Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Kwietna łąka

( ilość produktów: 16 )

Nasiona kwiatów ogrodowych

Pomysłów na urządzenie ogrodu może być bardzo wiele, ale coraz więcej osób chce tworzyć ogrody wskazujące na niewielką ingerencję człowieka. Zamiast równego, idealnie przystrzyżonego trawnika wolą mieć koło domu kwietną łąkę, która przez całe lato cieszy wszelkie zmysły. Kolorowy dywan przyciąga wzrok i pozwala zachwycać się różnorodnością natury, a niezwykłe zapachy działają niczym aromaterapia. W naszym sklepie możesz wybrać nasiona kwiatów dla siebie, by wspomniany sielankowy obrazek stał się rzeczywistością.

Mieszanki nasion kwiatów łąkowych

Kwiaty łąkowe takie jak chabry, maciejki, rumianek, melisa, czarnuszka to gatunki o różnokolorowych kwiatach. Posadzone koło domu mogą stworzyć przepiękne wielobarwne kobierce, które świetnie wyglądają zwłaszcza obok domów urządzanych w stylu tradycyjnym. Są doskonałą alternatywą dla trawnika, zdecydowanie bardziej atrakcyjną wizualnie.

Możesz je siać na całym obszarze przydomowego ogrodu, który zyska sielski wygląd, wpisując się w naturalny krajobraz. Ze względu na niskie wymagania glebowe możesz wykorzystać też nasiona kwiatów do zagospodarowania skarp i innych trudnodostępnych miejsc. Będą się one doskonale prezentować też tworząc duże rabaty kwiatowe, których kolor będzie przyciągał wzrok. Sprawdzą się one również jako mieszanki nasion na balkony, jeśli masz tam duże donice, w których chcesz posadzić kolorowe rośliny jednoroczne i wieloletnie.

Mieszanki kwiatów - nasiona różnych roślin

W mieszankach nasion znajdują się głównie rośliny jednoroczne, które rozsiewają się samoczynnie, a liczba gatunków zależy od wybranej mieszanki. Są one jednak tak skomponowane, by cieszyły oczy od maja do późnej jesieni, zmieniając się przez ten okres w zależności od tego, jakie kwiaty aktualnie kwitną.

Najwcześniej, bo już wraz początkiem maja zakwitają koniczyna, lucerna, macierzanka. Nieco później, od czerwca, nasze oczy będą cieszyć kwiaty chabra, dziurawca i goździka pysznego, które kwitną przez kolejne 2-3 miesiące. Od lipca, kiedy to niektóre z wczesnych odmian już kończą swoje kwitnienie, rozpoczynają je kolejne gatunki, takie jak bylica, dziewanna, mięta czy prawoślaz. Wiele z nich kwitnie aż do jesieni, kończąc czas kwitnienia w październiku, a nawet w listopadzie. Dzięki temu przez całe lato można nacieszyć swoje oczy prawdziwą feerią barw, podziwiając również różnorodność kształtów, rozmiarów i zapachów. Pachnące kwiaty będą bardzo pozytywnie wpływać na samopoczucie, ale również przyciągną pszczoły i motyle, które będą miały możliwość skorzystać z bogactwa, jakie dają im kwiaty kwitnących roślin.

Warto zauważyć, że niektóre kwiaty mają szczególną moc miododajną, więc jeśli zależy Ci na tym, by pszczoły miały materiał na miód, to wybierz właśnie te odmiany. Do najbardziej miododajnych gatunków należy m.in. facelia, koniczyna biała i czerwona, chaber, szałwia czy macierzanka. Niektóre z tych roślin są również cenione ze względu na swoje walory lecznicze. Mając taką kwietną łąkę koło domu można zatem skorzystać z możliwości uprawy ziół, czerpiąc z natury wszystko, co najlepsze.

Jak założyć kwietną łąkę?

Kwietne łąki złożone są z roślin dzikorosnących, a zatem nie wymagają specjalnego przygotowania gruntu. Wysiew nasion kwiatów możesz rozpocząć już z początkiem wiosny, od marca, ale jeśli nie zdążysz w tym czasie, to możesz je wysiewać aż do maja. Jeśli chcesz stworzyć wrażenie naturalnej łąki, to możesz nasiona kwiatów wymieszać z nasionami trawy i taką mieszankę wysiać do wcześniej przygotowanego gruntu. Niektórzy ogrodnicy zalecają, by wysiewać nasiona kwiatów wcześniej niż nasiona trawy, które są bardziej ekspansywne. Chodzi o to, by nie przytłumiły one kwiatów, mających nieco mniejszą siłę przebicia,

Mieszanki kwiatów można również wysiewać na wydzielonym terenie, by stworzyć z jej pomocą kwitnące rabaty ozdobne. Wybierając miejsce pod takie rabaty należy jednak pamiętać, że rośliny łąkowe rozsiewają się samoczynnie, więc jeśli w pobliżu rośnie idealnie wypielęgnowany trawnik, to należy liczyć się z tym, że nasiona kwiatów wysieją się także na nim. Dla jednych będzie to zaletą, dla innych wadą, ale bez wątpienia trzeba mieć świadomość, jaki wpływ na trawnik będą miały posiane w jego pobliżu kwiaty łąkowe.

Kwiaty łąkowe - bardzo łatwe w pielęgnacji

Kwiaty łąkowe to rośliny bardzo łatwe w uprawie i pielęgnacji. Są one wytrzymałe na suszę i odporne na trudne warunki glebowe i pogodowe. Jako gatunki rosnące dziko na łąkach i polach musiały się przystosować, by przetrwać, dlatego nie wymagają również specjalnego nawożenia. Wystarczy je skosić 1-2 razy w sezonie, gdy zakończy się kwitnienie kwiatów jednorocznych. Można zatem powiedzieć, że kwiaty łąkowe w ogrodzie to rozwiązanie idealne dla wszystkich zabieganych, którzy chcą mieć ładny ogród przydomowy, ale nie mają czasu na jego regularne pielęgnowanie.

Wybierz mieszankę kwiatów dla siebie

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz szeroki wybór mieszanek kwiatowych. Są wśród nich mieszanki odmian miododajnych, mieszanki kwiatów na tereny suche czy mieszanki kwiatów na bukiety. Dzięki takiej różnorodności możesz wybrać, czy chcesz mieć koło domu bzyczącą łąkę, która przyciągnie pszczoły i motyle, czy też może wolisz uprawiać kwiaty, które potem zamienisz w przepiękne bukiety polnych kwiatów. Na szczęście nie musisz wybierać, bo są też mieszanki, które pozwolą spełnić oba te marzenia, więc możemy Cię zapewnić, że w naszym sklepie będziesz mógł bez przeszkód wybrać mieszankę dla siebie. Wysoka jakość dostępnych nasion pochodzących od uznanych producentów sprawia, że niezbyt atrakcyjny fragment Twojego ogrodu po kilku tygodniach od wysiania nasion zamieni się w przepiękny kolorowy kobierzec, bardzo łatwy w uprawie.

Przejrzyj dostępne produkty, a następnie wybierz jakie nasiona kwiatów ogrodowych chcesz mieć w swoim otoczeniu. Dzięki nim już nie będziesz musiał kosić trawnika regularnie co tydzień, ale wystarczy, że skosisz go 2 razy w roku. Wolny czas będziesz mógł poświęcić na inne zajęcia albo na przyjemny odpoczynek w otoczeniu kolorowych kwiatów o zniewalającym zapachu.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

    pixel