Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Palisady, obrzeża i płotki

( ilość produktów: 142 )

Aby nasz ogród prezentował się estetycznie i spójnie, niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalne materiały, takie jak palisady, obrzeża plastikowe, kratki trawnikowe czy płotki ogrodowe. Produkty tego typu różnią się od siebie materiałem, z jakiego zostały wykonane, kształtem, wielkością oraz oczywiście ceną. Na rynku jest coraz większy wybór materiałów służących do tworzenia łuków, ścieżek i innych mniej lub bardziej finezyjnych aranżacji ogrodowych, dlatego warto wiedzieć, jakie są ich podstawowe cechy i zastosowania. Warto także wspomnieć o geokracie komórkowej, która znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie jako produkt przeznaczony do stabilizacji gruntów.

Szukasz produktów do odgradzania przestrzeni w swoim ogrodzie? Nasz sklep jest do Twoich usług! W tej kategorii znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz.

Do czego służą palisady ogrodowe?

Palisady ogrodowe to rozwiązanie służące do odgradzania wydzielonych przestrzeni aranżacyjnych. Można nimi oddzielać trawę i rabaty kwiatowe od żwiru do chodników albo kostki brukowej. 

Istnieją różne warianty, w jakich występują obrzeża ogrodowe. Produkuje się je z materiałów takich, jak:

Beton ? ciągle najpopularniejsze tworzywo, jednak coraz częściej zastępowane lżejszymi i łatwiejszymi w montażu palisadami wykonanymi na przykład z tworzywa sztucznego. Jest bardzo trwały, więc idealnie sprawdzi się dla osób potrzebujących rozwiązań na lata.

Plastik ? obrzeża plastikowe są lekkie, łatwe w montażu i niedrogie. Możesz je docinać na dowolną długość. Obrzeże plastikowe dla większej stabilności często będzie potrzebowało kotwy.

Kamień ? materiał odporny na działanie wilgoci, zmiennych temperatur czy uszkodzeń mechanicznych, który nadaje ogrodowi eleganckiego charakteru. Dobrze komponuje się na przykład z kostką brukową. Będzie rozwiązaniem na lata.

Drewno ? palisady są też wykonywane z surowców wtórnych, na przykład kory drzew. Jest to jednak coraz rzadziej stosowany surowiec, a to ze względu na fakt, że źle znosi działanie wilgoci. Kory nie polecamy osobom, które lubią proste rozwiązania, bowiem jest to materiał, który wymaga regularnej impregnacji.

 

Oddzielaj nawierzchnie od siebie

Po co wykorzystywać w ogrodzie plastikowe obrzeża czy te wykonane z innych materiałów? Mają one kilka zastosowań. W naszym ogrodzie zastosować można obrzeża ogrodowe, które zabezpieczają przed przerastaniem trawy do rabaty czy ogródka warzywnego i umożliwią wytyczanie różnorodnych ścieżek w ogrodzie ? także nieoczywistych kształtów i łuków (idealne rozwiązanie dla osób lubiących się wyróżniać). Takie obrzeże sprawia, że cały ogród wygląda dużo bardziej estetycznie, zapobiega bowiem niekontrolowanemu rozrastaniu się roślin. 

Do produkcji palisad (tarasowych i innych) coraz częściej wykorzystuje się tworzywo sztuczne, które jest wytrzymałe, odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, niedrogie i bardzo łatwe w montażu. Obrzeża plastikowe można nabyć na przykład w formie bord (np. eko bord) o długości 1 m, które montuje się w wybranym miejscu poprzez przytwierdzanie ich do podłoża za pomocą kotwy do obrzeży. Palisada bord to produkt łatwy w montażu, a do tego wytrzymały. Świetnie się sprawdzi w przestrzeniach tarasowych. Najpopularniejsze palisady bord mają 17 lub 22 cm wysokości. 

Inną formą tego typu rozwiązania są obrzeża ogrodowe w formie długiej elastycznej taśmy montowanej w gruncie. Występują w formie prostej lub falistej. Obrzeże tego typu jest dużo bardziej elastyczne i można z niego tworzyć bardziej skomplikowane kształty.

 

Kratka i geokrata komórkowa

Kolejnym z praktycznych rozwiązań jest kratka trawnikowa, czyli prostokątna lub kwadratowa krata z tworzywa o boku około 50 centymetrów i wysokości około 3-4 centymetrów, która służy do wzmacniania nawierzchni trawiastych lub żwirowych przystosowanych do ruchu pieszego albo kołowego. Najczęściej produkuje się ją z tworzywa sztucznego, które wytrzymałość wynosi nawet 25 lat. Kratka trawnikowa gwarantuje stu procentową przepuszczalność wody oraz sprawia, że nawierzchnia nie przerasta, pozostaje jednolita i jest chroniona przed wciskaniem kruszywa w podłoże.

Geokrata komórkowa to produkt, który stosowany jest w pracach drogowo-ziemnych. Stosuje się ją w celu stabilizacji takich gruntów, jak drogi, place, podjazdy czy zbocza.

 

Obrzeża i płotki do trawników - podsumowanie

Każdy ogrodnik chce, aby jego ogród wyglądał jak najpiękniej. Właśnie dlatego wielu z nich decyduje się na przykład na dodanie różnych elementów konstrukcyjnych w celu oddzielenia kostki brukowej od trawników czy kwiatów. Dzięki nim porządkujemy ogrodową przestrzeń i sprawiamy, że prezentuje się ona dużo bardziej elegancko. Chcesz nadać swojemu ogrodowi nowy, piękny wygląd? Czasami nie trzeba wiele... Wystarczą obrzeża i płotki - proste rozwiązanie, a piękny efekt. W tej kategorii posiadamy różnorodną ofertę produktów, więc z pewnością znajdziesz obrzeże dopasowane do Twoich potrzeb. 

 

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

pixel