Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Mieszanka poplonowa

( ilość produktów: 4 )

Sianie nasion poplonowych to jedna z metod poprawiania jakości gleby. Rośliny poplonowe są stosowane jako nawóz ekologiczny, a często uprawia się je również na paszę dla zwierząt hodowlanych. Chętnie sięgają po nie również pszczelarze, wybierając rośliny miododajne. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz mieszanki poplonowe różnego rodzaju.

Mieszanka poplonowa – różne rodzaje

Wśród mieszanek poplonowych można znaleźć rośliny strączkowe, jak bobik, jak również zboża czy rośliny miododajne, jak choćby facelia. Wybór rośliny na poplon zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu wysiewany jest poplon. Inne nasiona roślin poplonowych wybiorą bowiem rolnicy szukający roślin na paszę i kiszonkę, a inne właściciele pasiek, którym zależy przede wszystkim na miododajności wysiewanych roślin. Ci drudzy chętnie wybiorą nasiona facelii błękitnej, znanej z wysokiej wydajności miodowej.

Mieszanka poplonowa – dlaczego warto?

Sianie roślin poplonowych to naturalna i znana od wieków metoda poprawy struktury i zasobności gleby w składniki odżywcze. Dzięki tej metodzie można w sposób ekologiczny poprawić skład gleby, co wpłynie pozytywnie na wzrost i rozwój roślin wysiewanych jako plon główny. W niektórych sytuacjach, jak np. w przypadku wspomnianej wcześniej facelii, siejąc nasiona poplonowe roślin miododajnych można skorzystać z nich w dwojaki sposób.

Mieszanka poplonowa – opakowania różnej wielkości

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz mieszanki poplonowe w opakowaniach różnej wielkości. Są wśród nich duże opakowania 25kg, jak i mniejsze, pakowane po 5kg. Dzięki temu znajdzie mieszankę na poplon zarówno właściciel dużego gospodarstwa, jak i rolnik, który ma mniejszy areał do obsiania. Takie nasiona mogą wykorzystywać również osoby, które uprawiają warzywa w przydomowym ogrodzie i szukają ekologicznych sposobów na poprawę żyzności gleby.

Zobacz, jakie mieszanki poplonowe możesz znaleźć w naszym sklepie i wybierz mieszankę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

    pixel