Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Beczki plastikowe

( ilość produktów: 10 )

Rolnicy i ogrodnicy z dumą i radością patrzą na swoje pola i grządki, gdy uprawiane warzywa przynoszą założone plony. W porze zbiorów pojawia się jednak często problem, w jaki sposób przechować zebrane warzywa, by można było jak najdłużej z nich korzystać. Możliwości jest bardzo wiele, gdyż można je przechowywać na surowo, mrozić, a także przetwarzać na kiszonki. Do tego celi doskonale nadają się beczki  plastikowe. Szeroki wybór tych produktów oferuje nasz sklep Rolmarket.pl, więc zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.  

Beczki plastikowe - do kiszenia kapusty oraz ogórków

Swojskie znaczy lepsze - wie to każdy, kto chociaż raz spróbował ukiszonej domowym sposobem kapusty czy ogórków. W dodatku jedzenie kiszonek ma bardzo wiele plusów i doskonale wpływa na nasz zdrowie, a zatem nie powinno dziwić, że warto zainwestować w beczki plastikowe i inne sprzęty niezbędne do takich prac - wtedy masz pewność dobrze wykonanego zadania. Twoje wyroby zachwycą niejednego gościa! Sprawdź, dlaczego warto kisić w plastikowej beczce.

Dlaczego warto kisić w plastikowej beczce?

Plastikowa beczka jest idealnym naczyniem do kiszenia warzyw, gdyż dzięki niej w łatwy sposób przeprowadzisz proces fermentacji. Produkt charakteryzuje się dużą trwałością, wytrzymałością na zmienne temperatury. Materiał, z którego wykonane są wszystkie beczki plastikowe to tworzywo bardzo wysokiej jakości, które jest też odporne na uszkodzenia mechaniczne. Beczka wykonana z grubego tworzywa sztucznego, nie oddaje ani nie przyjmuje zapachów przygotowywanych potraw, dzięki czemu nie musisz się martwić, że kiszone ogórki będą miały dziwny zapach. Z artykułu skorzystasz wielokrotnie, co znacznie podnosi opłacalność zakupu beczek. Beczka jest lekka, więc łatwo przeniesiesz ją z miejsca na miejsce, a dodatkowo w prosty sposób zakręcisz i odkręcisz jej pokrywę. Warto także wspomnieć o ateście, który dopuszcza produkty sklepu rolmarket.pl (w tym beczki plastikowe) do kontaktu z żywnością (atest PZH HŻ). 

W skrócie - trzy najważniejsze zalety posiadania plastikowej beczki 

#1 Jest niezastąpionym produktem, gdy chcesz kisić kapustę i ogórki, który ułatwia przeprowadzenie procesu fermentacji.  #2 Beczka wyróżnia się szczelnością oraz trwałością. #3 Łatwo z niej korzystać - wystarczy odkręcić, a następnie zakręcić zawór.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie plastikowej beczki?

Na jakie parametry beczki warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego produktu? Przede wszystkim weź pod uwagę rodzaj tworzywa, z którego została wykonana. Następnie zwróć uwagę na jej pojemność, bo to właśnie ta wartość decyduje o tym, jak dużo warzyw na raz jesteś w stanie ukisić za jednym razem. W domowym zastosowaniu może wystarczyć beczka plastikowa o pojemności 15 czy 25 litrów, ale jeśli chcesz kisić większe porcje warzyw, to sięgnij po beczki o pojemności 70 litrów, 120, a nawet 220 litrów. Te ostatnie z pewnością przydadzą się w dużych gospodarstwach rolnych, w których kiszenie odbywa się na naprawdę dużą skalę. 

Wybierając beczkę plastikową zwróć uwagę również na jej wysokość. Oczywiście jest ona uzależniona od pojemności beczki, ale wybierając ją weź pod uwagę miejsce, w którym będzie ona przechowywana. Niższa beczka zmieści się nawet w szafce w kuchni, większą możesz postawić w spiżarce albo w specjalnym pomieszczeniu, w którym będą przechowywane beczki z kiszonymi warzywami. 

Ostatnim parametrem, który może mieć dla Ciebie znaczenie jest średnica beczki oraz otworu. Tu również musisz wziąć pod uwagę pojemność beczki, ale również miejsce, w którym będzie ona przechowywana. Czasem lepiej wziąć niższą, ale bardziej pękatą beczkę, niż wysoką i wąską, choć pojemność mają taką samą, a czasem odwrotnie, gdyż wymaga tego miejsce przeznaczone na przechowywanie. W sklepie rolmarket.pl znajdziesz produkty o różnych wielkościach tych parametrów - dobierz odpowiednią do swoich indywidualnych potrzeb. 

Niektóre beczki plastikowe mogą służyć nie tylko do kiszenia, ale również do innych procesów fermentacyjnych. Możesz zatem wykorzystać je do tworzenia piwa czy wina na domowe potrzeby i w ten sposób przetworzyć owoce pochodzące z Twojego ogrodu i sadu.

Szukasz plastikowej beczki? Sprawdź ofertę sklepu rolmarket.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wszystkie produkty oraz akcesoria do kiszenia kapusty czy ogórków. Szeroka oferta sprawia, że z pewnością znajdzie się wśród nich beczka, która będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy będzie potrzebna Ci beczka plastikowa o pojemności kilkunastu litrów, czy wybierzesz beczkę o pojemności kilkudziesięciu lub kilkuset litrów, to możesz mieć pewność, że będzie ona trwała i przez długi czas będzie doskonale pełnić swoją rolę. Wysokiej jakości tworzywo, z którego jest ona wykonana gwarantuje, że beczka plastikowa z naszego sklepu będzie trwała i przez wiele sezonów będziesz mógł ją wykorzystywać w swoim domu i gospodarstwie. Serdecznie zapraszamy do zakupów i życzymy powodzenia, a w razie wątpliwości służymy pomocą w wyborze.

Zobacz również:

    pixel