Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Obrzeża ogrodowe do trawników

( ilość produktów: 46 )

Estetyka ogrodu i jego funkcjonalność to dwie cechy, które powinny iść ze sobą w parze. Nie powinno zatem dziwić, że coraz większą popularnością cieszą się obrzeża trawnikowe. Spotkać je można w niemal każdym przydomowym ogrodzie, którego właściciele chcą trwale i wygodnie wydzielić strefę przeznaczoną na trawę. Zobacz, jakie obrzeża trawnikowe oferuje nasz sklep Rolmarket.pl i wybierz produkty, które najlepiej sprawdzą się w Twoim ogrodzie.

Obrzeża ogrodowe – praktyczne i łatwe w montażu

Plastikowe krawężniki ogrodowe to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu wytyczysz granicę pomiędzy trawnikiem, a żwirową ścieżką lub miejscem innych upraw. Tego rodzaju obrzeża są wykorzystywane zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w publicznych parkach. Sprawdzają się podczas wyznaczania ścieżek rowerowych oraz pieszych, a także przy oznaczaniu rabat i klombów w przestrzeniach miejskich. 

Obrzeża ogrodowe w łatwy sposób pozwalają odciąć dwie różne powierzchnie, a ich niemal niewidoczna dla niewprawnego oka krawędź sprawi, że w żaden sposób nie zaburzą one estetyki w ogrodzie. Wręcz przeciwnie - przyczynią się do jej podniesienia, bo montując obrzeża trawnikowe można zapomnieć o uciążliwych problemach z trawą wrastającą pomiędzy rabaty ozdobne, wchodzącą na chodnik czy taras.

Obrzeża trawnikowe montuje się w naprawdę prosty sposób. Nie musisz robić wykopów, aby przymocować je w wybranym przez siebie miejscu. Najłatwiej jest zamocować je w momencie planowania ogrodu, gdyż wówczas rozkłada się je w wybranym miejscu, a następnie mocuje szpilkami i przysypuje ziemią. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by obrzeże trawnikowe zamocować w istniejącym ogrodzie. Wystarczy wziąć jakieś narzędzia ogrodnicze typu szpadle i łopaty lub motyki, odchylić nieco darń w wybranym miejscu, ułożyć obrzeże trawnikowe i zamocować je na miejscu. Najlepiej będzie, jeśli do tego celu użyjesz uniwersalnych kotw, czyli szpilek, które ułatwią Ci to zadanie i przytwierdzą obrzeża do podłoża. 

Zastanawiając się, gdzie zainstalować obrzeża do trawników weź pod uwagę, że to świetny sposób na by podzielić przestrzeń wokół domu pod względem funkcjonalnym. Możesz z ich pomocą wyznaczyć przestrzeń na rekreację, grę w piłkę, uprawy czy klomby i rabaty kwiatowe. Stosując obrzeża trawnikowe nie tylko dodajesz swojemu ogrodowi klasy, ale również ułatwiasz sobie jego pielęgnację. To doskonały sposób na to, by zaoszczędzić czas poświęcony na koszenie, bo teren trawnika jest dokładnie wyznaczony.

Obrzeże ogrodowe – taśma, która ułatwi Ci pracę

Obrzeża ogrodowe w formie taśmy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wyznaczyć linię w kształcie łuku. Dzięki temu możesz wygiąć obrzeże trawnikowe na różne sposoby i w ten sposób stworzyć nietypową i ciekawą aranżację, wykorzystując łuki, zawijasy i okręgi, wyznaczane za pomocą obrzeża.

Obrzeża trawnikowe są elastyczne, ale nie powinieneś się martwić, że to obniża ich funkcjonalność. Wręcz przeciwnie, są to produkty wykonane z mocnego tworzywa sztucznego, które jest wytrzymałe i odporne na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki temu raz zamocowane obrzeże będzie latami dobrze pełnić swoją funkcję, dbając o to, by wydzielone przez niego strefy pozostały skutecznie od siebie oddzielone.  

