Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Zraszacze ogrodowe do trawy i pistolety

( ilość produktów: 28 )

Dostęp do wody jest niezbędny do życia dla każdego żywego organizmu. Nic zatem dziwnego, że rośliny rosnące w ogrodzie potrzebują stałego nawadniania, bo bez tego nawet najlepsze nawozy nie pomogą im prawidłowo się rozwijać. Jest to konieczne zwłaszcza wiosną i latem, gdy aktywność słońca jest wzmożona, a ilość opadów atmosferycznych jest zbyt mała, by zaspokoić potrzeby roślin w ogrodzie. Wędrowanie od grządki do grządki czy od drzewa do drzewa może być męczące, ale na szczęście istnieją inne rozwiązania, które pozwalają znacznie usprawnić i ułatwić proces nawadniania. Należą do nich zraszacze ogrodowe oraz pistolety, których szeroki wybór oferuje nasz sklep Rolmarket.pl

Zraszacz ogrodowy - dlaczego warto go mieć?

Zraszacz to urządzenie służące do rozpryskiwania wody służącej do nawadniania. Używanie zraszaczy ogrodowych do trawy lub pistoletów zraszających znacznie usprawnia prace w ogrodzie. Korzystając z nich nie trzeba nosić dużych pojemników czyli konewki albo wiadra z wodą do podlewania, gdyż wystarczy sięgnąć po węże ogrodowe, podłączyć zraszacz lub pistolet i podlewanie jest znacznie prostsze. Taki system może być podłączony do wodociągu, ale dobrym rozwiązaniem są również zbiorniki na deszczówkę, które pozwalają wykorzystać wody opadowe do podlewania ogrodu. To system bardzo dobry z ekologicznego i ekonomicznego punktu widzenia, więc warto rozważyć go przy planowaniu systemu nawadniania w ogrodzie.

Korzystanie ze zraszaczy ogrodowych pozwala zaoszczędzić czas, gdyż nasze zaangażowanie ogranicza się do podłączenia węża oraz ustawienia zraszacza w wybranym miejscu, a następnie odkręceniu wody. Gdy woda jest włączona, zraszacz podlewa wybrany fragment ogrodu, równomiernie zraszając całą powierzchnię będącą w jego zasięgu. W momencie, gdy uznamy, że czas podlewania danej powierzchni minął, możemy zakończyć nawadnianie lub przestawić zraszacz w inne miejsce i podlać kolejny kawałek ogrodu.

Zwolenników automatyzacji z pewnością ucieszy fakt, że zraszacz ogrodowy może być podłączony do automatycznego systemu podlewania wyposażonego w sterowniki do nawadniania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla zapracowanych, którzy nie mają czasu na regularne podlewanie trawników, a chcą mieć koło domu piękny zielony dywan. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba samodzielnie trzymać węża, a podlewanie ogrodu włączy się automatycznie o zadanej porze i zraszacz będzie działać przez określony czas, podlewając ogród i zapewniając rosnącym w nim roślinom odpowiedni poziom nawodnienia.

Ważną zaletą systemu nawadniania z wykorzystaniem zraszaczy jest możliwość regulacji urządzenia w taki sposób, by działało ono w określonym miejscu. W dodatku wyposażone w sterownik pulsacyjny działają same, pod ciśnieniem wody. Dzięki temu możemy wykorzystać dokładnie taką ilość wody, jakiej potrzebujemy i podlać tylko te rośliny, które tego faktycznie potrzebują.

Jaki zraszacz ogrodowy do trawy wybrać?

Na rynku dostępne jest wiele typów zraszaczy, dlatego wyboru należy dokonać uwzględniając swój budżet i wielkość ogrodu. Do ważnych cech kupowanego produktu należy zasięg urządzenia, możliwość jego regulacji oraz poziom ciśnienia, przy którym zraszacz będzie działał prawidłowo. Oferta naszego sklepu jest bogata i w zależności od swoich potrzeb i preferencji możesz wybrać najlepszy zraszacz dla siebie.

Zraszacze dostępne na rynku można podzielić na:

Zraszacze ręczne to nic innego jak końcówki zraszające umocowane do węża ogrodowego. Może to być dysza albo pistolet, z pomocą których podlewa się ogród, kierując strumień w wybrane miejsce. Używając dźwigni pistoletu możemy dowolnie regulować natężenie strumienia, dobierając je do potrzeb. Używanie zraszaczy ręcznych wymaga osobistego zaangażowania podlewającego czyli zajmuje sporo czasu. W dodatku nie gwarantuje równomiernego podlania zraszanego obszaru, bo człowiek nie działa jak maszyna i nie można w żaden sposób zaprogramować jego ruchów. Ciągłe trzymanie pistoletu w dłoni może wydawać się uciążliwe, dlatego warto rozważyć zakup zraszaczy stacjonarnych.

