Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Mieszanka poplonowa

( ilość produktów: 9 )

Sianie nasion poplonowych to jedna z metod poprawiania jakości gleby. Rośliny poplonowe są stosowane jako nawóz ekologiczny, a często uprawia się je również na paszę dla zwierząt hodowlanych. Chętnie sięgają po nie również pszczelarze, wybierając rośliny miododajne. W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz mieszanki poplonowe różnego rodzaju.

Mieszanka poplonowa – różne rodzaje

Wśród mieszanek poplonowych można znaleźć rośliny strączkowe, jak bobik, jak również zboża czy rośliny miododajne, jak choćby facelia. Wybór rośliny na poplon zależy przede wszystkim od tego, w jakim celu wysiewany jest poplon. Inne nasiona roślin poplonowych wybiorą bowiem rolnicy szukający roślin na paszę i kiszonkę, a inne właściciele pasiek, którym zależy przede wszystkim na miododajności wysiewanych roślin. Ci drudzy chętnie wybiorą nasiona facelii błękitnej, znanej z wysokiej wydajności miodowej.

Mieszanka poplonowa – dlaczego warto?

Sianie roślin poplonowych to naturalna i znana od wieków metoda poprawy struktury i zasobności gleby w składniki odżywcze. Dzięki tej metodzie można w sposób ekologiczny poprawić skład gleby, co wpłynie pozytywnie na wzrost i rozwój roślin wysiewanych jako plon główny. W niektórych sytuacjach, jak np. w przypadku wspomnianej wcześniej facelii, siejąc nasiona poplonowe roślin miododajnych można skorzystać z nich w dwojaki sposób.

Mieszanka poplonowa – opakowania różnej wielkości

W sklepie Rolmarket.pl znajdziesz mieszanki poplonowe w opakowaniach różnej wielkości. Są wśród nich duże opakowania 25kg, jak i mniejsze, pakowane po 5kg. Dzięki temu znajdzie mieszankę na poplon zarówno właściciel dużego gospodarstwa, jak i rolnik, który ma mniejszy areał do obsiania. Takie nasiona mogą wykorzystywać również osoby, które uprawiają warzywa w przydomowym ogrodzie i szukają ekologicznych sposobów na poprawę żyzności gleby.

Zobacz, jakie mieszanki poplonowe możesz znaleźć w naszym sklepie i wybierz mieszankę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb.

 

Mieszanka poplonowa – jeden produkt, wiele zastosowań

Prowadzenie gospodarstwa rolnego to niełatwe zadanie. Wraz z rosnącymi cenami nawozów oraz pasz dla zwierząt wielu gospodarzy zwraca się ku bardziej naturalnym i ekologicznym metodom pozyskiwania zasobów. Sposobem stosowanym przez starsze pokolenia było wysiewanie roślin poplonowych, które zapewniały dodatkowy pokarm dla zwierząt oraz zielony nawóz.

Niezależnie od tego, czy Twoje gospodarstwo jest skoncentrowane wokół hodowli, czy uprawy – mieszanka poplonowa może być użyteczna. Wiele z roślin spełnia warunki zmianowania, co pomaga w pozyskaniu nie tylko zapasów, ale również dodatkowych środków z dotacji. Mieszanka poplonowa to więc rozsądny wybór również pod kątem bilansu zysków i strat.

Mieszanki poplonowe na paszę – doskonałe źródło składników odżywczych

W skład mieszanki poplonowej mogą wchodzić takie rośliny jak gorczyca biała, rzodkiew oleista, wyka, sorgo, owies, bobik, życica wielokwiatowa, koniczyna inkarnatka i wiele, wiele innych. Rośliny te charakteryzują się szybkim wzrostem i pozwalają na pozyskanie dużych ilości zielonej masy w krótkim czasie. Mieszanki poplonowe wysiewane pod koniec sierpnia mogą zaopatrzyć gospodarstwo w dodatkowe siano, zielonkę czy kiszonkę jeszcze przed zimą.

Pozyskana w ten sposób pasza charakteryzuje się wysoką zawartością białka, sporą energetycznością oraz smakowitością. Pokarm ten zawiera dużo cennych składników odżywczych, składników mineralnych i witamin, które uzupełnią codzienną dietę Twoich zwierząt.

Mieszanka na poplony – organiczny i ekologiczny nawóz

W gospodarstwach skoncentrowanych na uprawie żyzność gruntów jest kluczowa, by osiągać wysokie plony. Przy rosnących cenach nawozów osiągnięcie zysków z pól staje się jednak coraz trudniejsze. W takiej sytuacji warto sięgnąć po nieco starsze i bardziej sprawdzone rozwiązania, takie jak mieszanka na poplony.

Zebrany jesienią plon może zostać wykorzystany jako zielony nawóz w następnym sezonie. Mieszankę możesz również pozostawić w gruncie na zimę, a wiosną zmulczować, by zyskać cenną próchnicę. Jeśli w kompozycji znajdują się także rośliny motylkowe, to możesz liczyć na wzbogacenie gruntów o cenny azot. Jest to bardzo rozsądne i opłacalne rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo środków, normalnie przeznaczanych na sztuczne nawozy.

Mieszanka poplonowa – jaką wybrać?

Czujesz, że mieszanka poplonowa to idealne rozwiązanie dla Twojego gospodarstwa? Wciąż zastanawiasz się, jaki miks najlepiej sprawdzi się na Twoich gruntach? Dopasowanie rodzaju mieszanki do klasy ziemi oraz ogólnych warunków jest bardzo istotne. Mieszanka gorzowska świetnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie grunty są ubogie w składniki odżywcze. Z kolei szybko rosnące rośliny będą idealnym rozwiązaniem w terenach górskich, gdzie pierwsze przymrozki można zaobserwować nawet z końcem września.

Jak zapewnić sobie wysokie plony i dużą wydajność poplonów? Wybierz nasiona rolnicze z pewnego źródła, dostępne od ręki! W naszym asortymencie znajdziesz mieszanki poplonowe najwyższej jakości w przystępnych cenach. Nie czekaj – sprawdź teraz!

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

    pixel