Obrzeże trawnikowe efektywnie zapobiega przerastaniu trawy i w atrakcyjny sposób oddziela trawnik od części uprawnej Twojego ogrodu. Możesz zatem wydzielić część przeznaczoną na uprawę warzyw i owoców oraz rekreacyjną, na której swobodnie może rosnąć trawa. Takie obrzeża ogrodowe możesz również wykorzystać do oddzielenia trawnika od klombów i rabat z kwiatami. Dzięki niemu kamyczki czy kora, którymi zostanie posypana agrowłóknina ściółkująca znajdująca się pomiędzy nimi nie będą przesypywały się na trawę. Obrzeże sprawi, że wszystko czym wypełnisz przestrzenie pomiędzy krzewami ozdobnymi i kwiatami pozostanie na miejscu i będzie ładnie oddzielone od trawnika. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój przydomowy ogród nabierze elegancji i klasy, a Ty siedząc na tarasie z radością będziesz patrzył na swoje dzieło.

Palisada ogrodowa – estetyka i staranne wykonanie

Nie mniej przydatnym rozwiązaniem jest estetyczna palisada, która nie tylko rozdzieli dwie części Twojego ogrodu, ale także będzie stanowić ozdobę Twojej działki. Te plastikowe obrzeża to ekopalisada z tworzywa sztucznego w kolorze terakoty z powodzeniem zastąpi tę wykonaną z drewna, zapewni Ci dużą wytrzymałość oraz odporność na wodę, mróz i śnieg. Nie zaszkodzi im ani niska temperatura, ani opady, ani promienie słoneczne, których nie brakuje w letnie dni. Obrzeża plastikowe to gwarancja łatwego montażu – wystarczy, że wbijesz je do ziemi i nie potrzebujesz do tego żadnych specjalistycznych narządzie.

Dzięki elastyczności tego rozwiązania, obrzeża plastikowe pozwolą Ci stworzyć ciekawą aranżację w ogrodzie. Odgradzając trawnik i rabaty za pomocą palisady z tworzyw sztucznych możesz formować proste ścieżki, łuki, a nawet okręgi. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia, a dzięki palisadom dających się łatwo formować, możesz mieć taki ogród, o jakim zamarzysz. Materiał, z którego wykonana jest palisada przetrwa długi czas, nie zmieniając koloru i nie tracąc swojego kształtu mimo kapryśnego polskiego klimatu. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie byś zaszalał i w końcu stworzył ogród swoich marzeń, który będzie cieszył Twoje oczy przez cały wiosenno-letni czas i który będzie funkcjonalny i łatwy w pielęgnacji na co dzień.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów w kategorii obrzeża plastikowe, które oferuje nasz sklep Rolmarket.pl. Są wśród nich produkty o różnej długości i różnego przeznaczenia. Jeśli planujesz proste linie podziału, to wybierz obrzeże proste, które będzie można łatwo wykorzystać do stworzenia prostych podziałów np. przy tworzeniu chodników bez użycia kostki brukowej, ale z wykorzystaniem kory lub żwiru. Jeśli preferujesz bardziej opływowe kształty, to lepiej sprawdzi się obrzeża elastyczne, dające dużo większą swobodę w formowaniu podziału trawników i rabat. Jeśli oczekujesz nieco innych form podziału, to zajrzyj do kategorii płotki ogrodowe i palisady ogrodowe, w których z pewnością znajdziesz produkt dla siebie.

Wybierając obrzeże dla siebie sprawdź jego wymiary, a zwłaszcza długość, bo nasz sklep oferuje szeroki asortyment produktów tego rodzaju. Dopasuj wybrane produkty do swoich potrzeb i złóż zamówienie, a potem wykorzystaj obrzeża koło swojego domu i ciesz się efektem, który możesz uzyskać z ich pomocą. Jesteśmy przekonani, że wśród dostępnych produktów znajdziesz palisady, które będziesz chciał zainstalować w swoim ogrodzie. Zapraszamy na zakupy!

Sprawdź, jakie jeszcze palisady i inne produkty oferuje nasz sklep:

pixel