa to produkt, który stosowany jest w pracach drogowo-ziemnych. Stosuje się ją w celu stabilizacji takich gruntów, jak drogi, place, podjazdy czy zbocza.

Powiązane kategorie:

Kratka parkingowa
Kratka balkonowa
Kratka na podjazd
Krawężniki ogrodowe
Palisada z najazdem
Ekobord

pixel