Wybierając zraszacz działający automatycznie warto wiedzieć, ze są zraszacze obrotowe i wahadłowe. Różnią się głównie kształtem zraszanego terenu. Zraszacz obrotowy podlewa obszar wokół siebie tworząc okrąg, a zraszacze wahadłowe podlewają obszar kwadratowy. Wybór zależy od kształtu podlewanego obszaru i w wielu wypadkach okazuje się, że lepiej wybrać zraszacz wahadłowy. Zraszacz wahadłowy świetnie sprawdza się do podlewania trawnika ze względu na precyzyjne ustalenie obszaru nawadniania i innych większych powierzchni, gdyż nie pozostawia on miejsc wolnych od wody. Są jednak sytuacje, gdy lepiej sprawdzi się zraszacz obrotowy, który ma możliwość regulacji zakresu podlewanej powierzchni. Dzięki temu zraszacz obrotowy pulsacyjny może podlewać tylko wycinek koła, który znajduje się w jego zasięgu, co pozwala oszczędzić wodę i uniknąć niepotrzebnego zraszania ścieżki czy podjazdu koło domu. Doskonale się to sprawdza przy podlewaniu rabat zlokalizowanych wzdłuż ogrodzenia. Zanim zdecydujesz, czy lepszy będzie zraszacz wahadłowy czy obrotowy, porównaj ze sobą oba produkty i sam zastanów się, który z nich lepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

Wybierając zraszacz warto sprawdzać również pole zasięgu, żeby mieć pewność, ze zraszacz obejmie cały obszar przeznaczony do podlewania. W ofercie znajdzie się bowiem zraszacz o zasięgu sięgającym ponad 20m, a można również taki, który ma zasięg 3-5m. Wiele z nich zapewnia również możliwość regulacji szerokości zraszania, dzięki czemu przy wyborze można dobrze dopasować zraszacz ogrodowy do wielkości działki, na której ma on być zainstalowany. Co prawda zraszacz mający duży zasięg ma zwykle możliwość jego redukcji, ale mimo wszystko wydaje się, że zakup zraszacza o parametrach zdecydowanie przekraczających potrzeby danego ogrodu mija się z celem i lepiej poszukać w ofercie urządzenia dokładniej dopasowanego do wielkości działki.

W przypadku dużych powierzchni oraz trawników najlepiej sprawdzą się zraszacze wynurzane, które układa się równo z glebą, a linie odprowadzające wodę ukrywa pod ziemią. Zraszacze wynurzają się spod ziemi pod wpływem ciśnienia wody i rozpoczynają nawadnianie. Montaż takiej linii nawadniającej wymaga jednak ingerencji w trawnik, gdyż konieczne jest ukrycie węża doprowadzającego wodę i wkopanie zraszacza wynurzanego. Najlepiej zatem wykonać taki system przed założeniem trawnika, a jeśli jednak decyzja zapadnie nieco później, to trzeba się liczyć z tym, że będzie konieczna ingerencja w darń. Jest to jednak bardzo wygodne rozwiązanie, a dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość automatycznego sterowania takim systemem. W wielu sytuacjach zasadne wydaje się stosowanie sterowania do zraszacza, dzięki któremu można wykonać automatyzację nawadniania, co znacznie ułatwi troskę o prawidłowe nawadnianie działki. 

Zraszacze ogrodowe do trawy – zastosowanie

Podstawowym zadaniem zraszaczy jest podlewanie i nawadnianie roślin, dlatego zraszacz ogrodowy to niemal obowiązkowe wyposażenie kupowane przez każdego ogrodnika, który chce zadbać o posadzone rośliny. Warto jednak spojrzeć na zraszacze ogrodowe również w innych sposób, gdyż mogą się one okazać źródłem radości i stanowić ochłodę w gorące letnie dni.

Ustawiony w ogrodzie zraszacz ogrodowy może być świetną okazją do zabawy pod strumieniem zimnej wody i będzie wytchnieniem od tropikalnych upałów, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj. Zabawę tę kochają przede wszystkim dzieci, ale wystarczy podłączyć zraszacz ogrodowy do węża z wodą i dodać do niego odpowiednie końcówki, a okaże się zapewne, że nie tylko one lubią pluskać się w zimnej wodzie ze zraszacza ogrodowego w gorące dni. Prysznice ogrodowe cieszą się sporą popularnością, co nie powinno nikogo dziwić - w końcu nie ma niczego lepszego niż orzeźwiająca kąpiel w upalny dzień. Gustowny prysznic na pewno stanie się ozdobą każdego ogrodu i miejscem, wokół którego będą gromadzić się Twoi bliscy podczas ogrodowego spotkania towarzyskiego na świeżym powietrzu.

