Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Trawa kośna

( ilość produktów: 13 )

Trawy kośne – idealna kompozycja na pastwiska i łąki

Trawy kośne to sprawdzone i pewne rozwiązanie, ułatwiające założenie pastwiska lub łąki. Charakteryzują się one dużą wydajnością oraz odpornością na intensywne użytkowanie (np. deptanie czy przegryzanie). Rośliny te są mniej wymagające pod względem warunków glebowych, co sprawia, że nadają się idealnie do różnorodnych obszarów rolnych.

Trawy kośne to mieszanka różnorodnych gatunków. W jej skład wchodzą m.in. kostrzewa trzcinowa, życica trwała oraz różne odmiany koniczyny. Każda z tych roślin ma swoje unikalne cechy, które w połączeniu dają mieszankę o optymalnych właściwościach. Trawy kośne pozwalają na pozyskanie dużych ilości zielonej masy, która może zostać wykorzystana jako zielony nawóz lub pasza dla zwierząt. W ten sposób możesz znacząco obniżyć koszty prowadzenia gospodarstwa bez uszczerbku na plonach czy zdrowiu zwierząt.

Trawa kośna – optymalne rozwiązanie dla hodowców

Hodowla zwierząt wymaga od rolnika dużej wiedzy i doświadczenia. Kluczem do sukcesu jest odpowiednio skomponowana dieta, która opiera się na wysokiej jakości paszy. Trawa kośna sprawdza się tu idealnie – jest smaczna, bogata w składniki odżywcze i łatwo przyswajalna przez zwierzęta.

Starannie dobrane mieszanki różnych gatunków traw gwarantują optymalne warunki zarówno dla bydła, jak i dla owiec czy koni. Dzięki temu niezależnie od specjalizacji Twojego gospodarstwa, będziesz mógł zapewnić swoim zwierzętom zdrową i pożywną paszę. Trawa kośna idealnie nadaje się zarówno do wypasu, na siano, jak i zielonkę czy kiszonkę. Pasza z niej pozyskana ma wysoką wartość energetyczną, co przekłada się na zdrowy wzrost i rozwój zwierząt.

Trawy kośne – korzyści płynące z jej uprawy, czyli zielony nawóz

Wśród wielu zalet traw kośnych, wykorzystanie ich jako zielonego nawozu jest jednym z najważniejszych atutów. Rośliny te dostarczają sporych ilości materii organicznej, która wzbogaca glebę w cenne składniki odżywcze. Efekt jest porównywalny do stosowania tradycyjnych nawozów organicznych, ale jest o wiele bardziej ekologiczny i bezpieczny dla środowiska.

Dodatkowo trawy kośne mają zdolność do zagęszczania się, co przyczynia się do zapobiegania erozji gleby. Poprzez ukorzenienie się w ziemi tworzą sieć, która chroni glebę przed wypłukiwaniem podczas intensywnych opadów. To sprawia, że są one idealnym rozwiązaniem dla obszarów z niekorzystnymi warunkami glebowymi. Inwestując w trawy kośne, nie tylko zyskujesz wysokiej jakości paszę dla swojego stada, ale przyczyniasz się do poprawy stanu swojej gleby i ochrony środowiska.

Trawa kośna – sekrety optymalnego wzrostu i pielęgnacji

Prowadzenie efektywnej uprawy trawy kośnej nie jest trudne – wymaga jednak pewnej wiedzy i umiejętności. Aby cieszyć się gęstą i zdrową trawą na swoich łąkach, powinieneś przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, należy odpowiednio przygotować glebę. Przed zasiewem traw kośnych gleba powinna być przekopana i wymieszana z kompostem lub innym organicznym materiałem. To zwiększy jej zdolność do przechowywania wody i dostarczania składników odżywczych. 

Po drugie, ważne jest regularne nawadnianie. Trawy kośne lubią wilgoć, ale nie nadmierne ilości wody. W okresach suszy może być zatem konieczne dodatkowe nawadnianie, aby zapewnić roślinom optymalne warunki do wzrostu. Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest regularne koszenie. Rośliny te najlepiej wzrastają, gdy są regularnie przycinane, ponieważ zapobiega to ich zakwitaniu i tworzeniu się nasion. Regularne koszenie zwiększa wydajność trawy i gęstość pokrywy roślinnej. Istotne jest również to, by wybierać nasiona traw kośnych ze sprawdzonego źródła – takiego, jak nasz sklep internetowy. Sprawdź nasz asortyment już teraz!

    pixel