Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kratka parkingowa

( ilość produktów: 18 )

Podjazd przed domem, parkingi przy firmie, czy drogi dojazdowe, to miejsca, w których odpowiednio twarda i trwała nawierzchnia jest koniecznością. Często takie nawierzchnie wykonuje się z kostki brukowej, ale warto wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie. Bardzo dobrze sprawdzą się inne rozwiązania czyli np. nawierzchnia wykonana z pomocą kratki trawnikowej. Docenią ją przede wszystkim osoby wybierające rozwiązania proekologiczne, bo kratka parkingowa zalicza się właśnie do takich. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami jej wykorzystania, bo jej wszechstronność z pewnością jest godna zauważenia.

Kratka parkingowa – wiele możliwości zastosowania 

Kratka trawnikowa to doskonały sposób na to, by stworzyć twardą i trwałą nawierzchnię, a jednocześnie nie otaczać się całkowicie betonem. Wykonana z tworzywa sztucznego jest jeszcze lepszą alternatywą dla betonowych płyt ażurowych, które z powodzeniem są stosowane już od lat. Tworzywo sztuczne, którego jest ona wykonana pochodzi z recyklingu, więc wybierając kratkę ogrodową tego rodzaju działasz w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. 

Kratka trawnikowa parkingowa to również dobry wybór z innych powodów środowiskowych, gdyż jej wykorzystanie pozwala zwiększyć powierzchnię biologicznie czynną wokół domu oraz umożliwić pochłanianie przez nią wód opadowych. To bardzo istotne, gdyż coraz częściej mówi się o zwiększeniu opłat dla posesji, które mają zbyt mało powierzchni biologicznie czynnej. 

Kratka trawnikowa  jest też idealnym rozwiązaniem ze względów estetycznych, szczególnie gdy chcemy, by otoczenie domu wyglądało jak najbardziej naturalnie, a jednocześnie wiemy, że podjazd i kilka miejsc parkingowych przed domem bardzo się przyda. 

Kratka parkingowa może być stosowana do wykładania parkingów, placów manewrowych, podjazdów, dróg dojazdowych. Sprawdza się zarówno przy posesjach prywatnych, jak i przy budynkach użyteczności publicznej, szkołach, firmach czy sklepach. Można ją również wykorzystać do wzmocnienia terenów przeznaczonych na ścieżki rowerowe, drogi pożarowe czy wytyczenia alejek w ogrodzie.

Kratka parkingowa – trwała i ekologiczna

Dostępne w sklepie Rolmarket.pl kratki trawnikowe są wykonane z materiałów o niezwykłej trwałości i odporności na warunki atmosferyczne. Znajdziesz u nas kratki parkingowe G4, które wytrzymują obciążenie do 250ton/m2. Dzięki czemu można je stosować nie tylko tam, gdzie są parkingi dla samochodów osobowych, ale nawet tam, gdzie będą parkować lub przejeżdżać duże samochody. Jest ona również odporna na temperatury i to zarówno siarczyste mrozy jak i tropikalne upały. Nie musisz się zatem martwić, że kratka parkingowa trawnikowa odkształci się pod wpływem silnych promieni słonecznych czy popęka z powodu mrozu.

Na uwagę zasługuje fakt, że kratka trawnikowa jest wykonana w całości z materiałów pochodzących z recycklingu, co z pewnością spodoba się osobom starającym się żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Jej zastosowanie pozwala zapobiec stosowaniu betonu czy kostki, a dzięki niej można stworzyć zielony parking, który jest zdecydowanie bardziej ekologiczny. Kratka trawnikowa, wbrew swojej nazwie, może być wypełniona nie tylko trawą, ale również drobnymi kamykami, żwirem. Można też do jej wypełnienia użyć rozdrobnionej kory, mając na uwadze, że daje to szeroki możliwości aranżacyjne. 

Kratkę trawnikową z powodzeniem można wykorzystać nie tylko na podjazdy, ale również jako utwardzenie ścieżek w ogrodzie. Wystarczy wytyczyć odpowiednią szerokość do wyłożenia, a następnie wypełnić ją kratką mającą kolor zielony. Po tej czynności należy posypać je ozdobnymi kamykami, grysem lub dobierając odpowiedni kolor żwiru i tworząc ciekawe wzory. Będzie to rozwiązanie zarówno bardzo praktyczne, jak i estetyczne, a więc zdecydowanie atrakcyjniejsze od betonowych płyt chodnikowych.

Ważną zaletą kratki parkingowej jest łatwość jej montażu. Wystarczy z pomocą zagęszczarki zadbać o odpowiednie utwardzenie warstwy nośnej, a następnie na tak przygotowane podłoże ułożyć kratki. Łączy się je ze sobą zaczepami, co sprawia, że produkt ten może być mocowany bez żadnych dodatkowych narzędzi. 

Kratka parkingowa – do zastosować domowych i przemysłowych

W naszym sklepie sprzedajemy kratki w różnych zestawach. Możesz kupić kratki parkingowe na sztuki, co z pewnością ucieszy osoby mające do wzmocnienia niewielki parking, podjazd czy przydomowy ogród. Możesz u nas kupić również kratki parkingowe w hurcie, które zostaną wykorzystane do wzmocnienia zdecydowanie większej powierzchni. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kratek parkingowych, które są dostępne w kilku wzorach i kolorach.

Sklep Rolmarket.pl oferuje również inne produkty, które pomogą zadbać o różne rodzaje nawierzchni w otoczeniu domu. Może przyda Ci się geokrata na skarpępalisady ogrodowekrawężniki ogrodowe czy obrzeża trawnikowe ogrodowe. Odpowiednio dobrane do potrzeb nie tylko świetnie wypełnią swoją funkcję podstawową, ale również pomogą stworzyć estetyczną aranżację ogrodu. Przejrzyj zatem dostępną ofertę i wybierz ten produkt, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

    pixel