Sklep wielokrotnie nagradzany przez OpineoSklep wielokrotnie nagradzany przez Opineo100 dni na zwrot100 dni na zwrotNa rynku od 1996 r.Na rynku od 1996 r.Bezpieczeństwo transakcjiBezpieczeństwo transakcji24 260 74 00  ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )24 260 74 00 ( pon. - pt: 8.00 - 17.00, sob.: 8.00 - 16.00 )

Beczka na wodę

( ilość produktów: 41 )

Jak wiadomo woda jest niezbędna do życia wszystkich organizmów żywych, w tym również roślin. Nic zatem dziwnego, że w okresie letnim rolnicy i ogrodnicy patrzą z utęsknieniem w niebo i czekają, aż w końcu spadnie upragniony deszcz i w końcu zapewni roślinom życiodajną wodę. Pogoda jednak bywa bardzo kapryśna i zdarzają się okresy suszy, które mają negatywny wpływ na stan roślin ogrodowych i upraw. Na szczęście przynamniej częściowo można temu zaradzić wykorzystując różnego rodzaju zbiorniki gromadząc w niej deszczówkę. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór beczek na wody opadowe, więc zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Dlaczego warto gromadzić deszczówkę w beczce?

Gromadzenie deszczówki ma kilka bardzo dużych plusów, a świadomość możliwości jakie daje jej zbieranie powoli dochodzi do szerokiego grona osób. Korzyści wynikające z jej stosowania mają zarówno wymiar ekonomiczny, jak i ekologiczny, a przy okazji deszczówka jest wodą o doskonałych właściwościach dla roślin. Wykorzystując zbiorniki na wody deszczowe oszczędzasz dużą ilość wody kranowej, płacisz mniejsze rachunki i dbasz o środowisko. Korzystasz z naturalnych zasobów i nie marnujesz ich, lecz wykorzystujesz ponownie, co jest bardzo ważne w sytuacji, gdy zasoby wody słodkiej na Ziemi stanowią niecałe 3% całych zasobów wodnych na świecie. W dodatku procent ten systematycznie spada, więc każde rozwiązanie pozwalające na zmniejszenie jej zużycia jest zachowaniem proekologicznym. 

Wykorzystując deszczówkę nie tylko przyczyniasz się do zmniejszenia globalnego zużycia wody, ale również obniżasz swoje rachunki. Jednym słowem wydatek na zakup zbiornika na deszczówkę zwraca Ci się bardzo szybko, a jego trwałość sprawia, że przez wiele sezonów korzystasz z niego za darmo, oszczędzając na rachunkach.

W dodatku deszczówka ma bardzo wiele zastosowań. Wodą opadową podlejesz rośliny w ogrodzie, umyjesz auto czy elewację domu. Jej wszechstronne zastosowanie wynika z doskonałych właściwości deszczówki: –Nie zawiera w sobie pierwiastków takich jak magnez oraz wapń tworzących nieestetyczny osad wokół upraw.-Ma niskie stężenie pH, więc nadaje się do nawadniania kwiatów, warzyw, krzewów i drzew owocowych.-Nie posiada w swoim składzie szkodliwych substancji, czyli fluoru oraz chloru. Jednym słowem przynosi same korzyści, a Twój ogród dzięki nim wygląda przepięknie nawet w trakcie długotrwałej suszy.

Beczka na wodę – jaki produkt kupić, by później nie żałować?

Jaka powinna być beczka, aby posłużyła Ci przez długi czas? Sprawdźmy.#1 Zrobiona z właściwego materiału – unikaj zbiorników przeźroczystych i metalowych w nich woda może ciągle się nagrzewać, co będzie skutkować namnażaniem się glonów i powstawaniem zanieczyszczeń z zbiorniku. Będzie to również doprowadzać tworzywo do korodowania i znacznie skróci żywotność zbiornika. Do gromadzenia deszczówki sprawdzają się beczki plastikowe z pokrywą zabezpieczającą. Tego typu produkty znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Rolmarket.pl.

#2 Mająca odpowiednią pojemność – zainwestuj w taką beczkę na deszczówkę, która pozwoli Ci w możliwie krótkim czasie zgromadzić odpowiednią ilość deszczówki potrzebnej do prac ogrodowych czy porządkowych przy domu. Weź pod uwagę powierzchnię działki i ilość roślin, które zamierzasz podlewać. Zastanów się również, czy wystarczy Ci jeden pojemnik czy może lepiej zainwestować w dwa zbiorniki, bo dopiero ich pojemność pozwoli skutecznie podlać cały ogród.

#3 Wyposażona w odpowiednie akcesoria – w sklepie Rolmarket.pl znajdziesz zestawy do gromadzenia deszczówki wraz z przyłączem, podstawką czy kranem. Zwróć uwagę również na węże ogrodowe oraz szybkozłącza i reparatory, ułatwiające szybkie i wygodne podlewanie wodą ze zbiornika. Wybierz też właściwe zraszacze i pistolety, które ułatwią Ci różnicowanie strumienia wody i sprawią, że podlewanie będzie dużo wygodniejsze. Wszystkie wspomniane akcesoria są dostępne w naszym sklepie, więc z pewnością znajdziesz wśród nich produkty o odpowiedniej funkcjonalności, które sprawdzą się podczas nawadniania Twojego ogrodu.

Zbiornik na wodę - jak go pielęgnować?

Jeśli chcesz, by zbiorniki na deszczówkę służyły Ci przez długi czas, warto o nie prawidłowo zadbać. Nie jest to czasochłonne ani trudne zadanie – wystarczy kilka prostych czynności. Sprawdzaj regularnie czystość zbiornika i w razie potrzeby po opróżnieniu przemyj wnętrze kilka razy. Ustaw beczkę w półcieniu, wtedy w wodzie nie pojawią się glony i nie pojawi się zielony kolor, który ciężko później usunąć.

Pamiętaj również, że zbiorniki najlepiej najlepiej jest ustawić w miejscu zacienionym, gdyż niewielkie nasłonecznienie ma korzystny wpływ nie tylko na jego zawartość, ale również wygląd zewnętrzny. Dostępne u nas produkty są wykonane z materiałów najwyższej jakości odpornych na czynniki atmosferyczne, ale jeśli jest wystawiony na ostre słońce, to po kilku latach można się spodziewać, że lekko spłowieje. Można jednak tego uniknąć ustawiając go w miejscu, gdzie słońce nie operuje tak intensywnie.

Szukasz zbiornika na wodę? Sprawdź asortyment sklepu Romarket.pl

Jeśli chcesz gromadzić wody deszczowe i wykorzystywać ją w pracach przydomowych, zainwestuj najpierw w odpowiedni sprzęt czyli zbiorniki i wszelkie potrzebne dodatki. Beczkę na wodę oferuje nasz sklep Rolmarket.pl – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W razie pytań służymy pomocą – powodzenia i udanych zakupów! Pamiętaj, że zbierając i wykorzystując deszczówkę dbasz o środowisko, rośliny i swój portfel, a zatem to inwestycja, która niesie wszechstronne korzyści. 

Zobacz również:

pixel