Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Eko kratki

( ilość produktów: 18 )

Coraz więcej osób jest świadomych tego, że przyjemniej się żyje w otoczeniu zieleni, a nie betonu. Na razie zmiany w przestrzeni publicznej są jeszcze niewielkie, ale na szczęście można zadbać o to przynajmniej na własnym podwórku i w otoczeniu własnego domu zastosować eko kratki. Szeroki ich wybór znajdziesz w naszym sklepie Rolmarket.pl, ale zanim złożysz zamówienie poznaj wszystkie korzyści z ich zastosowania.

Eko kratka - utwardzenie nawierzchni przyjazne dla środowiska

Eko kratka to produkt ażurowy, który jest wykonany z tworzywa uzyskanego z recyklingu. Z jej pomocą można wykonać podjazdy, chodniki, parkingi, ścieżki ogrodowe, które mogą się ładnie zielenić. Kratka trawnikowa może bowiem zostać wypełniona ziemią ogrodniczą, a następnie można w niej zasiać nasiona traw. Dzięki temu można uzyskać dobrze utwardzoną nawierzchnię, a jednocześnie umożliwić wodom opadowym wnikanie do wód gruntowych, co jest jednym z elementów troski o zrównoważony rozwój.

Warto wiedzieć, że ekologiczne kratki trawnikowe są wykonane z bardzo wytrzymałego tworzywa. Nie ulega ono odkształceniom i nie pęka, nawet jeśli jest narażone przez długi czas na siarczyste mrozy lub ostre słońce. Nie musisz się zatem martwić, że ułożone na słonecznym podjeździe kratki szybko ulegną zniszczeniu, bo doświadczenia użytkowników mówią, że kratki te pozostają bardzo trwałe przez długi czas.

Mówiąc o ekologicznym aspekcie układania kratek należy bez wątpienia wspomnieć również o jej przepuszczalności. W wielu miejscach istnieją wymagania dotyczące powierzchni biologicznie czynnej, a jej zbyt mała ilość skutkuje brakiem możliwości budowy lub nieodebraniem istniejącego budynku. W takich sytuacjach montaż kostki brukowej na podjeździe nie wchodzi w rachubę, ale bez przeszkód do utwardzenia nawierzchni można wykorzystać ażurowe kratki wykonane z tworzywa.

Jak wybrać odpowiedni produkt dla siebie? 

Wybierając kratki do utwardzenia nawierzchni trzeba z pewnością sprawdzić ich nośność. Powinna być ona dopasowana do rodzaju nacisku, na który nawierzchnia będzie narażona. Najmniej wytrzymałe muszą być kratki, którymi wyłożone są ścieżki dla ruchu pieszego, a najtrwalsze muszą być kratki, po których będą poruszać się samochody ciężarowe. Producent przewidział taką możliwość i oferuje różne rodzaje eko kratek, a przy każdym produkcie znajdziesz odpowiednie informacje na ten temat.

Przy wyborze kratek należy również dobrze obliczyć liczbę produktów, które trzeba kupić, by udało się nimi wypełnić całą planowaną powierzchnię. W produktach są podane ich dokładne wymiary, więc w łatwy sposób możesz wyliczyć ile kratek powinieneś kupić. Kratki mają kształt prostokąta, kwadratu i rombu, a łączenie kolejnych elementów jest dziecinnie proste. Każda kratka posiada bowiem specjalne zaczepy, w które wsuwa się kolejny element i powstaje w ten sposób trwałe połączenie. Nie wymaga to posiadania specjalnych narzędzi, a szybkość montażu sprawia, że nawet montaż dużych powierzchni nie zajmuje zbyt wiele czasu.

Po ułożeniu kratek czas wypełnić otwory w kratkach ziemią ogrodniczą. Po zasypaniu taka nawierzchnia jest gotowa pod wysiew nasion trawy, a po kilku tygodniach będziesz mógł się cieszyć trwałym i twardym zielonym podjazdem koło domu. Kratki możesz również wypełnić drobnym kruszywem np. ozdobnymi kamyczkami, które pozwolą stworzyć bardzo efektowną dekorację wokół domu. Kolor możesz dobrać do elewacji i w ten sposób stworzyć spójną aranżację, która będzie przykuwać uwagę. 

Kratki - na podjazd i nie tylko

Kratki wykonane z ekologicznych materiałów to świetny materiał na podjazd koło domu, ale z powodzeniem można je również stosować do utwardzania nasypów, skarpy lub innych skośnych powierzchni. Pomogą one zapobiegać osuwaniu się gruntów i powstawaniu strug opadowych, co znacznie zwiększy ich odporność i trwałość.

Jednym słowem kratki te to bardzo rozsądna alternatywa nie tylko dla kostki brukowej, ale również dla betonowych płyt ażurowych. Jest od nich dużo bardziej ekologiczna, gdyż do jej celu zostało użyte tworzywo pochodzące z recyklingu, a to oznacza, że zakup kratek spełnia wszystkie wymagania produktów przyjaznych środowisku. Jeśli zatem zależy Ci na środowisku naturalnym, nie chcesz mieć koło domu betonowej pustyni, ale ładny stabilny trawnik, to nie zwlekaj już dłużej, i zamów kratki dla siebie już dziś!

A jeśli uznasz, że potrzebujesz innych materiałów, z pomocą których wykonasz wzmocnienia nawierzchni wokół domu, to może przyda Ci się geokrata komórkowa lub geokrata na skarpę, które mają również świetne właściwości stabilizujące. Jako podkład pod nie możesz zastosować geowłókniny, dzięki którym odseparujesz nawierzchnię od gruntu, na którym jest układana. Polecamy również inne produkty pomagające stworzyć jasny podział nawierzchni w ogrodzie, a w szczególności krawężniki ogrodowepalisady ogrodowe oraz płotki ogrodowe. Każdy z tych produktów jest łatwy w zastosowaniu, a korzyści z jego zastosowania są ogromne. Jeśli masz wątpliwości, który z nich powinieneś wybrać, to skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści z pewnością odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

    pixel