Natrysku ogrodowego możemy również używać do czyszczenia narzędzi, co przedłuży ich żywotność i sprawi, że będą one służyć przez wiele kolejnych sezonów. Z pomocą wody można z nich usunąć pozostałości pędów, łodyg czy ziemi, które nieusunięte miałyby negatywny wpływ na stan ostrzy i całych narzędzi.

Zraszacze polowe to świetna inwestycja, która ułatwia podlewanie roślin i przysparza wiele radości. Rolmarket.pl oferuje zraszacze uznanych i niezawodnych marek – takich Cellfast i Gardena, co jest gwarancją ich najwyższej jakości. Nasz sklep Rolmarket.pl oferuje również akcesoria do zraszaczy (na przykład uszczelki czy liczniki, które umożliwiają kontrolowanie ilości zużywanej wody) oraz krany ogrodowe. Znajdziesz u nas także sterowniki do zraszaczy, dzięki którym możesz zaplanować, kiedy zraszacz ma rozpocząć swoją pracę. To bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające zaplanować podlewanie ogrodu na godziny wczesno poranne lub wieczorne, gdy słońce jest jeszcze na tyle nisko, że podlewanie nie grozi poparzeniem roślin.

Dlaczego warto wybrać zraszacze ogrodowe?

Rośliny, tak jak ludzie, do życia potrzebują wody. Pogoda jednak bywa kapryśna i raz serwuje kilkudniowe ulewy, a innym razem dotyka nas wielotygodniowa susza. Zraszacze ogrodowe pozwalają uniknąć sytuacji, w której ogród wokół domu żółknie i zaczyna wysychać. Korzystając ze zraszacza możesz zapewnić roślinom odpowiedni poziom nawodnienia nawet jeśli trwa tropikalne lato i uniknąć sytuacji, w której proces wysychania już się rozpoczął i trudno będzie go odwrócić.

Zraszacze ogrodowe przydają do podlewania się nie tylko wtedy, gdy masz ogród warzywny czy piękne rabaty kwiatowe. Potrzebujesz ich również, gdy nie masz niezwykłego ogrodu, ale prosty trawnik koło domu. Trawa też wymaga nawadniania, bo niedobór wody bardzo odbija się na jej wyglądzie. Zraszacze ogrodowe ułatwią Ci to zadanie i równomiernie podleją trawnik. Dzięki zraszaczom trawa podleje się prawie sama, co znacząco oszczędzi Twój czas.

Przejrzyj ofertę zraszaczy ogrodowych, które oferuje nasz sklep Rolmarket.pl i zobacz dostępne produkty. Zastanów się, jakich funkcjonalności oczekujesz, dopasuj rodzaj produktu do wielkości Twojego ogrodu, a następnie wybierz zraszacz wahadłowy, uzupełnij go o odpowiednie końcówki oraz sprawdź jak precyzyjne jest regulowanie strumienia. Zastanów, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania i przy wyborze w zależności potrzeb porównaj zraszacz sterowany elektronicznie i zraszacz ręczny. Wybór należy do Ciebie, ale niezależnie od tego, co wybierzesz możesz mieć pewność, że dzięki niemu Twoje rośliny ogrodowe będą w lepsze kondycji i dzięki odpowiedniemu nawadnianiu nie będą cierpieć z powodu suszy.

 Zobacz również:

Zraszacze wahadłowe   Zraszacze pulsacyjne   Zraszacze bijakowe   Zraszacze teleskopowe   Zraszacze pistoletowe

Zraszacze obrotowe     Zraszacze sektorowe   Zraszacze wbijane    Zraszacze proste 

Zestawy ogrodowe    Stojaki na węże    Węże techniczne    Programatory nawadniania    Kurtyny wodne    

Rury zasilające do linii kroplującej    Linia kroplująca z kompensacją ciśnienia    Lanca do podlewania    Wąż do pompy

Akcesoria do zbiorników 1000l    Nawadnianie kropelkowe    Natryski ogrodowe    Licznik zużycia wody    Wąż strażacki

Węże spawalnicze    Linia kroplująca   Akcesoria do linii kroplującej   Taśmy kroplujące   Złączki do węży ogrodowych 

Pistolet do wody  

    pixel