Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 18.30, sob.: 8.00 - 16.30 )

Obrzeża ogrodowe do trawników

( ilość produktów: 132 )

Obrzeża ogrodowe – praktyczne i łatwe w montażu

Plastikowe krawężniki ogrodowe to proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu wytyczysz granicę pomiędzy trawnikiem, a żwirową ścieżką lub miejscem innych upraw. Tego rodzaju obrzeża są wykorzystywane zarówno w prywatnych ogrodach, jak i w publicznych parkach. Sprawdzają się podczas wyznaczania ścieżek rowerowych oraz pieszych, a także przy oznaczaniu rabat i klombów w przestrzeniach miejskich. Ich montaż jest naprawdę prosty – nie musisz robić wykopów, aby przymocować je w wybranym przez siebie miejscu. Wystarczy, że do tego celu użyjesz uniwersalnych kotw, czyli szpilek, które ułatwią Ci to zadanie i przytwierdzą obrzeża do podłoża.   Zastanawiając się, gdzie zainstalować obrzeża do trawników weź pod uwagę, że to świetny sposób na podział ogrodu pod względem funkcjonalnym. Możesz z ich pomocą wyznaczyć przestrzeń na rekreację, grę w piłkę, uprawy czy klomby i rabaty kwiatowe. Stosując obrzeża do trawników nie tylko dodajesz swojemu ogrodowi klasy, ale również ułatwiasz sobie jego pielęgnację. To doskonały sposób na to, by zaoszczędzić czas poświęcony na koszenie, bo teren trawnika jest dokładnie wyznaczony.

Obrzeże ogrodowe – taśma, która ułatwi Ci pracę

Obrzeża ogrodowe w formie taśmy to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą wyznaczyć linię w kształcie łuku. Są elastyczne, ale też bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Skutecznie zapobiegają przerastaniu trawy i w atrakcyjny sposób oddzielają trawnik od części uprawnej Twojego ogrodu.   Takie obrzeża ogrodowe możesz również wykorzystać do oddzielenia trawnika od klombów i rabat z kwiatami. Dzięki niemu kamyczki czy kora, którymi wypełnisz przestrzenie pomiędzy krzewami ozdobnymi i kwiatami będą ładnie oddzielone od trawnika. Takie rozwiązanie sprawi, że Twój przydomowy ogród nabierze elegancji i klasy.

Palisada ogrodowa – estetyka i staranne wykonanie

Nie mniej przydatnym rozwiązaniem jest estetyczna palisada, która nie tylko rozdzieli dwie części Twojego ogrodu, ale także będzie stanowić ozdobę Twojej działki. Ekopalisada z tworzywa sztucznego w kolorze terakoty z powodzeniem zastąpi tę wykonaną z drewna, zapewni Ci dużą wytrzymałość oraz odporność na wodę, mróz i śnieg. Palisady z tworzywa sztucznego to gwarancja łatwego montażu – wystarczy, że wbijesz je do ziemi. Odgradzając trawnik i rabaty za pomocą palisady z tworzyw sztucznych możesz formować proste ścieżki, łuki, a nawet okręgi. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia, a dzięki palisadom dających się łatwo formować, możesz mieć taki ogród, o jakim zamarzysz. Materiał, z którego wykonana jest palisada przetrwa długi czas, więc zaszalej i stwórz w końcu ogród swoich marzeń.

pixel