Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia

( ilość produktów: 11 )

Jeśli posiadasz duży ogród, na którym hodujesz różne gatunki kwiatów, krzewów, drzew i innych roślin, na pewno zdajesz sobie sprawę z tego, jak trudno nawodnić je wszystkie, zwłaszcza w suche i upalne dni. W takim wypadku zazwyczaj z pomocą przychodzą nam specjalne urządzenia, takie jak choćby linie kroplujące. Na rynku ogrodniczym dostępne są linie z kompensacją ciśnienia i bez takiej kompensacji. Warto rozważyć, czym one różnią się od siebie oraz jakie są ich najważniejsze zalety. 

Zalety linii kroplujących z kompensacją ciśnienia

  Linie kroplujące wyposażone w funkcję kompensacji ciśnienia pozwalają na układanie dłuższych nawet o 100 procent ciągów linii kroplujących usytuowanych w okolicy równoważnika wydobywania się wody z emiterów. Wypływ wody wzdłuż całego przewodu jest równomierny, co pozwala na precyzyjne nawadnianie całego terenu. Zwykle wykorzystuje się  linie kroplujące z kompensacją ciśnienia wszędzie tam, gdzie niezbędne okazuje się równomierne polewanie całego obszaru wodą, przy czym ciągi nawadniające mają długość przekraczającą 100 mb. Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia znakomicie sprawdzają się zwłaszcza przy nawadnianiu upraw rzędowych, gwarantując jednakowy wzrost roślin wzdłuż całego rzędu. Ponadto dobrze spełniają one swoją funkcję na wybostych, usianych nierównościami terenach. Jeśli natomiast długość ciągu jest mniejsza niż 50 m, można zastosować linię kroplującą bez kompensacji ciśnienia, zwłaszcza jeśli nie ma dla nas znaczenia różnica w odchyle wody między kroplownikami. Także jeśli linia jest zasilana w wodę z dwóch stron, potrzeba kompensowania ciśnienia nie występuje w takim wypadku. 

Zalecana długość ciągów

Zazwyczaj uzależniona jest ona od wskazówek producentów, popartych dodatkowo różnymi testami laboratoryjnymi oraz praktycznymi doświadczeniami. Zwraca się przy tym także uwagę na inne czynniki, wśród których wymienia się przede wszystkim wielkość średnicy. Im mniejsza średnica, tym spadki ciśnienia okazują się większe, dlatego też z linii kroplującej o mniejszej średnicy można układać krótsze ciągi niż z lin o większych średnicach. Ponadto zwraca się również uwagę na szerokość rozstawu emiterów, im bliżej są one bowiem siebie usytuowane, tym ciąg wodny może być krótszy. Większe wydatki wodne z emiterów powodują także możliwość układania krótszych ciągów. Oprócz tego, bardzo istotna w tym względzie okazuje się również gładkość wewnętrznych ścian ciągów, wpływa ona bowiem w zasadniczy sposób na ciśnienie przelotu wody w całym przewodzie.

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia – innowacyjne rozwiązanie irygacyjne

Linie kroplujące z kompensacją ciśnienia to rozwiązania, które znacząco ulepszają proces nawadniania. Wdrożenie tej nowoczesnej technologii jest kluczem do osiągnięcia maksymalnej produktywności w uprawach. Dzięki zastosowaniu specjalnych kompensatorów ciśnienia, linie kroplujące gwarantują równomierność przepływu wody, niezależnie od długości czy nachylenia terenu.

W rezultacie każda roślina otrzymuje identyczną ilość wody, niezależnie od długości systemu irygacyjnego. Jest to szczególnie ważne w przypadku obszarów, gdzie różnica w wysokości może wpływać na równomierność nawadniania. Dzięki technologii kompensacji ciśnienia nawet na dużych obszarach wszystkie rośliny otrzymują równomierną ilość wilgoci – niezależnie od tego, w jakim oddaleniu od ujęcia wody się znajdują.

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia – oszczędzaj wodę i ciesz się zdrową roślinnością

Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia wprowadza nowy poziom efektywności do Twoich prac ogrodniczych. Dzięki temu systemowi nie musisz już martwić się o to, czy Twoje rośliny otrzymują wystarczające ilości wody. Linia kroplująca jest niezwykle prosta w obsłudze i instalacji, a trudne warunki atmosferyczne czy promieniowanie UV nie przeszkadzają jej w działaniu.

Rozwiązanie to pozwala zaoszczędzić czas, który normalnie musiałbyś przeznaczyć na inspekcję i podlewanie roślin. Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia ułatwia także mądre gospodarowanie najcenniejszym zasobem w ogrodzie – wodą. System podaje wilgoć bezpośrednio w okolice korzeni rośliny, czyli tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dzięki temu unikasz polewania łodygi i liści rośliny, tym samym minimalizując rozwój chorób i grzybów.

Linie kroplujące z kompensacją – technologia, która usprawni Twoje prace ogrodnicze

Każdy ogrodnik wie, jak pracochłonne może być odpowiednie nawadnianie licznych roślin. Aby pomóc Ci nieco usprawnić ten proces, oferujemy linie kroplujące z kompensacją. Dzięki nim możesz zaoszczędzić czas i wysiłek, zapewniając jednocześnie swoim roślinom optymalne warunki do wzrostu.

Linie kroplujące z kompensacją są proste w instalacji i mogą być dostosowane do różnych typów gleby i roślin. Dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów i regulatorów ciśnienia możesz mieć pewność, że każda roślina otrzyma odpowiednią ilość wody, niezależnie od ciśnienia w sieci wodociągowej. Linie kroplujące z kompensacją sprawdzają się zarówno w przydomowych ogródkach, na dużych uprawach, jak i w miejscach użyteczności publicznej. To uniwersalne rozwiązanie, które pozwala na całkowitą automatyzację nawadniania niezależnie od areału czy pory dnia.

Linia kroplująca z kompensacją – optymalne nawodnienie roślin nigdy nie było tak proste!

Odpowiednie nawodnienie przekłada się na wysokość zbiorów, a tym samym opłacalność uprawy. Linia kroplująca z kompensacją to sposób na stałe dostarczanie do korzeni roślin odpowiednich ilości wody. Prosty w montażu i obsłudze system pozwala w łatwy sposób kontrolować ilość dostarczanej wilgoci, bez konieczności ciągłego obserwowania i regulowania procesu nawadniania.

Linia kroplująca z kompensacją to prawdziwe ułatwienie dla osób, które szukają nowoczesnych i bezobsługowych rozwiązań. Systemy te pomagają zapewnić optymalne warunki do rozwoju roślin, ale jednocześnie nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu na ich obsługę. Długa żywotność, odporność na niewielkie uszkodzenia mechaniczne oraz niepodatność na promieniowanie UV czynią z linii kroplującej doskonałą inwestycję na lata. Sprawdź nasz asortyment i przekonaj się, że stworzenie systemu irygacyjnego nie musi być trudnym zadaniem!

    pixel