Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Nasiona koniczyny

( ilość produktów: 18 )

Piękny, zadbany trawnik to niewątpliwie marzenie każdego właściciela działki lub przydomowego ogrodu. Ozdobą takiego trawnika w szczególności może stać się koniczyna – roślina dość powszechnie rosnąca naturalnie w różnych miejscach, przede wszystkim na stepach, klifach oraz piaszczystych wydmach. Doskonale sprawdza się ona jako pasza dla zwierząt hodowlanych oraz roślina spełniająca funkcję płodozmianu, a to ze względu na jej korzystny wpływ na skład i strukturę gleby. Na działkach pełni ona jednak głównie funkcję dekoracyjną, ozdabiając jej wygląd.  

Najpopularniejsze gatunki koniczyny

 Wśród najpopularniejszych w Polsce gatunków koniczyny w pierwszym rzędzie wymienia się głównie koniczynę białą oraz czerwoną, coraz częściej na polskich łąkach można jednak spotkać również koniczynę perską, jak również koniczynę krwistoczerwoną, zwaną inkarnatką oraz koniczynę szwedzką o białoróżowym zabarwieniu. Te gatunki koniczyny cechuje relatywna łatwość wyhodowania i utrzymania, dlatego też osoby zajmujące się własnym ogrodem lub działką chętnie sięgają właśnie po tę koniczynę przy obsiewaniu danego terenu. 

Wysiew koniczyny

  Przy wyborze nasion koniczyny trzeba zwrócić uwagę na to, aby były wolne od różnych zanieczyszczeń w postaci nasion innych roślin, w tym chwastów. Należy zawsze wybierać te nasiona koniczyny, co do których zachodzi duże prawdopodobieństwo, że będą one cechować się wysokimi zdolnościami do kiełkowania. Zanim przystąpimy do siewu, dobrze jest najpierw zadbać o to, aby z jednej strony uchronić rośliny przed różnymi bakteriami i grzybami, a z drugiej zaopatrzyć ją w nitraginę, wspomagającą proces wiązania azotu z powietrzem. Nasiona koniczyny, niezależnie od jej gatunku, wysiewa się zawsze na głębokości ok. 1,5 cm. Aby wspomóc rozwój koniczyny, warto wysiewać ją razem z rośliną ochronną, której nasiona powinny być umieszczone nieco głębiej niż koniczyna w odpowiednich rozstawach rzędów. Najlepsza pora do wysiewania koniczyny, zwłaszcza koniczyny łąkowej, przypada na późną wiosnę lub wczesne lato. Zwykle funkcję rośliny ochronnej, w takim wypadku pełni owies lub jęczmień jary, relatywnie rzadko natomiast stosuje się jej czysty zasiew. Jeśli na polu panują sprzyjające warunki, to znaczy poziom wilgotności jest odpowiednio wysoki, w takim wypadku można zastosować wysiew koniczyny w zboża – muszą one być wówczas w fazie 3 lub 4  liści. Szacuje się, że na każdy hektar wysianej koniczyny powinno przypadać około 15 kg samych nasion wsiewanych pomiędzy konkretny gatunek zboża rozstawionego w odległości ok. 15 cm.

 

 

Popularne podkategorie kategorii "nasiona" :

    pixel