Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Parasole

( ilość produktów: 1 )

Nasz klimat nie należy do najgorętszych, ale mimo to w letnie dni na balkonie czy tarasie konieczna jest ochrona przed słońcem. Chronić się przed nim można na różne sposoby, ale najlepiej do tego nadają się parasole ogrodowe. Zobacz, jaką ofertę parasoli ogrodowych przygotowaliśmy dla Ciebie w sklepie Rolmarket.pl i wybierz parasol ogrodowy odpowiedni dla siebie.

Parasole ogrodowe duże i małe

Szukając skutecznej ochrony przed słońcem i przeglądając parasole ogrodowe z pewnością musisz brać pod uwagę ich wielkość. Na małym balkonie nie sprawdzą się duże parasole ogrodowe, a na dużym tarasie zbyt mały parasol tarasowy będzie nieskuteczny, gdyż będzie dawał zbyt mały cień. Polecamy zatem zastanowić się, jaką przestrzeń chcemy zacienić i dopiero na tej podstawie szukać parasola ogrodowego, który będzie do niej pasował.

Warto wiedzieć, że spore znaczenie dla skutecznej osłony przeciwsłonecznej ma kształt parasola. Najbardziej typowe są parasole ogrodowe okrągłe, ale bez trudu można znaleźć również parasole kwadratowe i prostokątne. Dzięki temu można tak dobrać kształt kupowanego parasola, by zacieniał całą przestrzeń tarasu czy balkonu. Parasol prostokątny idealnie nadaje się by zacienić stoły ogrodowe o takim kształcie. 

Przy wyborze parasola na taras należy również brać pod uwagę sposób jego montażu. Niektóre modele na prostej nodze można ustawić w dowolnym miejscu tarasu lub wstawić je w specjalny otwór w stole ogrodowym. Są również parasole ogrodowe na wysięgniku, które ustawia się z boku tarasu. Dzięki regulacji ramienia wysięgnika znacznie lepiej chronią one przed promieniowaniem UV, gdyż możemy przesuwać je w zależności od tego, skąd padają promienie słoneczne w danym momencie dnia. To modele wyróżniające się dużą funkcjonalnością, które mogą chronić balkon i ogród przed słońcem przez cały dzień.

Szczególne znaczenie ma również kolor kupowanych parasoli. Wpływa on nie tylko na skuteczność pochłaniania promieni słonecznych, ale również estetykę przestrzeni, w której parasol jest ustawiony. Parasole przeciwsłoneczne mają zwykle jasne barwy, które nie pochłaniają promieni UV, ale je odbijają. Dzięki temu materiał nie nagrzewa się tak mocno i nie przekazuje ciepła na zacienianą przestrzeń. Dodatkowym atutem takiego koloru jest fakt, że materiał nie płowieje, dzięki czemu na długo zachowuje swój elegancki wygląd. 

Parasole ogrodowe na taras, balkon i do ogrodu

W naszym sklepie znajdziesz solidne parasole ogrodowe, dzięki którym wypoczynek na świeżym powietrzu będzie znacznie przyjemniejszy. Dobry parasol, zestaw mebli ogrodowych, a dodatkowo kurtyny wodne i już masz gotowy zestaw na letni wypoczynek w przydomowym ogrodzie. Z ich pomocą uda się na pewno każde garden party, nawet jeśli na zewnątrz będą panowały tropikalne upały.

Alternatywą dla parasoli ogrodowych są przeciwsłoneczne żagle ogrodowe. To dobre rozwiązanie na mały balkon, na którym jest zbyt mało miejsca na montaż parasola. Żagiel rozpina się na balkonie w taki sposób, by zacieniał on maksymalnie dużą jego powierzchnię. Można go również rozpiąć w części ogrodu przeznaczonej na wypoczynek na leżaku. Pod żaglem, podobnie jak pod parasolem, pozostaniesz w cieniu i będziesz mógł w pełni cieszyć się z odpoczynku w otoczeniu natury. 

Pamiętaj, że dobry parasol ogrodowy jest nie tylko duży i stabilny, ale również trwały. Polecamy produkty, których czasza jest wykonana z materiału odpornego nie tylko na słońce, ale i wodę. Wodoodporny materiał pomoże bowiem nie tylko wypoczywać w cieniu, ale również pomoże osłonić się przed deszczem, gdy nagle przyjdzie niespodziewana letnia burza. W takiej sytuacji kluczowe jest odpowiednie mocowanie, bo bez niego parasol ogrodowy mógłby ulec uszkodzeniu.

Parasole ogrodowe w sklepie Rolmarket.pl

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór parasoli ogrodowych, które zacienią Twój stół ogrodowy, kącik wypoczynkowy czy miejsce zabaw Twoich dzieci. Doskonale sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie potrzebujesz cienia, a zwłaszcza na tarasie, balkonie czy w przydomowym ogrodzie. 

Wybierając parasol ogrodowy do swojego ogrodu nie zapomnij o zakupie podstawki pod parasol. Jest ona niezbędna, jeśli nie chcesz, by parasol przewrócił się pod ciężarem czaszy czy odfrunął przy większym wietrze. Są one niezbędne na balkonach oraz dużych i niewielkich tarasach, gdy nie ma możliwości zamocowania parasola bezpośrednio w ziemi. Jeśli montujesz parasol w ogrodzie, to możesz zamocować go wbijając go do gleby, ale nie zawsze taki montaż jest skuteczniejszy od montażu w podstawce. Jeśli zatem chcesz ochronić przed promieniami słońca np. piaskownicę, w której będą się bawić Twoje dzieci, to polecamy montaż podstawce, jako bezpieczniejszy i znacznie bardziej trwały.

Polecamy Twojej uwadze również inne produkty, dzięki którym stworzysz miły kącik wypoczynkowy. Z pewnością przytulności dodadzą im huśtawki ogrodowedonice zewnętrzne oraz pergole ogrodowe. Znajdziesz u nas również wszelkie narzędzia ogrodnicześrodki ochrony roślin oraz nawozy ogrodnicze, dzięki którym zadbasz o rośliny i Twój ogród stanie się jeszcze przyjemniejszy. Jeśli miałbyś problemy z wyborem odpowiednich produktów, to skontaktuj się z nami, a my chętnie doradzimy.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "meble ogrodowe" :

      pixel