Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Rury zasilające do linii kroplującej

( ilość produktów: 14 )

Rury zasilające do linii kroplującej

Właściwe nawadnianie ogrodu to jeden z głównych warunków prawidłowego wzrostu roślin. Można wykonywać je na wiele sposobów, ale jednym ze skuteczniejszych i bardziej ekologicznych jest stosowanie linii kroplującej. System nawadniania tego rodzaju składa się z kilku elementów, a jednym z ważniejszych jest rura zasilająca. Zobacz, jakie rury zasilające znajdziesz w naszym sklepie.

Rura zasilająca do linii kroplującej - główne zadania

Rura zasilająca wykorzystywana w systemie kroplującym ma za zadanie przesyłanie wody pomiędzy główną linią a poszczególnymi sekcjami systemu. Jest to rura bez otworów, więc jej używanie nie powoduje niepotrzebnych strat wody i zapobiega podlewaniu miejsc, które tego nie potrzebują.

Może być stosowana w różnego typu instalacjach naziemnych i podziemnych, gdyż dzięki wysokiej jakości doskonale przetrwa wszelkie warunki pracy. Świetnie się sprawdza jako doprowadzenie wody do zraszaczy wynurzalnych węży kroplujących oraz może być wykorzystywany do łączenia różnych elementów systemu nawadniania.

Rura zasilająca jest wykonana z materiałów odpornych na wysokie ciśnienie pracy oraz promieniowanie UV, a odpowiednia grubość ścianki 2mm zapobiega wrastaniu korzeni w wąż. Rura zasilająca może być łączona z innymi elementami systemu za pomocą złączek, które gwarantują szczelność i pozwalają na dopasowanie długości rur do wielkości ogrodu, w którym stosowane są linie kroplujące.

Rozważając wybór rur zasilających warto pamiętać, że to jeden z elementów systemu mikronawadniania, który jest ceniony za wydajność i skuteczność oraz proekologiczny charakter. Zadaniem każdego systemu nawadniania tego rodzaju jest dostarczenie wody bezpośrednio do korzeni roślin, ograniczając nawodnienie na powierzchni. Dzięki temu jest to ogromna oszczędność wody, gdyż jest ona transportowana dokładnie w te miejsca, w których jest najbardziej potrzebna. Dodatkową zaletą takich systemów nawadniania jest ograniczenie wilgotności w zewnętrznej warstwie gleby, co zmniejsza rozrost chwastów i daje uprawianym roślinom zdecydowanie większe pole do rozwoju.

Wąż zasilający - szeroki wybór modeli

W naszym sklepie znajdziesz rury zasilające różnej długości i średnicy. Są wśród nich węże mające długość 100mb, ale i krótsze odcinki, mające po 10, 20 i 50m dzięki czemu możesz zamówić wąż takiej długości, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Dostępne u nas produkty różnią się również średnicą. Ich średnica zewnętrzna wynosi 20 lub 25mm, a średnica zewnętrzna 16mm lub 21mm. Każda z tych rur wytrzymuje ciśnienie robocze do 4 bar, dzięki czemu doskonale sprawdza się podczas nawadniania wodą z wodociągów.

Przejrzyj dostępne produkty i wybierz taką średnicę i długość, która najlepiej pasuje do Twojego projektu systemu nawadniania. Pamiętaj, że wysoka jakość materiałów zapobiega wrastaniu korzeniu korzeni w wąż, dzięki czemu możesz mieć pewność, że raz ułożony wąż będzie przez długi czas dobrze pełnił swoją rolę, a Twoje rośliny będą miały zapewniony stały dostęp do wody.

Zobacz powiązane kategorie:

    pixel