Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nasiona poplonowe

( ilość produktów: 2 )

Rozwój technologiczny, z jakim mamy współcześnie do czynienia wpłynął na bardzo wiele dziedzin naszego życia, również na rolnictwo. Nowoczesne maszyny, odpowiednie sterowniki do systemów nawadniających pozwalają osiągać lepsze plony. Są jednak obszary rolnictwa, w których wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie nadal jest cenna i wykorzystywana na co dzień. Takim obszarem jest wiedza na temat poplonu. 

Poplon – ekologiczny sposób nawożenia

Sianie poplonu ma na celu wzbogacenie gleby w liczne składniki odżywcze. Podczas wzrostu roślin, które są uprawiane na danym terenie, dochodzi do wyjałowienia gleby ze składników odżywczych, które są po prostu zużywane przez rosnące rośliny. Jeśli po zebraniu plonów nic nie zostanie zrobione, to po pierwsze gleba może zarosnąć chwastami, a po drugie w kolejnym roku plony będą mniejsze lub będzie trzeba skorzystać z pomocy nawozów sztucznych. Wykorzystując poplon czyli wysiewając nasiona poplonowe z odpowiednio dobranych roślin, możemy odbudować wartości odżywcze w glebie. Dzięki nim gleba na powrót staje się zasobna w azot, który jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dla wszystkich rosnących roślin. Wyciąganie azotu z głębszych warstw gleby najlepiej wychodzi takim roślinom jak groch, peluszka, facelia, lucerna czy bobik. Nasiona poplonowe z tych roślin można siać oddzielnie, ale najlepiej sprawdzają się w formie mieszanki poplonowej. Dzięki zastosowaniu mieszanki poplonowej, która później zostanie przeorana, ziemia stanie się bogatsza o składniki odżywcze i będzie świetnie przygotowana do siania roślin w kolejnym roku. Działając w ten sposób ograniczymy zużycie nawozów sztucznych, co z pewnością będzie korzystnym rozwiązaniem dla środowiska naturalnego. 

Odżywianie i zapobieganie chorobom

Wybierając nasiona poplonowe warto wiedzieć, że niektóre rośliny mają nie tylko właściwości wspomagające odbudowę wartości odżywczych w glebie, ale również pomagają zapobiegać niektórym chorobom. To tzw. rośliny fitosanitarne. Zaliczamy do nich m.in. gorczycę, która pomaga zapobiegać chorobom trawiącym zboża oraz gryka, która ogranicza występowanie szkodników takich jak nicienie czy pędraki. Nasiona poplonowe z gorczycą świetnie nadają się również na pola z uprawami buraków, po gorczyca zapobiega rozwojowi mątwika, głównego szkodnika upraw tego rodzaju.   Skorzystaj z naturalnych właściwości roślin i zadbaj o środowisko. Wybierz nasiona poplonowe najlepsze dla Twoich upraw i przekonaj się, że wiedza przekazywana z pokolenia na pokolenie nic nie straciła na aktualności.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

    pixel